Passat B6 2.0 Tdi CBAB - Motor neštartuje

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
delfons
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 13.04.2017 13:11

Passat B6 2.0 Tdi CBAB - Motor neštartuje

Příspěvek od delfons »

Zdravím páni, znovu prosím o radu ohladne toho môjho neštastného passata. Na aute vynechával vstrekovač na prvom valci a keď som ho vybral bol aj dosť čierny a smrdel. Po výmene ale auto nechce naštartovať len točí a točí ale nechce chytiť. Skúšali sme to aj odvzdušnovať ale nepomáha. Diagnostika nepíše žiadne chyby. Niekto nejaké rady čo vyskúšať ? Keď pri štarte povolim trubku k prvému valcu mala by mi začať striekať nafta dosť silným tlakom ale mne len tečie spod trubky jemne. Viem nejak zistiť či čerpadlo tlačí správne ? Ďakujem za rady.

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Passat B6 2.0 Tdi CBAB - Motor neštartuje

Příspěvek od Prochy01 »

Podobne tema tu je, pohledej, ale výsledek tam zatím nenašli.

Snad jen par postřehů - CBAB je CR a měla by asi být natlakovana celá lišta, tzn logicky asi není tlak v railu (kluci odbornicky mě kdyztak opraví). Takže co railovy čerpadlo, tlačí? Druhá věc je, ze se vstriky "koduji" mas určitě správný vstrik a spravne nakódovány? Je ten vstrik Ok (kdyby byl asi jen jeden spatnej, mohlo by to blafnout na 3 válce), ale pokud se menil jen jeden nabízí se hledat chybu tam? Před tím to jelo? Co tam bylo za chyby?

Kde ti to dělali? Něco asi museli "poku_vit".
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

delfons
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 13.04.2017 13:11

Re: Passat B6 2.0 Tdi CBAB - Motor neštartuje

Příspěvek od delfons »

Na aute sa roztrúsilo čerpadlo takže nahádzalo piliny do celej sústavy. Robil som si to sám a vymenil som čerpadlo+pomocne čerpadlo+vstreky+rampu+trubky+sa všetko vyčistilo. Auto po odvzdušnení naštartovalo ale vynechaval prvý valec a aj cez diagnostiku mal vstrek zle hodnoty a auto zdochlo. Vymenil sa vstrek ale auto už nechce naštartovať odvtedy. Samozrejme čísla sedia aj všetko.

delfons
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 13.04.2017 13:11

Re: Passat B6 2.0 Tdi CBAB - Motor neštartuje

Příspěvek od delfons »

Zdravím Páni tak vstreky otestovane a mali by byť ok. Dnes som ich nahodil ale nie a nie naštartovať stále len točí ale nema ani náznak že by chcelo chytit.
Diagnostika bez chýb. Nejaká rada načo sa dalej zamerať?

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Passat B6 2.0 Tdi CBAB - Motor neštartuje

Příspěvek od KJirka »

Kluci z Teplic, kteří to tady řešili, se už dostali do fáze, kdy to chtějí hodit ze skály. Asi ti to moc nepomůže, ale fakt na to zatím nepřišli. Aspoň jsem ještě žádnou pozitivní aktualizaci nezaznamenal.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

delfons
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 13.04.2017 13:11

Re: Passat B6 2.0 Tdi CBAB - Motor neštartuje

Příspěvek od delfons »

Som natom skoro podobne zúfalo ako oni ale dnes sa mi podarilo štartovacím sprejom naštartovať a motor už ide pekne, drží otáčky a problem so štartom už nieje ale niečo mi klepoce v motore a neviem zatial čo by to mohlo byť. Zajtra musím zohnať diagnostiku a uvidím. Idem pozrieť ich tému.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Passat B6 2.0 Tdi CBAB - Motor neštartuje

Příspěvek od KJirka »

pokud je to mechanická záležitost v motoru, tak ti diagnostika nic neukáže.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

delfons
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 13.04.2017 13:11

Re: Passat B6 2.0 Tdi CBAB - Motor neštartuje

Příspěvek od delfons »

Diagnostika bola bez chyby ale ked som pozeral hodnoty na vstrekoch tak na prvom valci mal hodnotu 2,99 ostatne 1,20, 0,46, 0,68 takže neviem ako je to možné ale prvý vstrek bude asi k.o. Problém je zohnať tento typ vstrekovačov tak asi budem musieť kúpiť nový aj keď nerád pretože auto si nechcem nechať.

Gormen
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 16.01.2017 13:06
Bydliště: Prajzska

Re: Passat B6 2.0 Tdi CBAB - Motor neštartuje

Příspěvek od Gormen »

A co takhle nějaký vrakoviště v okolí... B6 jezdí hafo, tak simyslím, že pokud někde obvoláš nějaké vrakáče tak natrefíš na nějakou totálku... Spíše jde o to kolik za něj budou chtít a zda bdue v dobré kondici... ;)
Passat Variant B6 103 kW 2008 CBAB Comforline

Uživatelský avatar
Nwkt
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2726
Registrován: 18.10.2011 21:33
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat B6 2.0 Tdi CBAB - Motor neštartuje

Příspěvek od Nwkt »

To sice jo, ale commonrailů moc nebude ;-)

delfons
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 13.04.2017 13:11

Re: Passat B6 2.0 Tdi CBAB - Motor neštartuje

Příspěvek od delfons »

Vrakovísk je dosť ale nikde nemajú tento typ vstrekovačov. Nakoniec som išiel 300km hore dole kvoli nemu a bol zlý tak na druhý deň znovu :D Ale už aspoň ide auto ako tak ok. Zatial :|

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“