Spojka se nevrací B6/3C

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
sponny2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 26.08.2016 10:27
Bydliště: Plzeň

Re: Spojka se nevrací B6/3C

Příspěvek od sponny2 »

Zdravím, mám po výměně komplet spojky, tzn. vč setrváku, vypínacího ložiska a nakonec i horního válce, protože pedál se občas nevrátil. Bohužel je teď jízda utrpením. Pokud normálně jedu, řadím bez problémů. V okamžiku, kdy např. při popojíždění v koloně zařadím 1 jen kousek popojedu, sešlápnu spojku a hned se znovu rozjíždím, spojka úplně nerozepne a zabírá hned u podlahy. Pokud v této situaci pustím brzdu, auto popojíždí i s pedálem na podlaze. V okamžiku kdy např. pomalu couvám na parkovací místo, nelze pak téměř vyřadit zpátečku. Prostě spojka je na půl rozepnutá. Znovu se odvzdušňovalo, ale problém stále stejný. Při popojíždění spojka vystavuje pokaždé v jiné úrovni. Kde může být problém?
Předem dík za reakce.
Passat 3C, r. v. 2006, 2,0 Tdi - BKP

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Spojka se nevrací B6/3C

Příspěvek od Prochy01 »

Mas v prdeli prevodovku...
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

sponny2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 26.08.2016 10:27
Bydliště: Plzeň

Re: Spojka se nevrací B6/3C

Příspěvek od sponny2 »

A můžeš to trochu rozvézt? Do výměny spojky v prdeli nevypadala.
Passat 3C, r. v. 2006, 2,0 Tdi - BKP

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Spojka se nevrací B6/3C

Příspěvek od Prochy01 »

Co popisuješ je KO prevodovka - přečti si info na stránkách Sixty a pripadne zkontroluj dle návodu co tam má ;-)

http://www.prevodovky-sixta.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

sponny2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 26.08.2016 10:27
Bydliště: Plzeň

Re: Spojka se nevrací B6/3C

Příspěvek od sponny2 »

Díky za odpověď. Je ještě nějaká varianta, co by to mohlo dělat? Trochu mě zaráží, že se mění poloha, při který spojka zabírá.
Passat 3C, r. v. 2006, 2,0 Tdi - BKP

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Spojka se nevrací B6/3C

Příspěvek od sharik4x4 »

Je to stále zavzdušněný, nebo vypínací ložisko je čajna.

sponny2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 26.08.2016 10:27
Bydliště: Plzeň

Re: Spojka se nevrací B6/3C

Příspěvek od sponny2 »

Mechanik to odvzdušňoval 2x. Má na to nějakej přistroj. Spojka je komplet Sachs. Každopádně v pondělí mu to dávám znovu. Pokud by to bylo vypínací ložisko tak už by to s ním asi šlehlo. Převodovku měl venku 2x, protože měnil gufero na klice a když to dal dohromady, tak zjistil, že je nějak v řiti snímač na klice a auto nestartuje.
Díky.
Passat 3C, r. v. 2006, 2,0 Tdi - BKP

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Spojka se nevrací B6/3C

Příspěvek od Jirka. »

Tvl to bude teda mekánik. Gufero na klice se mění jedině komplet s kroužkem, protože jinak se to nevyrábí. Nejspíš to dělal poprvé a nevěděl ze se to tam musí dát na přesnou pozici, a ne to tam prdnout jak mi to příjde pod ruku :laugh:
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

sponny2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 26.08.2016 10:27
Bydliště: Plzeň

Re: Spojka se nevrací B6/3C

Příspěvek od sponny2 »

Nene. On to samozřejmě měnil komplet. Nejen gufero. Jen nebylo na první pohled vidět, že je prasklina ve snímači. Možná to popisuju laicky. Každopádně motor jede. Ten teď neřeším.
Passat 3C, r. v. 2006, 2,0 Tdi - BKP

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Spojka se nevrací B6/3C

Příspěvek od sharik4x4 »

To je zase pohádka. Prasklý gufero? Ještě že takovýhle sračky nežeru. Jinak bych měl už z toho vředy. Poslední dobou se tu množí tyhle story ze seriálu”věřte , nevěřte” Přitom by stačilo říct pravdu. Ale tu asi nikdo ani nechce slyšet.

sponny2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 26.08.2016 10:27
Bydliště: Plzeň

Re: Spojka se nevrací B6/3C

Příspěvek od sponny2 »

