VW vymysl #345 AKA hranata kravina misto volantu

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
koprisalov
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 06.07.2014 17:35
Bydliště: Litvínov / Severní Čechy

Re: VW vymysl #345 AKA hranata kravina misto volantu

Příspěvek od koprisalov »

Mě zase připadá můj volant moc velkej když jsem dneska viděl jaký dělají krasavce třeba u Peugeota.

Uživatelský avatar
Filap
Profík
Profík
Příspěvky: 1025
Registrován: 19.01.2010 11:54
Bydliště: Kousek od Štatlu

Re: VW vymysl #345 AKA hranata kravina misto volantu

Příspěvek od Filap »

Kdyby jsi ho chtel vymenit, mam tady jeden zanovni volant a nemusis ani prehazovat podvolantovku a resit pytel k nemu :D
Přílohy
IMG_0917.JPG
Passat 3C

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: VW vymysl #345 AKA hranata kravina misto volantu

Příspěvek od Jirka. »

Filap píše:Kdyby jsi ho chtel vymenit, mam tady jeden zanovni volant a nemusis ani prehazovat podvolantovku a resit pytel k nemu :D
Kdybys měl tenhle z hundrtky novej tak mi věř, že má větší cenu než nějakej obyčejnej R-line :laugh:
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
Fil.CZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 09.11.2016 16:05
Bydliště: Praha

Re: VW vymysl #345 AKA hranata kravina misto volantu

Příspěvek od Fil.CZ »

Nic moc kluci cekal jsem vic. Hlavne od kjirky a jeho znalosti zavodnich vozu ;D

Ale protoze jsem se vratil v dobrem rozmaru. Vysvetlim to tady vsem jirikum. Volant s plochym spodkem se pouzival u zavodnich aut v zavodech kde se startovalo mimo vuz jako v le mans a bylo trba rychle se do auta dostat pripadne u zavodu s vymenou jezdcu u presedan. Diky plochemu spodku se da do kokpitu lepe a rychleji nasoukat.

Na normalnim aute je to ale cista zhovadilost a vitezstvi formy nad obsahem.

Zvlast v autech ktere nemaji 2.5 otacky jako sportaky ale otacek 5.

Kdyz namalujete sminkama vopici, porad je to jen vopice.

Je jedno kolik sline rline gti nalepek na aute je, kdyz je to silnicni dehet pusobi sportovnost spis komicky zvlast u neceho co si rika comfort coupé.



Sent from my A0001 using Tapatalk
VW CC R-line 2011, 2.0 TDI 125kW, 4 Motion, DSG

Uživatelský avatar
denis.82
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1701
Registrován: 29.01.2012 12:16
Bydliště: Zlín

Re: VW vymysl #345 AKA hranata kravina misto volantu

Příspěvek od denis.82 »

Ty ses fakt komik. Podle tech kecu tipuju, ze ses jednou svezl pres Sleviky 10 min. v Audi R8 a ted tady chces poucovat.
RS6 Performance 445kw

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: VW vymysl #345 AKA hranata kravina misto volantu

Příspěvek od ppfox »

Fil.CZ píše:...a bylo trba rychle se do auta dostat pripadne u zavodu s vymenou jezdcu u presedan. Diky plochemu spodku se da do kokpitu lepe a rychleji nasoukat...
tady sis odpověděl sám co se týče mého pocitu - ne že bych se s někým rychle měnil za jízdy :mrgreen: ale mám rád sedačku hodně nahoře a díky tomu úkosu se mi nejen líp nasedá ale i líp celkově řídí, takže kromě toho že to líp vypadá to má pro mě i tuto praktickou výhodu 8)
a nikdy jsem neměl ani malý pocit, že by mi ten "hranatej" volant nějak snižoval komfort při řízení, spíš naopak
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: VW vymysl #345 AKA hranata kravina misto volantu

Příspěvek od Jirka. »

Taky mi nepřipadá, že by mi to zkosení mělo nějak překážet. Ten R-line je tlustější, perforovanej, tj. lépe se drží zkosení na to nemá vliv, mě nějak neuráží, výhodu jsem tam teda taky žádnou nenašel, snad jen když řídím nohou tak se s tím líp manipuluje než s kulatým. No a hlavně to líp vypadá.
Jinak co se týká velikosti-tak samozřejmě čím menší volant, tím menší páka a tím těžší řízení. Kecy o závodákách raději komentovat nebudu, většina těhle exprtů by se neuměla rozjet ani v obyčejné š 120.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: VW vymysl #345 AKA hranata kravina misto volantu

Příspěvek od Prochy01 »

