Sjiždění pneumatik

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
David_46
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 02.04.2016 20:49

Sjiždění pneumatik

Příspěvek od David_46 »

Zdravím pánové, už si vážně nevím rady, měl sem letní sadu pneumatik Continental CSC5 235/45 R17, v pneumatikách nafoukáno 2,3bar, po čase sem zjistil že na přední nápravě mam sjetý vnitřek pneumatik, a kraje jsou v pohodě. Zajel sem na Geometrii, byla tam menší nesrovnalost, vše seřízeno a koupil sem nové 2ks pneumatik na přední napravu, zase stejné pneumatiky, stejný tlak a na straně spolujezdce je opět sjetý vnitřek a kraje OK., napadá mě že muže být v dupce tlumič, neřešil jste někdo takový problém... protože hlava mi to nebere... :( :cry:
Now: VW Multivan T5 - 2.5TDi 128kw 4motion
Ex: VW Caravelle T4, 2.5 TDi 75kW
Ex: Škoda Octavia RS Facelift
Ex: Škoda Octavia combi RS

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Sjiždění pneumatik

Příspěvek od KJirka »

nejsi zdaleka první. Continentaly to z nějakýho divnýho důvodu dělají daleko víc, než jiný značky. Nicméně myslím, že by se to mělo foukat trochu víc, 2.3 je na předku docela málo. Ale jestli to dělá jen jedna strana, mohlo to být na to pravý kolo nějak bouraný.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Johnyhu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 02.08.2015 20:03

Re: Sjiždění pneumatik

Příspěvek od Johnyhu »

Tlumič nebo se ti po čase vymlátila na jedný straně tyčka řízení, každopádně bych zkusil i tlumiče jestli jsou OK a když bych věděl že mám všechno OK tak bych si nechal udělat geometrii, a jestli budeš dávat novou gumu tak nejdřív ať ti ji nazujou a pak až udělaj geometrii u nízkoprofilovejch gum jde rozhozená geometrie strašně poznat takže se neboj není to značkou.
VW Passat B5 1996 1.9TDI 81Kw AFN

Graun
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 21.06.2016 09:24
Bydliště: Nový Jičín

Re: Sjiždění pneumatik

Příspěvek od Graun »

A seš si 100% jistý, že nemáš vůle na podvozku (čepy, utržené silentbloky)? Ono dělat geo na podvozku, který má vůle je k ničemu, protože se to stejně rozhodí a pak to má vliv na gumy. Hlavně zadní silentblok na rameni dělá problémy. Schválně s tím můžeš zajet na STK a necham to tam vyzkoušet, za pár peněz a budeš mít jasno.

Odesláno z mého GT-I8190 pomocí Tapatalk
ŠKODA FABIA III 1.0MPI 55kW / Hatchback / výbava JOY / Quartz Metallic (MY2016)
ex VW GOLF IV 1.6 SR (74kW, AKL, r.1999), LPG

David_46
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 02.04.2016 20:49

Re: Sjiždění pneumatik

Příspěvek od David_46 »

Graun píše:A seš si 100% jistý, že nemáš vůle na podvozku (čepy, utržené silentbloky)? Ono dělat geo na podvozku, který má vůle je k ničemu, protože se to stejně rozhodí a pak to má vliv na gumy. Hlavně zadní silentblok na rameni dělá problémy. Schválně s tím můžeš zajet na STK a necham to tam vyzkoušet, za pár peněz a budeš mít jasno.

Odesláno z mého GT-I8190 pomocí Tapatalk
v říjnu mě končí technická, takže koncem záři stejně jdu na STK, gumy již jsou KO tak těch par tisic než přezuji na zimní to vydrží...
Now: VW Multivan T5 - 2.5TDi 128kw 4motion
Ex: VW Caravelle T4, 2.5 TDi 75kW
Ex: Škoda Octavia RS Facelift
Ex: Škoda Octavia combi RS

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Sjiždění pneumatik

Příspěvek od KJirka »

no, vzhledem k tomu, žes toho moc nenapsal, tak jsem si našel v tvém tématu o autě, že má mít nějakých 70 - 80t. km najeto. Tak to rovnou zapomeň na tlumiče a čepy a silentbloky, jak ti tady kluci radí. Pokud s tím nikdo nejezdil před tebou po poli a ty km to skutečně má, tak při tak malým nájezdu tyhle věc prostě neodchází. Výjimka sice potvrzuje pravidlo, ale nesázel bych na to. Obzvláště je-li to jednostranně, fakt bych asi hledal, jestli to nedostalo nějakou ránu na to kolo.
P.S. o těch gumách Conti 5 si kolega z Best Drive může říkat co chce, ale mě už to stálo tolik zbytečných peněz, že mě těžko někdo přesvědčí. A nejsem tady sám, kdo má podobný postřehy. Gumy se blbě sjíždějí a ani na úplně novým autě se to nedá srovnat geometrií. A změnil jsem značku a je klid, aniž bych s geometrií nějak hýbal.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

David_46
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 02.04.2016 20:49

Re: Sjiždění pneumatik

Příspěvek od David_46 »

