Kdy řadit?

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Stefan777
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 492
Registrován: 29.01.2016 14:37
Bydliště: Brno,Zurich

Kdy řadit?

Příspěvek od Stefan777 »

Ahoj kluci mám dost netradiční dotaz.Když jedete 60km/h kterej kvalt tam máte? Za 4 nebo za 3 ? Na trojce točí 2 500 otáček a na 4 je to necelých 1 800 a to se mi zdá málo .ideálně když odpoví někdo s automatem ale samozřejmě uvítám i jiné postřehy .motor 2.0 cbab ,děkuji Štefan

Odesláno z mého HTC One pomocí Tapatalk

Stefan777
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 492
Registrován: 29.01.2016 14:37
Bydliště: Brno,Zurich

Re: Kdy řadit?

Příspěvek od Stefan777 »

Ještě doplním ze mám manuál

Odesláno z mého HTC One pomocí Tapatalk

Kay
Řidič
Řidič
Příspěvky: 118
Registrován: 18.04.2016 22:28
Bydliště: Praha 9

Re: Kdy řadit?

Příspěvek od Kay »

Já na 60 mám 5 někdy i 6. Mám 1. 4 CNG

Odesláno z mého LG-D855 pomocí Tapatalk
Volkswagen Passat 1.4TSI Ecofuel Masters+++ MAN 2012

adavid
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 23.05.2016 22:13

Re: Kdy řadit?

Příspěvek od adavid »

Mě řadí tiptronic čtyřku v 50 km/h. 1800 otáček je v pohodě.


odesláno z XRN2

Uživatelský avatar
doktor013
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 395
Registrován: 11.05.2016 13:40
Bydliště: Praha

Re: Kdy řadit?

Příspěvek od doktor013 »

jasne ze za 3, na 4ku jedu 70-80 pri 2tis.
125 kw, BMR, Highline 2008

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Kdy řadit?

Příspěvek od Prochy01 »

DSG neni vodítko, to na 50-tce naladuje klidne sestku.

To preci citis, ne? Jak se to auto chová, jestli jde motor do pohody, nebo se trapi podtacenim. Ja tedy nevim proc resis 60, ale v obci jezdim cca 53 (to je skutečných 50) a mam trojku, kdyz jedu vice, treba tech 60 a neni to do kopce, ale po rovine, nebo z kopce, tak mam čtyřku - motor jde zlehoucka...

To proste musis poznat, jestli to nepoznas, jezdi radsi na mensi kvalt - motor nebude podtoceny a tolik mu to neškodí.
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

mitti
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 203
Registrován: 08.12.2013 20:01
Bydliště: Skalica

Re: Kdy řadit?

Příspěvek od mitti »

Pozri, ono by sa malo jazdit tak, ze ked zoslapnes plyn aby auto islo do tahu a nie ze ti akoby zacalo cuvat (ze sa dusi), v dedine kludne na 50km (realne idem cca 53 - 54) mozes mat aj 4 pokial ides stale rovnomerne, ja osobne tam vascinou tu 4ku mam, ale akonahle idem predbiehat alebo vychadzam z dediny vzdy si podradim....
ale pokail klesnem pod 50 vzdy radim nizsie, ten motor sa trapi, nemam tah, zbytocne sa ti zakarbonuje atd

Uživatelský avatar
selatko
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1238
Registrován: 23.08.2013 10:46
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdy řadit?

Příspěvek od selatko »

Je to jak říká prochy, podle pocitu za ty roky jezdím 60km/h na 4ku, samozřejme do kopce a zrychlení už se to musí podřadit, ale těch 1800 je v pohodě.
VW Passat 3C Variant - 2.0TDi bez DPF - manual - 125kW BMR
-----------------------------------------------------------

Uživatelský avatar
Lada.s
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 443
Registrován: 24.05.2011 12:38
Bydliště: Oslavany

Re: Kdy řadit?

Příspěvek od Lada.s »

obecně: 50 na trojku, 60 už na čtyřku
ale samozřejmě podle situace. Když je 50 z kopce tak klidně 4, když je 60 do kopce tak klidně 3 atd...

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdy řadit?

