Oprava laku auta

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
metrix.m
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 09.05.2016 22:24
Bydliště: Ostrava

Oprava laku auta

Příspěvek od metrix.m »

Ahoj,

koupil jsem si Pašíka a je to opravdu parádní auto. Jen mě teď trošku pozlobilo když jsem jej umyl zjistil jsem neduhy které mi tam nechal předchozí majtel a rád bych je trošku opravil. Za to že tyto neduhy vylezly napovrch si můžu trošku sám protože jsem použil vapku a ta pomohla tomu co se stalo.

Můžete mi prosím poradit jak opravit nejlépe tyto chyby v laku? děkuji.

Passat je krásné auto a teď se za to stydím co jsem udělal :(

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
VW Passat Variant B7,Highline

Uživatelský avatar
selatko
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1238
Registrován: 23.08.2013 10:46
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava laku auta

Příspěvek od selatko »

Tak za to si určitě sám nemůžeš a wapka tomu přispěla akorát tak, že sis toho všiml :)
Já bych to projel přes pole, aby se to pořádně zaprášilo a nešlo to zase vidět
VW Passat 3C Variant - 2.0TDi bez DPF - manual - 125kW BMR
-----------------------------------------------------------

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Oprava laku auta

Příspěvek od Shorty »

Nejsnáze asi lakovou tužkou - ostatně to už na kapotě udělal předchozí majitel, ale asi vynechal základovku. V současném Světě motorů je návod, jak to udělat. Ale neni na tom nic složitého.

Barvu ti podle kódu laku v servisce či velkym TP namíchá šikovný lakýrník levněji, než ve VW. Respektive za podobnou cenu dostaneš mnohem více barvy.
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava laku auta

Příspěvek od napster »

Ty leskle sloupky nechat prelestit. Ty oderky. Korekcni tuzkou,nebo zbavit lehce rzi odrezovacem, kapnout barvu (pokud mas cernou,tak to je odstin 9910) mj mas kod barvy i v servisce a nebo u rezervy. Nebo kapnout barvu,do oderky,nechat zaschnout,dat na to lak, lehce vybrousit do roviny 1200-2000 smirkem popripade trizactem 3000-6000 a rozlestit. Ten zadni naraznik je na lak,pokud se z nej loupe uz lak. Byl lakovanej na 90%. Nebo sverit peci o lak nejakymu detailerovi v tvem okolí. Zalezi odkud jsi.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

metrix.m
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 09.05.2016 22:24
Bydliště: Ostrava

Re: Oprava laku auta

Příspěvek od metrix.m »

Díky všem za první rychlé odpovědi,

už jsem si barvu pořídil a mrknu tedy i do toho časopisu. U té přední kapoty kde se mi sloupl úplně lak jsem pravě nechtěl dávat dříve nový lak než se poradím, myslel jsem že to vyrovnám nějakým tmelem a potom na to nahodím lak a lechce zabrousím ať to není vidět jak na zbytku kapoty kde je již vidět že to někdo nehezky opravoval.

U toho sloupku je to takové že tam je dírka asi od šutráku takže leštění asi nepomůže ale zkusím - stejně mam na druhém sloupku pár ryh bílých které by měli jít přeleštit.

Důvod proč se ten zadní nárazník loupe je asi ten že přišel k újmě a byl tam asi náraz do deformační zóny a popraskal lak - je vidět na fotce čárka. A jak jsem jej teď myl vapkou tak se voda dostala do té štěrbiny a vymlela zbytek.

BTW nedá se nějak zabránit dalšímu loupání??
VW Passat Variant B7,Highline

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Oprava laku auta

Příspěvek od Shorty »

Hlavně, až to opravíš, tak to před zimou pořádně zavoskuj - nejvíc pak kapotu a lemy + prahy
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava laku auta

Příspěvek od napster »

Vosk nepomuze. Jen ochrani pred soli. Zadni naraznik lze zachranit aby se jen neloupal. Polejt to lakem. Ale lepsi je nechat ho celej olakovat.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Oprava laku auta

Příspěvek od Prochy01 »

1) proc sem nevlozis fotky normalne? Ty odkazy jsou na ranu!
2) tou vapkou jsi to cistil asi hodne zblízka (obecne vapka v rukou "trubce" = pruser) ale bud rad, objevily se ti alespon ty neduhy
3) pokud se spokojis s kutilskou opravou, ktera bude vzdy videt, pust se do toho jak ti kluci radi, ale vysledek bude nic moc a stravis na tom mraky casu
4) pokud to chces mit opravdu pekne, dej to lakyrnikovi at si poradi - bude to sice neco stat, ale vysledek by mel byt na úrovni + si nech rovnou i rozlestit lak - z fotek to vypada, ze uplne ve forme neni.
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Oprava laku auta

Příspěvek od KJirka »

lakýrníci tohle moc dělat nechtějí. Je to nevděčná piplačka a stejně to nebude na 100%. Laková tužka stojí za vyliž. Ještě jsem neviděl barvu, kde by laková tužka odpovídala odstínem. To je asi opravdu lepší nechat si to namíchat. Tužka je drahá a nic v ní není.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Oprava laku auta

Příspěvek od Shorty »

Já jo...tmavě modrá na starou feldu. Ve víčku byl dokonce malý kartáček na odstranění koroze - a že jí felda na sobě mohla mít hodně :laugh:
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava laku auta

Příspěvek od napster »

Jirko ta lakova tuzka neni nejhorší. Na cernou je super. Jenomze cerna metla ma jednu krasnou vyhodu. Kdyz to zakapnes cernym leskem,co je na plechace,tak opryskany mista taky nebudou vidrt :mrgreen: jinak nechat si namichat do spreje tvuj odstin barvy. Striknout do víčka, a jehlou nanest slabou vrstvu barvy,pres to lak a zalestit. Nikdy to nebude 100%,ale u te cerne to jde relativne dobre. K tomu zadnimu narazniku. Doplnit lak. Bude to stale videt po krajich,ale nebude se to loupat dal. Nejefektivnejsi je nechat to cele fouknout. Jenze to ses tam za 10tkc.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Oprava laku auta

Příspěvek od KJirka »

hele, stříbrná na Oct. 1, laková tužka na h***o, taková ta zlatavá metla na Oct. 2, tužka na h***o, podobná metla na Passat CC, rovněž na h***o a bílá na CC co bys řek ? Správně, na h***o. Ten odstín vypadá úplně jinak u tý bílý, kde bys čekal, že to snad chytnou.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
denis.82
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1701
Registrován: 29.01.2012 12:16
Bydliště: Zlín

Re: Oprava laku auta

Příspěvek od denis.82 »

Hosi nevim co mate proti tuzkam, to jsou moji nejvetsi pomocnice. :laugh: Ale je fakt, ze na to pak necumim pres lupu jak nekdo.
DSCN0211.JPG
RS6 Performance 445kw

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Oprava laku auta

Příspěvek od KJirka »

pěknou drogérii tam máš :laugh:
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava laku auta

Příspěvek od napster »

Pozor na to. Bila barva je nevdecna. Horsi jak cerna i na lakovani.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“