Potí se mi okna, chyby s klapkami

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
kvasky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 528
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chotěboř, Praha

Potí se mi okna, chyby s klapkami

Příspěvek od kvasky »

Ahoj, venku začal mráz a já pociťuji velké pocení oken z vnitřní strany. Auto Passat B7, 2013, Podotýkám, že kabinový filtr jsem měnil a je čistý. Po napíchnutí na VCDS mám 5 chyb:
1) 9473137 - Servomotor teplotní klapky vlevo
B108C 71 [008) - Akční člen blokován
Sporadická

2) 9473393 - Servomotor teplotní klapky vpravo
B108D 71[008] - Akční člen blokován
Sporadická

3) 9474161 - Servomotor rozmrazovací klapky
B1090 71 [008] - Akční člen blokován
Sporadická

4) 9472881 - Servomotor klapky čerstvého / cirkulujícího vzduchu
B108B 71[008] - Akční člen blokován
Sporadická

5) 9484401 - Servomotor klapky nepřímého větrání
B10B8 71 [008] - Akční člen blokován
Sporadická

Prosím Vás kde mám hledat závadu? Sundal jsem kastlík u spolujezdce, klapky se jeví ok. Které servo případně vyměnit? Nechá se to dle chyb vyčíst nebo musím znova na diag a testovat akční členy?
Děkuji za pomoc

Uživatelský avatar
Nwkt
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2726
Registrován: 18.10.2011 21:33
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Potí se mi okna, chyby s klapkami

Příspěvek od Nwkt »

No jelikož ti to prakticky hlásí všechny klapky :-D tak bych zkusil najít problém jinde. Měnil bych je až jako poslední

Uživatelský avatar
kvasky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 528
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chotěboř, Praha

Re: Potí se mi okna, chyby s klapkami

Příspěvek od kvasky »

No zajímavý je, že to dělá jen když je mráz. Dnes jsem zkoušel na climatroniku dát teplotu na LO, vzduch šel jen teplý i s puštěnou/vypnutou climou. Zítra zkusím jízdu bez kastlíku, případně se podívám na klapky.

Uživatelský avatar
kvasky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 528
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chotěboř, Praha

Re: Potí se mi okna, chyby s klapkami

Příspěvek od kvasky »

Na klapkách jsem na nic nepřišel. Jezdil jsem celý den bez kastlíku a pozoroval zda se klapky hýbou. Vše OK, okna se nepotili. Včera při mrazu jsem zase pociťoval mírné mlžení oken,bohužel již s kastlíkem. Chyby jsem zatím nenačítal... Ale pokud tam budou, počítám, že zase stejné. Nemá někdo tip?

ferosa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 25.09.2012 18:58

Re: Potí se mi okna, chyby s klapkami

Příspěvek od ferosa »

Měl jsem úplně stejný problém. Když bylo lehce pod 0 okna se úplně zamlžily. Problém byl v klapce, která ovládá vnitřní nebo venkovní cirkulaci. Sice píšete, že na klapkách problém nevidíte, ale pozor, u té cirkulace vzduchu jsou dvě klapky. Spouštějí se najednou a jedna uzavírá přívod vzduchu z venku a otevírá se klapka pro nasávaní vzduchu z interiéru. Jde to vidět v 8:18 v tomto videu https://www.youtube.com/watch?v=yaD_QthdGcg

Zkusil bych se na tohle zaměřit, popřípadě vyndat motorek a klapky nastavit ručně a vyzkoušet, zda se okna dále budou mlžit. Já osobně jsem měl problém, že táhlo které ovládá jednu z klapek bylo zaseknuté a tak se neotevřel přívod vzduchu z venku.

Uživatelský avatar
kvasky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 528
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chotěboř, Praha

Re: Potí se mi okna, chyby s klapkami

Příspěvek od kvasky »

Děkuji za radu. Nevíš jaké ti to hlásilo chyby? Kaslík jsem měl dole, koukal jsem na servo, ty 2 klapky jsou spřaženy pod jeden mechanismus a vypadalo to, že to běhá dobře. Je náročné celý box vyndat?

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“