"Syčení" od výfuku před regenerací filtru?

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
ktmartin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 209
Registrován: 06.12.2009 20:43
Bydliště: Hradec Králové

"Syčení" od výfuku před regenerací filtru?

Příspěvek od ktmartin »

AHoj, mám Passata B7 zatím jen pár měsíců a párkrát se mi stalo toto. Ráno nastartuju studené auto a někde jakoby od výfuku zespod auta se ozývá takové divné syčení nebo klapání. Jde to spíš z pravé strany auta. A po zahřátí se zřejmě spustí regenerace filtru (zvýšené otáčky na volnoběh, ukazatel řazení nechce tak brzo přeřazovat a po chcípnutí je výfuk rozpálený až lupe). Pak už mi to tento zvuk na studeném autě zase dlouho nedělá. Může to mít nějakou souvislost s regenerací filtru? Předem děkuji za rady a názory.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: "Syčení" od výfuku před regenerací filtru?

Příspěvek od KJirka »

regenerace DPF určitě nemá probíhat tak často. Pokud už není filtr v pánu. Nech si to zkontrolovat diagnostikou, jaký máš procento zanesení filtru. Syčení od výfuku, pokud to není v motorovém prostoru, by mě asi nezneklidňovalo. Možná netěsní spojka.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
ktmartin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 209
Registrován: 06.12.2009 20:43
Bydliště: Hradec Králové

Re: "Syčení" od výfuku před regenerací filtru?

Příspěvek od ktmartin »

Ok. Díky. Právě že to ten "zvuk" udělalo asi tak 3x za tu dobu co auto mám. Jinak je ticho. A jak často zhruba má probíhat regenerace filtru? Mně se to stalo zhruba v rozmezí 1500 km.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: "Syčení" od výfuku před regenerací filtru?

Příspěvek od KJirka »

no tak to je asi normální, ale když si to necháš vyčíst z paměti, tak tam máš přesně v kolika km naposledy regenerace proběhla a jaký je procento zanesení DPF
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“