Hvízdání turba BMP

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Ondra 450
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 05.02.2011 19:44

Hvízdání turba BMP

Příspěvek od Ondra 450 »

Ahoj, stále si lámu hlavu hvízdáním turba u BMP 103KW (8v, 2007). Auto už mám dlouho a díky protočení osičky (v cca 200tis.) olejového čerpadla jsem si před cca 80tis.km nechal zrepasovat turbo. Auto začalo hvízdat a přisuzoval jsem to "repasi". Nyní (po 80 tis.) mi turbo umřelo znova (axiální vůle). Koupil jsem tedy nové a ne repas a doufal, že vše bude OK a nebudu hvízdat. Hvízdám pořád... Netěsnost v sání nikde není a auto jede normálně. Pouze je netěsnost na hrídelce přepouštěcí klapky na EGR (výfukové plyny) - to se mi ale nezdá, že by to takhle hvízdalo. Nemáte náhodou někdo zkušenost s touto "sanitkou"? Dík.

Uživatelský avatar
Lada.s
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 443
Registrován: 24.05.2011 12:38
Bydliště: Oslavany

Re: Hvízdání turba BMP

Příspěvek od Lada.s »

opravdu hnusně hvízdat umí vychozená hřídelka na klapce chladiče zpětného vedení výfukových plynů. Měl jsem stejný problém. Vyměněno a je klid.
Předpokládám že tím "přepouštěcí klapky na EGR" myslíš to stejné

Ondra 450
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 05.02.2011 19:44

Re: Hvízdání turba BMP

Příspěvek od Ondra 450 »

Děkuji za reakci, je to ono. Jen mě přišlo divné, že takhle hvízdají výfukové spaliny (v podstatě až když zabírá turbo...)

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“