Comfortline na highline

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Adamer
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 01.01.2018 23:00

Comfortline na highline

Příspěvek od Adamer »

Zdravím.

Konečně se objevila možnost koupit pěkný passat tfsi 2006, ale má jen comfortline s latkou a vyhrevem, manuálním posuvem + bez mf a senzoru.

Chtěl bych výměnit hlavne sedačky za polokuze s alcantarou, tak aby fungoval jak vyhrev, tak airbagy. Kolega má alcantary ve svojí b6 s manualnim posuvem a jsou pecka. Jen jsem nenašel nikde na foru ani internetu, že by to někdo dělal, jestli to vůbec jde, proto bych se rád zeptal znalejšich, jak moc je to náročné?

Dále bych chtěl dodělat mf - viděl jsem že se dávají pěknější volanty z novějších passatu nebo cc, tak mě napadlo že bych rovnou vzal ten. Nicméně bych chtěl v budoucnu dokupovat android rádio (na které si napojim i senzory a kameru) a nevim jak bude komunikovat mf s aftermarket rádiem? Existuje nějaká vecička pro aftermarket? Nebude lepší mf a senzory řešit originální cestou - tj. Nejspíše vymenit lepší komfortní krabičku a na ni napojit jak mf tak originální parkovací senzory?

Díky za každou radu.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Comfortline na highline

Příspěvek od KJirka »

sežeň sedačky, sežeň volant a někdo, kdo to dokáže oživit, se tady určitě najde.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: Comfortline na highline

Příspěvek od ppfox »

sedačky si vyměníš sám - nic na to není, dělal jsem to kdysi taky a zvládnul jsem to sám a to je co říct :laugh:
možná jen výměna loketky je trošku složitější, ale i to jde

volant si sežeň a někdo ti ho odtud zapojí, možností je spousta - stačí pak napsat odkud seš a domluvíš se s někým - jak píše Jirka

a nezapomeň i na tapece do dveří, pokud to chceš komplet - ta látka ve dveřích pak vypadá celkem blbě s kůží na sedákách
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Comfortline na highline

Příspěvek od Prochy01 »

:laugh: tvl 2006 benzin, kolik to má za 14let najeto? Uz byl menen motor?....radši šetří na olej a generálku motoru....až tam prekopes tu půlku auta a ze socialu uděláš normální auto, tak ti to zdechne a budeš schanet vrakac :laugh:

....nebo snad jsou tyhle benziny OK?
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Comfortline na highline

Příspěvek od sharik4x4 »

Žádný benzíny už nejsou OK. Ty už skončily. Benzín jedině japonec. Jinak jakákoliv větší přestavba u B6 = finanční sebevražda. :negative:

Adamer
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 01.01.2018 23:00

Re: Comfortline na highline

Příspěvek od Adamer »

ppfox píše:
04.11.2020 19:53
sedačky si vyměníš sám - nic na to není, dělal jsem to kdysi taky a zvládnul jsem to sám a to je co říct :laugh:
možná jen výměna loketky je trošku složitější, ale i to jde

volant si sežeň a někdo ti ho odtud zapojí, možností je spousta - stačí pak napsat odkud seš a domluvíš se s někým - jak píše Jirka

a nezapomeň i na tapece do dveří, pokud to chceš komplet - ta látka ve dveřích pak vypadá celkem blbě s kůží na sedákách
Mně šlo hlavně o to, jestli by tam byly stejne konektory u alcantar pred rokem 2008 :D Jasné, šel by komplet :)

A k motoru - No jde o typ motoru BWA, což je údajně poslední spolehlivý benzín od koncernu. Hodně lidí si to stále pořizuje třeba do octů 2 rs. Karbonuje, ale kdyz se vyčistí sani, koš, někteří dělají i dekarbonizaci, ale to se mi moc nelibi, mění olej po 10k km, mění pístek v pumpě tak je prý spolehlivy a nekazí se. Ale taky z toho moc nadšený nejsem :D Ještě to nemám koupený, zitra se na něj jedu dívat, má nalítano 150k, jsou i kousky s 250k a v pohodě, ale asi tomu chutí olej. :negative: Jen jsem se zajímal jestli by šel předělat interier, protože bych šel do takového rizikovějšího motoru jen kvůli pohodlí passatu :D Jinak jsem chtěl jít do mazdy 6 gh 2.5i, což je podstatně spolehlivější motor, ale jsou cca stejny rok jak passat a cenovka je kolem 190 tisic (a ještě k tomu reznou), kdežto passaty se dají sehnat kolem 150 tis. (a reznou podstatně min, ale také) = ušetřím ranec. Pokud by byl tento pašík v cajku motorově a stavem karoserie, tak bych se toho asi nebál. Rozhodně min jak novodobych TSI :D Jen je osekanej no, chtěl jsem i bixenony, ale takoveho passata nikdo neprodaval dobry rok.

Inzerat https://auto.bazos.cz/inzerat/126411907 ... -200ps.php

tomo_111
Řidič
Řidič
Příspěvky: 82
Registrován: 06.08.2020 16:47

Re: Comfortline na highline

Příspěvek od tomo_111 »

usetris 40k = ranec a naslende to narves do sedaciek a oprav toho motoru? hm....