Příspěvek od napster »

Obcas mi zde ty dotazy pripadaji horsi,jak na zvlastni škole.... radit proste dle sluchu a je to vyřešené :wink: cekam na dotaz jestli je lepsi davat vodu do ostrikovacu po okraj,nebo radsi par cm pod odkraj....
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Kdy řadit?

Příspěvek od Prochy01 »

Lepší je par cm pod okraj, aby se to nevycmrndalo :smoke: :laugh: :laugh:
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Stefan777
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 492
Registrován: 29.01.2016 14:37
Bydliště: Brno,Zurich

Re: Kdy řadit?

Příspěvek od Stefan777 »

Blbej nejsem a ani to není moje první auto v naftě ale od koncernu je to mé první .nejsem zvyklý autem jezdit pod dva tisíce otáček a proto chci co nejvíc info .tady dělá každý chytrého a snaží si zvedat ego na otázkách od méně zkušeného .Té kecy ze clovek snad slyší co chce motor tak vtedy mám řadit si nechte od cesty (musel bych jezdit v kolem 1 500 ot)nejsem takový uchylak aby jsem jezdil se stažením okýnkem a bál se prdnout abych náhodou neslyšel kdy mám preradit .za rok udělám určitě víc km jak půlka zdejších hlav pomazanejch .zkrátka když jedu 60 na 4 a zpomalim na 55 tak ot. spadnou na 1600 a to už prerazuji protože to je moc ,a to je stále dokola.chtěl jsem zkrátka najít nejlepší řešení mého "problému"

Odesláno z mého HTC One pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: Kdy řadit?

Příspěvek od ppfox »

správně Štefane - všem jim teď vynadej a napiš že jsou to debilové - to je tady celkem obvyklé poslední dobou :D a přitom je to tak jednoduché...jaká otázka taková odpověď že? :D

a mimochodem, zrovna tady si myslím že ti kluci radili slušně a rozumně - já si tvoji otázku přečetl a raději jsem nereagoval, protože ptát se lidí co mají dsg na to, jak máš řadit s manuálem...na to bych slušně odpovědět nedokázal...tak se nevztekej a zklidni to 8)
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Kdy řadit?

Příspěvek od Prochy01 »

No on je Štefan ze zatacky po ceste do Vídně, tak ten dotaz a následná reakce presne sedi :-)))

Jestli najezdis hodne km a takhle se blbe ptas, svědci jen o tom, ze nekdo je proste dřevo a dřevem zůstane, to se na me nezlob. Ty potrebujes slyšet motor??? To tu kluci psali obrazne, to slyšet cti "citit/vnimat" ale evidentne to nema smysl ti vysvetlovat. A ze je to prvni auto koncernu...? No a co...kdybys jako nemel otackomer a byl nahluchlej tak nepreradis??? Ja se tedy uz svezl mrakem aut a strojů a par motorkama a nikdy jsem k prerazeni nepotreboval otackomer nebo zvuk (zvuk tedy slyšíš, tomu se nevyhnes), ale radis snad vzdy dle konkrétního auta....

bože ty jsi asi slusnej tydyt...
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Stefan777
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 492
Registrován: 29.01.2016 14:37
Bydliště: Brno,Zurich

Re: Kdy řadit?

Příspěvek od Stefan777 »

Má reakce byla na Napstera.Před passatem jsem měl mondeo byl to první naftak do té doby jen benzín a taky jsem radil podle automatu +- a s autem jsem najezdil půl mega na původní spojku.proto jsem se zeptal i tady což bylo logické.Nejsem z lidí kteří se hned naváží do někoho protože jeho dotaz mi přijde absurdní protože vím že jsem taky nesnedl celou moudrost světa.Když čtu příspěvky a témata tak skoro vždy je tam někdo kdo posílá někoho někam a jeho otázky jsou jak ze speciální školy a ze by měl raději koupit kolo.bohužel ne všichni jsme zdatní v autech a proto jsou servisy a taky tohle fórum (aspoň myslím ).ze najedu hodně km neznamená že jezdím po kotehulkach .Ak jsem se někoho dotkl tak sorry ale fórum je i pro blbé otázky nebo ? ps:zkus v Brně říct že jsme zatáčka do Vídně a pak uvidíme jakej seš frajer

Odesláno z mého HTC One pomocí Tapatalk

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“