KJirka píše:no, vzhledem k tomu, žes toho moc nenapsal, tak jsem si našel v tvém tématu o autě, že má mít nějakých 70 - 80t. km najeto. Tak to rovnou zapomeň na tlumiče a čepy a silentbloky, jak ti tady kluci radí. Pokud s tím nikdo nejezdil před tebou po poli a ty km to skutečně má, tak při tak malým nájezdu tyhle věc prostě neodchází. Výjimka sice potvrzuje pravidlo, ale nesázel bych na to. Obzvláště je-li to jednostranně, fakt bych asi hledal, jestli to nedostalo nějakou ránu na to kolo.
P.S. o těch gumách Conti 5 si kolega z Best Drive může říkat co chce, ale mě už to stálo tolik zbytečných peněz, že mě těžko někdo přesvědčí. A nejsem tady sám, kdo má podobný postřehy. Gumy se blbě sjíždějí a ani na úplně novým autě se to nedá srovnat geometrií. A změnil jsem značku a je klid, aniž bych s geometrií nějak hýbal.
No právě, auto má najeto 88600 tis momentálně, je to dovoz z Německa a první majitel je VW, byla to předváděčka, je fakt že já moc zastance pneumatik zn. Continental nejsem, ale auto sem takhle koupil..byl sem na geometrii asi před měsícem, a nahodil pneu co jsem měl doma a na jedné straně to udělalo znovu, musím se podívat která strana se štelovala, a poznám to jedině až přezuji na zimní zda to sjiždi nebo ne. Jako sem s toho docela v pasti, na Octavii RS mi tohle nikdo neudělalo a měl sem tam Continental CSC 3
Já mam nejlepší zkušenosti s pneumatikami Nokian zLine a Bridgestone Turanza
Now: VW Multivan T5 - 2.5TDi 128kw 4motion
Ex: VW Caravelle T4, 2.5 TDi 75kW
Ex: Škoda Octavia RS Facelift
Ex: Škoda Octavia combi RS

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Sjiždění pneumatik

Příspěvek od KJirka »

hele fakt je nás tady víc, co měli tenhle problém právě u Contíků, nerovnoměrný sjíždění vnitřních stran gum. Možná si vzpomenu, kdo to by ls B7, ten byl úplně nešťastnej a nevěděl co s tím, tak to auto snad potom raději prodal.
Pokud to je dokonce předváděčka z VW, tak je nějaká kolize nepravděpodobná a i kdyby, dali by to určitě do kupy.

Já mám teď na autě Bridgestone Potenza a je klid. Na zimních to rovněž neudělalo nikdy. Jen ty blbý Conti 5. Na první sadě jsem najel snad jen necelých 20 t. a byly na vyhození.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

David_46
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 02.04.2016 20:49

Re: Sjiždění pneumatik

Příspěvek od David_46 »

Uvidím, jak přezuji na zimu, tak aspoň teď mohu trošku klidněji spát, protože sem neštastný když auto není OK :)
Now: VW Multivan T5 - 2.5TDi 128kw 4motion
Ex: VW Caravelle T4, 2.5 TDi 75kW
Ex: Škoda Octavia RS Facelift
Ex: Škoda Octavia combi RS

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Sjiždění pneumatik

Příspěvek od Prochy01 »

Je to divné, ale problem se sjizdenim maji zejmena auta s DCC - predpokladam, ze ho mas. Na normálním podvozku zadne problemy nejsou.

Reseni je asi vymenit znacku pneu.
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Sjiždění pneumatik

Příspěvek od KJirka »

Prochy když jsem měl starý CC, taky s DCC, tak to nedělalo. Ale taky tam byl jinej typ gum.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

David_46
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 02.04.2016 20:49

Re: Sjiždění pneumatik

Příspěvek od David_46 »

Přiští rok budu mít už jiné kola i pneu.
Now: VW Multivan T5 - 2.5TDi 128kw 4motion
Ex: VW Caravelle T4, 2.5 TDi 75kW
Ex: Škoda Octavia RS Facelift
Ex: Škoda Octavia combi RS

pavlasss
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 22.11.2015 02:42
Bydliště: Brno

Re: Sjiždění pneumatik

Příspěvek od pavlasss »

Zdravím všechny přítomné, má někdo tip na dobrou geometrii v Brně? Sjíždí se mi vnitřky na zadni nápravě :/

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Sjiždění pneumatik

Příspěvek od Jirka. »

pavlasss píše:Zdravím všechny přítomné, má někdo tip na dobrou geometrii v Brně? Sjíždí se mi vnitřky na zadni nápravě :/
To spíš už budou špatný sb na řídících tyčích. Navíc s tou geo na zadku stejně v 95% případů nejde hnout protože je to zarezlé.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Sjiždění pneumatik

Příspěvek od KJirka »

budu se opakovat, ale mě to udělaly Contíky na úplně novým autě a geometrie byla v pořádku. Předevčírem jsem sundal letní Bridgestone a gumy jsou naprosto perfektně rovnoměrně sjetý a hlavně málo sjetý. Conti 5 byly po těhle kilometrech vpředu na vyhození, vzadu oskákaný vnitřky.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“