Info kolik dotankovat Passat B7

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
plevamartin
Člen klubu
Příspěvky: 40
Registrován: 07.07.2012 17:26
Bydliště: České Budějovice

Info kolik dotankovat Passat B7

Příspěvek od plevamartin »

Prosím o pomoc, dodelaval mi tornádo z Humpolce tempomat a hodil mi tam i další funkce jako je kolik se má dotankovat do plné. Ale vůbec mi nesedí ty litry co tam píšou, jako kdyby se tam špatně nastavila velikost nádrže, nesedí mi nyní ani dojezd na nádrž. Mám 70 litrů a teď mi přijde že je tam nastaveno jakoby 60. Je to možné? Děkuji za Vaši odpověďi

metrix.m
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 09.05.2016 22:24
Bydliště: Ostrava

Re: Info kolik dotankovat Passat B7

Příspěvek od metrix.m »

Mám taky zapnutou tuto funkci přes aplikaci Carista a ukazuje mi to stejně
VW Passat Variant B7,Highline

plevamartin
Člen klubu
Příspěvky: 40
Registrován: 07.07.2012 17:26
Bydliště: České Budějovice

Re: Info kolik dotankovat Passat B7

Příspěvek od plevamartin »

Jako stejně znamená, že to ukazuje dobře nebo špatně :-D když mám půlku nádrže ukazuje mi to dotankovat 30 litrů a když jsem skoro na nule, tak tam mám 55 litrů a dotankuju 65 litrů v pohodě.

Uživatelský avatar
kubi72
Člen klubu
Příspěvky: 529
Registrován: 16.02.2016 07:33
Bydliště: okolí Litomyšle
Kontaktovat uživatele:

Re: Info kolik dotankovat Passat B7

Příspěvek od kubi72 »

A není to jedno? Pokud potřebuju natankovat, tak natankuju. Jestli tam dotankuju 40 nebo 60 litrů, jakmile se blíží ručka ke čtvrtce, tak ho nakrmím.
______________________________________

VW Passat Variant 2,0 TDI 140 kw 2012 CFFkubiho paštika
______________________________________

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Info kolik dotankovat Passat B7

Příspěvek od Prochy01 »

Asi spis řeš přímo s Tornadem, když to blbě funguje a je od ty doby i blbej dojezd. Z logiky věci musí ty fce pracovat s objemem pohonných hmot v nádrži a pak se spotrebou. Jestli ti od ty doby fixluje hodnota dojezdu a nesouhlasí to dotankování, chyba v objemu nádrže se určitě nabízí...tady to ale nevyresis, res to s tím, kdo ti to upravoval.
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

plevamartin
Člen klubu
Příspěvky: 40
Registrován: 07.07.2012 17:26
Bydliště: České Budějovice

Re: Info kolik dotankovat Passat B7

Příspěvek od plevamartin »

Děkuji vám všem za odpovědi, samozřejmě s tornadem to řeším, ale mám to k němu 150 km jednu cestu. A jelikož mi nechce poradit na dálku na co se podívat, tak se snažím najít jinou alternativu.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Info kolik dotankovat Passat B7

Příspěvek od KJirka »

proč by ti neměl poradit na dálku? Respektive říct to, na co se ptáš. Pokud to má někdo vědět tady, on to musí vědět tuplem.
Do bandy se vejde při troše snahy až 75 litrů. Počítadlo většinou kecá, takže ve skutečnosti bývá spotřeba vyšší, než co to ukazuje a dojezd samozřejmě menší. Proto se takovýma věcma už dávno nezabývám, jelikož jsem se nikdy k ničemu stejně nedopočítal. Jsou to údaje hrubě orientační a je k tomu tak třeba přistupovat.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Info kolik dotankovat Passat B7

Příspěvek od Prochy01 »

Tak je to Tornádo, ten má obecne problem s tím smysluplne poradit, ale zase ti řekne, ze to umí, takže, alespoň víš kam mas dojet :-D

