dodělávka TZ na passat B7 alltrack

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
J.J.
Řidič
Řidič
Příspěvky: 125
Registrován: 15.10.2008 12:28
Bydliště: Pardubicko

dodělávka TZ na passat B7 alltrack

Příspěvek od J.J. »

Ahoj,
rád bych se zeptal jestli máte zkušenosti s dodělávkou TZ na alltracka (125kW 4x4) - nemusím mít nutně to elektricky sklopné..
Uvítal bych i fotky "zadku" alltracka s tažným - pokud někdo má dodělávané. Potřeboval bych vědět, zda je nutné vyměnit zadní diffusor (bez otvoru a záslepky) za ten s otvorem a záslepkou VAG 3AF8077482 nebo jestli někdo třeba nemá pevné TZ umístěné pod ten diffusor - čili, že by nemylo nutno měnit za ten s otvorem..
Případně i napsat jaký typ TZ jste dodělávali.., jakou elektriku jste použili - kdo Vám kodoval (kvůli senzorum..)
předem děkuji

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: dodělávka TZ na passat B7 alltrack

Příspěvek od napster »

Sice to nebyl alltrack,ale standartni B7. Naraznik ma zevnitr oznaceni,kde se ma vyriznout dira. Ale ja tusim,ze jsem ji ani nerezal bylo el vyklopne. Kabelaz a jednotku urcite original. Je to docela znatelny rozdil. V Humpolci to umí Tornado a nebo v Pocernicich Jirka. . Pevny TZ je dle me nevzhledny reseni. Hlavne pokud tahas vlek 10x do roka. Tazny bych dal westfalia a nebo pokud dodava,tak profsvar.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
J.J.
Řidič
Řidič
Příspěvky: 125
Registrován: 15.10.2008 12:28
Bydliště: Pardubicko

Re: dodělávka TZ na passat B7 alltrack

Příspěvek od J.J. »

alltrack to má jinak než standarní B7...má tam ten diffuzor - stříbrný plast..takže se asi musí řezat nebo použit ten díl s výřezem. Jinak tažné využívám v podstatě každý víkend ...

Uživatelský avatar
Atila
Závodník
Závodník
Příspěvky: 626
Registrován: 15.06.2013 07:10
Bydliště: Praha-Venkov

Re: dodělávka TZ na passat B7 alltrack

Příspěvek od Atila »

Já si nechal dělat na B6 tady: http://www.koulenaauto.cz/" onclick="window.open(this.href);return false; a spokojenost.Mám to taky na pevno a za 5tis.Jestli máš zadní parkováky,tak to bude o chlup dražší,ale rozhodně to nebude jako za předraženou westfalii.
PASSAT B8 2.0TDI 140KW > 170KW HIGHLINE
GOLF MK1 KABRIOLET

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: dodělávka TZ na passat B7 alltrack

Příspěvek od napster »

Nebo http://www.tazak.cz" onclick="window.open(this.href);return false; v Mnichove Hradisti u MB.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
Atila
Závodník
Závodník
Příspěvky: 626
Registrován: 15.06.2013 07:10
Bydliště: Praha-Venkov

Re: dodělávka TZ na passat B7 alltrack

Příspěvek od Atila »

Jj,tam je to prej taky ok.
PASSAT B8 2.0TDI 140KW > 170KW HIGHLINE
GOLF MK1 KABRIOLET

Uživatelský avatar
J.J.
Řidič
Řidič
Příspěvky: 125
Registrován: 15.10.2008 12:28
Bydliště: Pardubicko

Re: dodělávka TZ na passat B7 alltrack

Příspěvek od J.J. »

chlapi já, ale potřebuji hlavně poradit jestli shánět ten diffuzor s "dírou" 3AF8077482 viz obrázek nebo jestli jde udělat i bez toho - s tím co mám na autě...a poradit jaké tažné...
Obrázek
nebo neco takového
Obrázek
mám teda dva výfuky, ale to je jedno.. :)

Uživatelský avatar
Atila
Závodník
Závodník
Příspěvky: 626
Registrován: 15.06.2013 07:10
Bydliště: Praha-Venkov

Re: dodělávka TZ na passat B7 alltrack

Příspěvek od Atila »