Adamer
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 01.01.2018 23:00

Re: Comfortline na highline

Příspěvek od Adamer »

190 byla nejnižší častka za kterou jsem mohl mít Mazdu 6 2.5 rok 2009, teď je tam pofl stejny motor 2011 za 220 tisic. Obě jsou zrezle zespod, interier mi nesedí, sedačky nejsou pro mě tak pohodlne jako v passatu, nemluvě o celkovém zpracovani interieru, materialech. Klidně dam těch 10 tisic za alcantaru v passatu, časem volant (nevim na kolik to vyjde a neni to uplně priorita oproti alcantaram), mlhovky taky snad drahé nebudou, rozvody olej kolem 15K - 20k. Bez dodělani vybavy mužu mít slušné auto se servisem do 160k, 170k s pěkynm interierem. Mazda by mě vyšla na víc a nejspíše by měla horší stav karoserie.

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Comfortline na highline

Příspěvek od Prochy01 »

Ten inzerát, to psal nějaký komik, ne? “Vybava asi plna” :laugh: :laugh: :laugh: a přitom tam defakto není vůbec nic. Min vybaveny passat snad ani neexistuje. To bude Trendline v základu :D

Navíc dotazenina z DE, takže kdoví kolik majitelů, ale je potřeba napsat “po původním majiteli” :fool: už jen po přečtení toho textu by autor zasloužil nasrat na ruce....

Doporučil bych ověřit si v nějaké databází historii, možná se budeš dost divit. Navíc FSI - to je atmosféra? To bude chciply jak svina....30% výkonu už tam dávno nebude. A jestli zere olej, tak brzo pěkná pasticka.

Cena na to, ze to je 2007, benzin, sedan, absolutne bez vybavy je krute prestrelena (dle mého názoru)....to má tak poloviční cenu, ale tak každý zboží má svého kupce....
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Adamer
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 01.01.2018 23:00

Re: Comfortline na highline

Příspěvek od Adamer »

Jestli sis všiml, tak má napsáno v inzerátu dědictví, tak si z toho vyvod podstatné. Je jasný, že o autě bude vědět prd když je to pozustalost... Podle vinu je to comfortline - minimalně tam je vyhřev sedaček, tempomat, elektrika vzadu, dvouzonovka (snad) a dál se ve vybavě passatu nevyznam. Je to BWA = TFSI, takže 147kw, což jede velice slušně :)

Tak jasný, že to nekoupím jen tak. První si to projdu měrkou laku, mrknu na motor jestli je potečeny apod. Pak carvertical nebo cebie (spiš vertical) a nakonec nějaky servis - nejspíš VW, aby mi ukazali s kolika km a co bylo u nich dělano, jen nevím jestli mi to i z reichu vytahnou. A mozna by bylo i fajn zavolat do servisu ze ktereho mají podznačku.

Za takovou cenu sotva seženeš octavii 2 RS se stejnym motorem, ale o 100k víc km. Ted otazka jestli je i toto stočene... Minimal v česku není podle kontrolytachometru.cz. Ale je pravda, že se v cenách passatu moc nevyznám. Pořad je to ale vyšší třída než golf gti a rso, ktere stojí o něco málo víc.
Naposledy upravil(a) Adamer dne 05.11.2020 22:45, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Comfortline na highline

Příspěvek od Prochy01 »

Pokud to jezdilo do autorizaku, tak tam budou mít servisy i z DE....spíše bych se divil, pokud by tam byly servisy v ČR, dotáhli to sedmiletý a pochybuju ze s tím údajný neboztik jezdil do autorizaku....

Mas každopádně odvahu....jít do benzinaku se 150tis na hrbu....za tyhle prachy.....no tak ať se zadari ;-)
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Adamer
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 01.01.2018 23:00

Re: Comfortline na highline

Příspěvek od Adamer »

Tak jasně, že to v česku už nedavali do VW :D Proto bych si zavolal do servisu. Spíš by mě zajímalo v kolika km to bylo v autorizaku naposledy v reichu, abych zjistil jestli je to stočka.

Nevím proč odvahu? Popros strýčka google at ti neco poví o životnosti TFSI BWA například ve škoda forech.

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Comfortline na highline

Příspěvek od sharik4x4 »

Za mě je to bouda jak vyšitá. Divil bych se kdyby to nebaštilo olej, což zjistíš až když najedeš 500km. Benzín prostě ne v B6. Za tyhle prachy se prodávaj full passaty s komoušem pod kapotou, který nalítaj čtyři kila.

Adamer
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 01.01.2018 23:00

Re: Comfortline na highline

Příspěvek od Adamer »

Je to možný no. O tom, že jsou to rizikovější motory vím. Ale že by vyloženě prodejce chtěl klamat si nemyslím. Ledaže by byl až taková svině...

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Comfortline na highline

Příspěvek od KJirka »

to je každej druhej, prosim tebe. Ty km bych tam chtěl vidět.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“