Olej do B7 2.0 TDI 103KW + servisní intervaly

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Olej do B7 2.0 TDI 103KW + servisní intervaly

Příspěvek od sharik4x4 »

Další elixír mládí :laugh: :laugh: , budem tomu říkat slivovice. :good:
Kam přijde,tam léčí. :drinks:

90% lidí dělá špatně výměny oleje a pro ty jsou přichystaný tyhle sračky.Vidím to dnes a denně. Nás zbylých 10% se spokojíme s kvalitním oleje. :D
Je to jak s jídlem, všichni nakupují skačky v Kauflandu a pak si kupují pilulky na hubnutí. :negative:
Oprava vyvažovacích modulů na 2,0TDI a jiné pomsty od VW Group.www.vyvazovaky.cz,tel. 604543482

Uživatelský avatar
marek2580
Řidič
Řidič
Příspěvky: 119
Registrován: 16.08.2016 19:36
Bydliště: Zlín

Re: Olej do B7 2.0 TDI 103KW + servisní intervaly

Příspěvek od marek2580 »

Olej budu teď měnit po 10tis km rovnou i s rozvodama ve 190tis km. Dávám tam zatím všechno originál vw ... Teď jen otázka co znamená dobře vyměnit olej. Dělá mi to mechanik ve vw i na dílně vw jen to neni fakturováno přes vw. Mám se obávat, že to v "autorizáku" dělají špatně? Cenu aerotecu momentálně neřeší, protože to budu mít zadarmo ... spíš řeším, aby jsem neudělal víc škody než užitku :)
VW Passat Variant B7 2.0 TDI 103kW DSG 2012 Boženka

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Olej do B7 2.0 TDI 103KW + servisní intervaly

Příspěvek od KJirka »

je potřeba aby vypustili všechno, resp. všechno, co jde. Jenže oni si to usnadňují odsáváním a to tam klidně může spousta oleje zůstat. Nemám nic proti odsávání, když to pak nechají spodem ale ještě úplně vytéct. To odsávání navíc svádí k tomu, aby ti tam trochu nechal záměrně a co se nevejde pak dovnitř, si nechá pro sebe. O neoriginálních a recyklovaných olejích ani nemluvě. To je samostatná kapitola. Co kde a jak dělají nebo nedělají, je silně individuální a pokud u toho přímo nejsi nebo to nedělá někdo známej, stejně se to nedovíš.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Olej do B7 2.0 TDI 103KW + servisní intervaly

Příspěvek od sharik4x4 »

Dobře dělat olej znamená používat jednu značku kvalitního oleje a pravidelně ho měnit max.po 15tkm. Odsávat u pašíka olej nejde, protože ve vaně jsou vyvažováky. Takže jedině vždy vypustit spodem. To že si to většina mechaniků ulehčuje je jasný. Proto si to dělám sám, protože pokud u toho nestojím vím prdlajs. Za ty léta už jsem slyšel tolik pohádek o výměně oleje, že je to na román.

Uživatelský avatar
Rychtar84
Řidič
Řidič
Příspěvky: 126
Registrován: 22.10.2017 16:38
Bydliště: okres UH
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej do B7 2.0 TDI 103KW + servisní intervaly

Příspěvek od Rychtar84 »

jaký tvar má olejová vana u Pašíka? u Pežota jsem měl problém, že prolis byl nahoru, tudíž tam vždy něco zůstalo....
mimochodem @VWagenista co jsou origo (OE) rozvody u VW? Conti, INA, Bosch (tomu to stejně dělá Conti...)?
Passat B7 Variant Business Edition, Black Pearl, 2.0 TDi, 103kW, CFFB

Uživatelský avatar
Rychtar84
Řidič
Řidič
Příspěvky: 126
Registrován: 22.10.2017 16:38
Bydliště: okres UH
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej do B7 2.0 TDI 103KW + servisní intervaly

Příspěvek od Rychtar84 »

používá někdo Miller oils?
blíží se výměna oleje, tak zda ho zkusit.
Passat B7 Variant Business Edition, Black Pearl, 2.0 TDi, 103kW, CFFB

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Olej do B7 2.0 TDI 103KW + servisní intervaly

Příspěvek od Ipanema »

Já, ale do Golfa. Málo lidí tady taky. Nemám mu co vytknout. Vyloženě/slyšitelně je tišší chod motoru. Jinak jsou i jiné oleje a taky jsou skoro na špičce.
Kupuji na BonaTrade. Berou ho přímo od ofic. českého zastoupení. Cena u nich je jedna z nejlevnějších.