Třeba nebude výřez potřeba,nebo minimální.Zavolej tam a domluvíš se.
PASSAT B8 2.0TDI 140KW > 170KW HIGHLINE
GOLF MK1 KABRIOLET

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: dodělávka TZ na passat B7 alltrack

Příspěvek od tornado1 »

Atila píše:Já si nechal dělat na B6 tady: http://www.koulenaauto.cz/" onclick="window.open(this.href);return false; a spokojenost.Mám to taky na pevno a za 5tis.Jestli máš zadní parkováky,tak to bude o chlup dražší,ale rozhodně to nebude jako za předraženou westfalii.
za 5tis to určitě není s originál elektrikou, to jestli auto má nebo nemá parkováky je úplně jedno.. s neorigo elektrikou auto vůbec neví že tam ten vlek je.. např. ESP a stabilizace přívěsu, kontrola žárovek, RJ motoru atd..
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: dodělávka TZ na passat B7 alltrack

Příspěvek od Prochy01 »

Pokud to má k něčemu vypadat, bude potřebný ten difuzor s vyrezem. Teoreticky bys to mohl vyriznout ve stávajícím, ale bude ti pak stejne chybět ta krytka. Origo tažný se bezne pohybuje kolem 5k pouzity, takže osobne nevidim duvod proč hyzdit auto nejaky hnusem vzadu couhajicim.

Pokud ti o estetickou stránku nejde, jebni tam něco ve stylu toho jak to resil kolega výše. Funkci to splní a bude to možná o fous levnejsi. Je to vec každého. Jak to psal Napster, beloch tam dá alespoň origo kabeláž a jednotku, aby auto "vědělo" ze má za sebou přívěs a vše fungovalo jak má, tzn od couvacich senzorů, přes brzdy a stabilizaci podvozku.


Variantu co je sice levná, ale hnusna a nekomunikuje s autem muže dat jen totální trubec kolenovrt....obzvláště když rozdíl oproti origu muže být jeden, dva, tři tisíce....(co pak prolejes na pivu raz dva)
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Stefan777
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 492
Registrován: 29.01.2016 14:37
Bydliště: Brno,Zurich

Re: dodělávka TZ na passat B7 alltrack

Příspěvek od Stefan777 »

A jak je to pak se zápisem do technicaku když tam člověk namontuje použitý tazny?

Odesláno z mého HTC One pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
Atila
Závodník
Závodník
Příspěvky: 626
Registrován: 15.06.2013 07:10
Bydliště: Praha-Venkov

Re: dodělávka TZ na passat B7 alltrack

Příspěvek od Atila »

Já si nemyslím že by TZ nějak hyzdilo.Mozna na sedanu.
Tornado1;není to originál elektroinstalace,je can bus.Mne nevadí že mi to na vozejku nebo nosiči kol nehlídá žárovky.A ESP se dá vypnout,a se zapnutým můžeš normálně jezdit.
Ale když chce někdo origo,tak ať si dá. Každého věc..
PASSAT B8 2.0TDI 140KW > 170KW HIGHLINE
GOLF MK1 KABRIOLET

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: dodělávka TZ na passat B7 alltrack

Příspěvek od tornado1 »

já se nebavím ale o vypínání ESP, bavím se o funkci ESP stabilizace přívěsu
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
Atila
Závodník
Závodník
Příspěvky: 626
Registrován: 15.06.2013 07:10
Bydliště: Praha-Venkov

Re: dodělávka TZ na passat B7 alltrack

Příspěvek od Atila »

Tak to se asi 150kg vozejku a nosiče kol netýká 8)
Prochy01;Já sem dával za celý tažný + el.+práce 4900,- a origo nový sklápěcí + origo el.+ práce nebude rozhodně dražší pouze o 2 - 3 tis.Spiš o 8tis.Ale jak sem psal pro mě využití to bohatě stačí
Naposledy upravil(a) Atila dne 24.01.2018 17:00, celkem upraveno 2 x.
PASSAT B8 2.0TDI 140KW > 170KW HIGHLINE
GOLF MK1 KABRIOLET

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: dodělávka TZ na passat B7 alltrack

Příspěvek od tornado1 »

jak říkáš
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“