Moc ti nerozumím. Já mechanik nejsem a z toho asi pramení i špatný názvosloví. Pak se snadno odsoudí i dobrej mechanik, protože např. já to blbě popíšu. Mechanik mi říkal něco ve smyslu, že tam lehce prosakuje olej. Nic hroznýho, ale abychom to neřešili za půl roku, raději ho vymění. Není to člověk, kterej by mě chtěl natáhnout a ani člověk, kterej by to dělal prvně. Každopádně mám dojem, že tady řešíme věc, která sice proběhla a uvedl jsem jí v rámci ucelených informací, ale není to problém k řešení. Z příspěvků, který jsem tady četl, je mi jasný, že máš obrovský zkušenosti a rozhodně bych se z tebou o problémech s auty nepřel. Takže i vzhledem k tvým, Jirkovo. a spousty dalších odborníků bych uvítal nějaký nápad, který by pomohl vyřešit můj problém. Toť vše. Takže nemám důvod tady něco bájit a můj machanik taky ne. Pokud máš pocit, že tady o něčem lžu, nevím k čemu by mi to bylo, tak mi to napiš.
I tak ti moc dík za reakci.
Passat 3C, r. v. 2006, 2,0 Tdi - BKP

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Spojka se nevrací B6/3C

Příspěvek od Jirka. »

Ty tady o ničem nelžeš, tak to nikdo nemyslí. Kvalita mechanika má přímý dopad na odvedenou práci(i další např. na té spojce), proto jsem reagoval na to gufero, nic proti tobě, nebo mechanikovi. Těžko se tyhle věci vysvětlujou někomu kdo to nikdy neviděl rozebrané. Gufero se mění dohromady komplet s magnetickým kroužkem-ten kroužek se musí dát přesně, jinak to pak udává špatnou hodnotu a motor nenastartuje. Samozřejmě mohl být nějakým způsobem poškozený snímač co se šroubuje na kroužek, ale toho si snad proboha každý hned všimne když to má venku. Navíc je divné že by to s poškozeným snímačem jelo a zrovna po výměně gufera to přestalo jet. A i kdyby si toho teda nevšiml a snímač byl opravnu prasklý, tak proboha proč znovu sundaval převodovku, když stačí sundat držák olejového filtru. Tak bud to ten mechanik nevěděl-pak se nezlob ale stojí za h***o, nebo ti vyprávěl pohádku.

K tvému problému se spojkou hele to těžko říct, to musí vědět ten co to montoval. Pokud spojka pokaždé zabírá někde jinde, tak bych to osobně typnul na špatné spojkové ložisko. Tyhle 6Q spojky jsou částečně samoodvzdušnovací, tak se asi někde přivzdušnuje, tj. bud ložisko, nebo špatný hlavní válec, nebo takový ten kulatý bazmek na spojkové trubce, víc tam toho není.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

sponny2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 26.08.2016 10:27
Bydliště: Plzeň

Re: Spojka se nevrací B6/3C

Příspěvek od sponny2 »

OK. S mechanikem jsem spokojenej a možná jsem jen zkomolil to co mi říkal. Gufero měnil i s kroužkem. Každopádně motor jede.
Před chvílí jsem vypozoroval, že krok pedálu se mění na všechny rychlosti, ale znatelnej dopad to má pochopitelně je na 1 nebo R, protože na to se člověk rozjíždí a je to nejmarkantnější. Pokud jedu, ostatní kvalty tam jdou dobře, ale cítím rozdílný krok spojky. Takže začneme spojkovým válcem, i když je taky novej, protože je to asi nejjednodušší. A pak se uvidí.
Jinak díky za odpověď. To jsem chtěl slyšet.
Passat 3C, r. v. 2006, 2,0 Tdi - BKP

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Spojka se nevrací B6/3C

Příspěvek od sharik4x4 »

Jirko je zbytečný se rozčilovat. Je to marný ,je to marný. Ale nějak nechápu proč to řešíš ty jako zákazník, místo mechanika. :negative: Pokud spojka nefunguje jak má , auto nemělo vůbec opustit dílnu a problém se měl odstranit. Hollt to bude muset dělat třeba 10x ,když to neumí napoprvý. Takhle si akorát vodděláš špajzku, když to blbě vystavuje. Ale hlavně že jsi spokojen, to je vždycky to nejdůležitější. :good:

sponny2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 26.08.2016 10:27
Bydliště: Plzeň

Re: Spojka se nevrací B6/3C

Příspěvek od sponny2 »

Ok. I tobě díky za reakci. Ta ironie je myslím zbytečná, ale v pohodě. Jestli jsem někoho rozčílil tak se moc omlouvám. A ano. Opravu bude řešit mechanik, ne já. Já jen rád vím, na čem jsem a co mě čeká a to jsem se myslím dozvěděl od Jirky. Za to díky.
Passat 3C, r. v. 2006, 2,0 Tdi - BKP

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“