passat B7 kombi 2011 upgrade na LED osvětlení RZ

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
paranek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 469
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

passat B7 kombi 2011 upgrade na LED osvětlení RZ

Příspěvek od paranek »

Ahoj, bohužel ani po 20ti minutách googlení po fóru sem nenašel jednoznačnou odpověď. (Našel sem různé pokusy za led žárovky či čínské náhražky, ale ne original)

Chtěl bych vyměnit originál osvětlení RZ W5W (5N0943021) za led variantu originál VW.

Poptal sem u prodejce a ten mně strašil, že mi auto může hlásit chybu.

Zajímá mne tedy jestli je led osvětlení plug&play nebo jestli bude nutné jít na diagnostiku a někde naprogramovat výměnu žárovky za LEDku ;)

Díky moc Vojta
Můj dětský sen: "GII mTDI Wintercar a GII 16V G60 limited Rally jako leštěnka" ;)
Asistence při nákupu ojetého vozidla - více než 15let zkušeností http://www.auta-pocitace.cz/

Uživatelský avatar
Nwkt
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2723
Registrován: 18.10.2011 21:33
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: passat B7 kombi 2011 upgrade na LED osvětlení RZ

Příspěvek od Nwkt »

http://www.vwaudishop.cz/osvetleni-spz- ... A3NXmVv7IU" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Nwkt
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2723
Registrován: 18.10.2011 21:33
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: passat B7 kombi 2011 upgrade na LED osvětlení RZ

Příspěvek od Nwkt »

Mám tohle akorát na sedana, funguje bez problémů. Jediný co jsem dělal, že jsem zakázal kontrolu při startu, ale to mi hlásilo chybu i se žárovkama, takže spíš bug někde v autě

Uživatelský avatar
Ergo
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1259
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: passat B7 kombi 2011 upgrade na LED osvětlení RZ

Příspěvek od Ergo »

Pokud dáš origo led osvětlení, tak by se to mělo taky nakodovat.

Uživatelský avatar
MistrWajn
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 227
Registrován: 10.09.2015 13:51
Bydliště: Žilina/Bratislava

Re: passat B7 kombi 2011 upgrade na LED osvětlení RZ

Příspěvek od MistrWajn »

Ja som teda vymienal tiez cele moduly s klasickymi ziarovkami za original LED modul a aj po nakodovani mi vyhadzovalo chybu takze som do starych modulov dal klasicke ziarovky s xenonovym plynom..
Passat B7 Variant | 2011 | 2.0TDI (CFFB) 103kW → 140HP

Moja B7 (by MW)link

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: passat B7 kombi 2011 upgrade na LED osvětlení RZ

Příspěvek od Ipanema »

Zvířátko promine, ale když je paranku koupíš přímo ve Škodovce (ano, ve Škodovce) tak jsou za cca. 160 Kč (jeden kus) a mají na sobě také logo VW. Je to zcela identický kus. Už se to tady řešilo na Passatech i Golfech.
Obj. kód u Škodovky 000052110 a cena 160 Kč orientačně. Obj. kód u VW 3AF943021A a cena 650 Kč orientačně.
Opakování matka moudrosti: jedná se o identický kus!

U některých aut může vyhazovat chybu. U kombíků ale téměř nikdy. Spíše u krátkých verzí. Viz. diskuze zde na fóru. VAG nepomůže. Aspoň nevím o vyřešení co se to zde probíralo.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: passat B7 kombi 2011 upgrade na LED osvětlení RZ

Příspěvek od napster »

Jen dodam,ze je problem v konektoru pro sedan a kombi. Chybu bude hlasit,jelikoz neni canbus. Ale tornado,ferda25,rolbar to dokazi odstranit. Jinak posilam fotku,jak sviti origo LEDky ze skodovky za 160kc/ks :wink:
Přílohy
20161022_204139-1000x720.jpg
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
MistrWajn
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 227
Registrován: 10.09.2015 13:51
Bydliště: Žilina/Bratislava

Re: passat B7 kombi 2011 upgrade na LED osvětlení RZ

Příspěvek od MistrWajn »

Je ale zaujimave ze ked tam mas LEDky z vyroby tak nehlasia chybu ale ked mas klasicke ziarovky a zamenis za original LED tak uz sa to dokodovat neda. Aspon teda u mna a este jedneho znameho to stale hadzalo chybu.