Ad spotreba a dojezd - to s tebou Jirko nesouhlasím, parkrat jsem to prepocital podle tankování po koupi a ted nedávno taky, když jeden nas kamarad porad cuci na budiky a hyponotizuje spotrebu a téměř vzdy to souhlasilo, největší rozdíl jsem měl jednou asi dvě deci, ale jinak to sedelo skoro vzdy přesně a proto už to nemerim a nepočítám, protože to co mám na PC plus minus proste sedi.
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Info kolik dotankovat Passat B7

Příspěvek od KJirka »

Prochy každej kus to může mít trochu jinak a mně třeba to kecá poměrně dost. A kam mi moje paměť sahá, kecly více či méně všechny koncernový auta. A že jsem jich měl.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Rychtar84
Řidič
Řidič
Příspěvky: 126
Registrován: 22.10.2017 16:38
Bydliště: okres UH
Kontaktovat uživatele:

Re: Info kolik dotankovat Passat B7

Příspěvek od Rychtar84 »

Nechápu smysl teto funkce. Plná je 70l, tak si snad podle budíku dopočítám, kolik dotankuju

Odesláno z mého Redmi 4X pomocí Tapatalk
Passat B7 Variant Business Edition, Black Pearl, 2.0 TDi, 103kW, CFFB

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: Info kolik dotankovat Passat B7

Příspěvek od JirkaVys »

Dotankuji tolik u pumpy, dokud mi nevyskočí pojistka a zjistím tak, že mám dotankováno tolik, kolik bylo potřeba.
Nechápu kdo jezdí k pumpě pro pár litrů. Kdo tento systém preferuje musí být majitel benzínového motoru, který si hlídá každý litr a korunu, a tankuje jen tolik, aby dojel asi na nákup, nejspíš mu přijde že tak ušetří nebo zkrátka to bere tolik, že dát za plnou nádrž už je moc peněz :)) Takových u pump vidím plno, tankování za 200 - 400 Kč je klasika, zvláštní že opravdu většinou řidiči s benzínem :))
Funkce dotankovat je zbytečná, mně tedy ukazuje většinou dost přesně, tím myslím na půl litr max. A dojezd se samozřejmě přepočítava dle průměrné spotřeby.

plevamartin
Člen klubu
Příspěvky: 40
Registrován: 07.07.2012 17:26
Bydliště: České Budějovice

Re: Info kolik dotankovat Passat B7

Příspěvek od plevamartin »

Tu funkci mi tam dal tornádo jako gratis, ale mě jde o to že mi po tom co mi ji tam dal nějak moc nesedí ten dojezd, ne o to kolik mám dotankovat litrů. Děkuji všem za pomoc, asi to je v pořádku tedy.

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Info kolik dotankovat Passat B7

Příspěvek od tornado1 »

Tato funkce nejde žádným způsobem ovlivnit, údaj je pouze orientační.
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Info kolik dotankovat Passat B7

Příspěvek od tornado1 »

Není co poradit, někdy je lepší to nezapinat. Už se mi několikrát stalo ze to neukazuje tak jak si majitel představuje..
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
Santusovic
Profík
Profík
Příspěvky: 1012
Registrován: 24.06.2016 11:42
Bydliště: Praha

Re: Info kolik dotankovat Passat B7

Příspěvek od Santusovic »

Ta funkce je spíš pro ty kteří nevědí jak velkou nádrž mají a nevědí kolik L paliva se jim do auta vejde, pár týdnu potom co jsem si to aktivoval tak sem zkoušel jak moc přesné to je, kdy ukozavolo dotankovat 50L a do plné sem dal 58L takže je to opravdu jen orientační.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Old:VW Passat B6 2.0 TDI
Sold:VW Passat B7 2.0 TDI R-line
Sold:VW Passat B8 2.0Bi-Tdi White R-line DSG
Sold:VW Passat B8 2.0Bi-Tdi Blue R-line DSG
New:VW Passat B8 2.0Bi-Tdi White High DSG
White Var

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“