Příští týden ho budu lít do Passata B5 1.9 TDi, tak můžu napsat poznatky. Teď jede 4 dny na novou náplň, tak asi ten týden na ni bude ještě jezdit.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Olej do B7 2.0 TDI 103KW + servisní intervaly

Příspěvek od KJirka »

Dalo by se ovšem říct, že žádnýmu oleji se nedá nic vytknout až do chvíle, kdy to zadřeš. Jako uživatel to můžeš vnímat pouze velmi subjektivně. Ten zvukovej projev snad ano. Kdysi jsem nalil do oleje v Octavii nějakej drek a taky mi přišlo, že se motor ztišil. Dost možná to ale bylo hlavně tím, že to tam výrobce na pixle uváděl :D
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej do B7 2.0 TDI 103KW + servisní intervaly

Příspěvek od napster »

Je to spíš takový placebo efekt. Je to stejný,jako když na indulonu napíšou,že když si ji námaze na pero,tak ho budeš mít o 1cm dalšího. Taky se Ti to bude zdát,protože to tam píšou. Před měsícem přijely na dílnu fabie 1.4TDI 59kw 80tkm poctivých a nejak chybela druhá šála na klice. Auto jezdilo jen do autorizaku. Na druhou stranu každý olej lepší,než žádný. Kamarád do 1.9SDI naposled dolival 2.5l oleje.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

vavrisimo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 09.03.2018 13:50

Re: Olej do B7 2.0 TDI 103KW + servisní intervaly

Příspěvek od vavrisimo »

Ahoj, v březnu jsem si nechal dotáhnout z Reichu B7 a pomalu budeme mít spolu natočených prvních 15k, tak mě zajímá, co všechno si nechat udělat. Olej jsem pochopil 507.00 + olejový filtr. Mám zároveň pro klid duše nechat vyměnit i vzduch, kabinu a palivák, nebo to nechat až za dalších 15k, což s mým nájezdem letos určitě stihnu? :) Díky.
VW Passat B7 Variant, CFFB, DSG

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Olej do B7 2.0 TDI 103KW + servisní intervaly

Příspěvek od KJirka »

No to snad záleží na tom, kdy to měnil ten před tebou. Ojetý auta moc nekupuju, ale pokud jo, měním min. motorovej olej a všechny filtry hned. Stačí se podívat na to, jak ten vzducháč vypadá a budeš mít myslím dost jasno.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

vavrisimo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 09.03.2018 13:50

Re: Olej do B7 2.0 TDI 103KW + servisní intervaly

Příspěvek od vavrisimo »

Já samozřejmě měnil olej a filtry (a nejen to) hned po dovozu, servisní interval si nechal zkrátit ze 30k na na 15k/rok a zajímalo mě co vše po těch 15k měnit. Názory na to jsou různé a tuším že ty jsi v tomhle vlákně psal, že ty ostatní filtry měníš co 30k. Nejde mi určitě o nějaké šetření, notabene za věci, které stojí pár korun, zase ale nechci nechci něco dělat zbytečně, proto se ptám.
VW Passat B7 Variant, CFFB, DSG

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Olej do B7 2.0 TDI 103KW + servisní intervaly

Příspěvek od KJirka »

aha, no měnit kabinovej, vzduch a palivo po 15t. je vyhazování peněz. To je fakt zbytečný. Ne tak olej, samozřejmě.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

vavrisimo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 09.03.2018 13:50

Re: Olej do B7 2.0 TDI 103KW + servisní intervaly

Příspěvek od vavrisimo »

Bezva, díky za info :)
VW Passat B7 Variant, CFFB, DSG

Uživatelský avatar
bnd
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 13.04.2018 15:33
Bydliště: Košice, Slovensko

Re: Olej do B7 2.0 TDI 103KW + servisní intervaly

Příspěvek od bnd »

olej menim kazdych 10000km + olejovy filter pri kazdej vymene oleja, ostatne filtre kazdy rok ked uz neni prasno na cestach April/Maj. Minule som si pozeral kabinovy filter tusim a odporucaju menit po 5000km ale ja to nerobim
Naposledy upravil(a) bnd dne 27.06.2018 21:06, celkem upraveno 1 x.
VW Passat B7 2.0 TDI Variant 2011 Trendline CFFB Urano Grey :smoke:

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“