Inak svietit to super, tak akurat :)
Passat B7 Variant | 2011 | 2.0TDI (CFFB) 103kW → 140HP

Moja B7 (by MW)link

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: passat B7 kombi 2011 upgrade na LED osvětlení RZ

Příspěvek od Ipanema »

Stejnou otázku jsem kdysi dával pracovníkovi ve VW, když jsem u nich reklamoval chybu prasklé žárovky a chtěl reklamaci na u nich koupený osvětlený. Reklamace OK, ale hlásilo to chybu stále dál. Nevím jestli to brát jako bernou minci, ale bylo mi odpovězeno "že rozdíl je v el. svazku, který vede od předu až po zadní světla a SPZ. Auto na to prý není od výroby připraveno"... Ale jak jsem koupil, tak prodávám. Mávnul jsem nad tím rukou.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Uživatelský avatar
paranek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 469
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: passat B7 kombi 2011 upgrade na LED osvětlení RZ

Příspěvek od paranek »

MistrWajn píše:Ja som teda vymienal tiez cele moduly s klasickymi ziarovkami za original LED modul a aj po nakodovani mi vyhadzovalo chybu takze som do starych modulov dal klasicke ziarovky s xenonovym plynom..
Ty máš teda asi totožné auto.. A říkáš že ti tam ty led moduly nefungují?
Kolega Ipanema hned dole píše, že u kombíků by to jít mělo...

Máme B7 comfort, 2011, 103KW. Díky
Můj dětský sen: "GII mTDI Wintercar a GII 16V G60 limited Rally jako leštěnka" ;)
Asistence při nákupu ojetého vozidla - více než 15let zkušeností http://www.auta-pocitace.cz/

Uživatelský avatar
MistrWajn
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 227
Registrován: 10.09.2015 13:51
Bydliště: Žilina/Bratislava

Re: passat B7 kombi 2011 upgrade na LED osvětlení RZ

Příspěvek od MistrWajn »

Ano mam Variant a ked som skusal dat len moduly tak aj po nakodovani mi vyhadzovalo chybu. Nehovorim ze musi aj Tebe ale moze. Ja som tomu dal pokus a ked to stale hlasilo chybu tak som moduly vratil..
Passat B7 Variant | 2011 | 2.0TDI (CFFB) 103kW → 140HP

Moja B7 (by MW)link

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: passat B7 kombi 2011 upgrade na LED osvětlení RZ

Příspěvek od Ipanema »

Já jen opsal to, co tady už je. Že si to lidi dali na krátkou verzi Passatu a chyba prasklé žárovky byla, nebyla, byla a nebyla. Jak kdy. Ale u kombíků vesměs nebyla.
Nejsem si jistý, že se bavíme o Passatech. Na krátké verzi je zcela jiný vzhled LED patice! Viz. jiné téma, kde to je zcela a jasně popsané. Zkontrolujte si svorkovnici na konci kabelu před koupí.
Naposledy upravil(a) Ipanema dne 24.10.2016 12:59, celkem upraveno 1 x.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Uživatelský avatar
MistrWajn
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 227
Registrován: 10.09.2015 13:51
Bydliště: Žilina/Bratislava

Re: passat B7 kombi 2011 upgrade na LED osvětlení RZ

Příspěvek od MistrWajn »

Ano ako nadpis hovori bavime sa o passat b7 Variant. Idem pozriet teda tu temu ci tam nie je nieco co som ja nespravil ale skor som v tomto pesimista.
Passat B7 Variant | 2011 | 2.0TDI (CFFB) 103kW → 140HP

Moja B7 (by MW)link

Uživatelský avatar
paranek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 469
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: passat B7 kombi 2011 upgrade na LED osvětlení RZ

Příspěvek od paranek »

to Ipanema - tohle téma sem právě vygooglil http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?t=132873&p=2441251" onclick="window.open(this.href);return false; a pročítal, ale jednoznačný závěr nemám ;)

Máme Passat B7 Variant 2011 comfortline.
U modeli highline jsou z výroby ledkové osvětlení RZ stejně jako zadné ledková světla.

My u comfotrline máme všude žárovky.
Jelikož staré lampičky odešly do věčných lovišť, musím koupit nové. Tak sem chtěl vzít LEDkové, abych nemusel už nikdy řešit žárovku.

Ale už prodavač mne upozornil že to může zlobit. Tomu samozřejmě chci předejít, tak sem scháněl nekoho kdo už to řešil na stejném autě!

Osvětlení neni skladem, je na objednávku - takže už mi ho zpět nevezmou....
Můj dětský sen: "GII mTDI Wintercar a GII 16V G60 limited Rally jako leštěnka" ;)
Asistence při nákupu ojetého vozidla - více než 15let zkušeností http://www.auta-pocitace.cz/

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: passat B7 kombi 2011 upgrade na LED osvětlení RZ

Příspěvek od motorpower »

Ledky nastavím..
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“