Voda na prahu pod dveřma...

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
Benetty
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 17.10.2008 18:39
Bydliště: Děčín a široké vwokolí

Re: Voda na prahu pod dveřma...

Příspěvek od Benetty »

Myslím, že je to vejmrd od VW, měl jsem to na B6 také, i u řidiče....zadní dveře byly otvírané jednou za kvartál ( NDR služebák, a ani já je neotvíral), takže bych řekl, že to ochozením být nemohlo, myslím. Jinak jsem přemýšlel o novém těsnění na dveře řidiče...jen chvilku, než jsem zjistil cenu....4.500,- Kč. Humus!

Uživatelský avatar
Vacul
Řidič
Řidič
Příspěvky: 167
Registrován: 29.08.2016 19:09
Bydliště: Ostrava

Re: Voda na prahu pod dveřma...

Příspěvek od Vacul »

Nikdo nemá radu co s tím? Popř. jak to utěsnit tím silikonem..mám na mysli, kde přesně?
VW Passat B8 2.0 BiTdi
VW CC 2.0 TDi DSG - TDiFun 125kW

dave111
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 06.11.2016 18:10

Re: Voda na prahu pod dveřma...

Příspěvek od dave111 »

tak už jsem přišel na to kudy se ta voda dostává. Je to v tom horním těsnění u toho malého okénka v zadních dveřích. hlavní příčina je v tom odtokovém zobáčku, který má vodu odvádět až za to zadní těsnění, které je na dveřích. pokud je těsnění jen trochu opotřebované, např.běžným zavíráním, tak ten zobáček má jinou polohu než měl, když auto i s těsněním bylo nové. zobáček sice tu vodu odvádí tam kde by odvedena být měla, ale taky se ta voda dostává přes něj v nepatrném množství a stéká po oblouku dveří k těsnění, kde se drží a vzhledem k tomu, že nemá kde odtékat, tak se začne tlačit do těch dírek co v tom těsnění jsou. pak stačí jen dveře otevřít a pramínek vody krásně steče po prahu pod auto, stačí ještě párkrát přizvednout těsnění, pomačkat ho...a vody je pořád více než dost. odzkoušel jsem všechny varianty, včetně demontáže stahovačky. ta je v pořádku a těsní jak má. pokusy pokračovaly dál až do té doby než jsem konečně přišel na takovou banalitu jako je ten odtokový zobáček. tohle ve vw moc nevychytali, hlavně v těch značkových servisech dělají samí pitomci co nepoznají rozdíl mezi passatem a vrtulníkem. nezbylo nic jiného než zakoupit to těsnění, které stálo 1600, vyměnil jsem ho a je po problému. je to sice drbárna ho vyměnit, protože všechny plasty, které vedou podél toho vrchního těsnění(pod chrom lištou) musí ven. ale výsledek stojí za to.......je sucho a po vodě ani památky.

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“