Ten volant se děla jen kvůli designu, žádnou další funkčnost ani důvod to nemá. A btw v místech kde jsou padla, tj "trictvrte na tři" je naopak užší, než klasicky, což mě tedy přijde divné a je to blby, protože to jsou zrovna místa kde při ostřejší jízdě volant drzis. Ale protože patří k R-line, nevidím důvod ho vyhazovat - na druhou stranu, krom toho ze je užší nemá zadnou nevýhodu ( asi se počítá, ze to budou mít slecinky a proto udělali R volant užší) ;-)))
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Uživatelský avatar
Benetty
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 17.10.2008 18:39
Bydliště: Děčín a široké vwokolí

Re: VW vymysl #345 AKA hranata kravina misto volantu

Příspěvek od Benetty »

Kamarád s golfem 6 a R-line volantem z B8 nebo čeho, mi po koupi mého passatu říká: a teď už ti chybí jen ten můj volant.... říkám mu: nechybí, sralo by mě to a ještě se mi vůbec nelíbí...pičovina k hovnu, jen na oko to je... Za mě jsou ty volanty (které jsem viděl na B8) divný... sice s interiérem R to jako celek koresponduje pěkně, ale prostě k tomu mám výhrady... a borcovi, co založil téma, se nedivím... Zdarec chalani :wink:

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: VW vymysl #345 AKA hranata kravina misto volantu

Příspěvek od KJirka »

Fil.CZ píše:Nic moc kluci cekal jsem vic. Hlavne od kjirky a jeho znalosti zavodnich vozu ;D

Ale protoze jsem se vratil v dobrem rozmaru. Vysvetlim to tady vsem jirikum. Volant s plochym spodkem se pouzival u zavodnich aut v zavodech kde se startovalo mimo vuz jako v le mans a bylo trba rychle se do auta dostat pripadne u zavodu s vymenou jezdcu u presedan. Diky plochemu spodku se da do kokpitu lepe a rychleji nasoukat.

Na normalnim aute je to ale cista zhovadilost a vitezstvi formy nad obsahem.

Zvlast v autech ktere nemaji 2.5 otacky jako sportaky ale otacek 5.

Kdyz namalujete sminkama vopici, porad je to jen vopice.

Je jedno kolik sline rline gti nalepek na aute je, kdyz je to silnicni dehet pusobi sportovnost spis komicky zvlast u neceho co si rika comfort coupé.

Sent from my A0001 using Tapatalk

Zřejmě máš kolego pocit, že jsme všichni vylezli včera z pralesa a jediná značka, kterou známe, je VW.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: VW vymysl #345 AKA hranata kravina misto volantu

Příspěvek od KJirka »

MÁŠ POCIT, ŽE TYHLE AUTA JSOU MÁLO SPORTOVNÍ A ŽE TEN TVAR VOLANTU JE TAM PROTO, ABY SE ŘIDIČ DOSTAL DO SEDAČKY ?
FERRARI.jpg
AMG.jpg
$_20.jpg
$_57.jpg
LAMBO.jpg
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

petryk1
Profík
Profík
Příspěvky: 1000
Registrován: 17.04.2013 20:28

Re: VW vymysl #345 AKA hranata kravina misto volantu

Příspěvek od petryk1 »

Ale no tak kluci. Kazdy kraj, jiny mrav. Ja mam 8tlacitko a tvrdim ze je nejhezci z volantu pro B6, B7. :) Tak ak nechcu Rline, tak nechcu. Nekdo zase koupi BMW. A to uz se divim aji ja. :)

Uživatelský avatar
Filap
Profík
Profík
Příspěvky: 1025
Registrován: 19.01.2010 11:54
Bydliště: Kousek od Štatlu

Re: VW vymysl #345 AKA hranata kravina misto volantu

Příspěvek od Filap »

Ale kluci, vzdyt prece ten plochej volant neni vubec o krase nebo sportovnim aute.
Soudruzi uvazuji podle udaju, ze je na svete cim dal vic obeznejsich (tim se nechci nikoho dotknout) a proto ho urizli, aby tam lidi tu ,,vanu" pred volant mohli vklidu odlozit :D
Passat 3C

Uživatelský avatar
Fil.CZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 09.11.2016 16:05
Bydliště: Praha

Re: VW vymysl #345 AKA hranata kravina misto volantu

Příspěvek od Fil.CZ »

Filap píše:Ale kluci, vzdyt prece ten plochej volant neni vubec o krase nebo sportovnim aute.
Soudruzi uvazuji podle udaju, ze je na svete cim dal vic obeznejsich (tim se nechci nikoho dotknout) a proto ho urizli, aby tam lidi tu ,,vanu" pred volant mohli vklidu odlozit :D
Muhehe asi jedine logicke vysvetleni :)

Sent from my A0001 using Tapatalk
VW CC R-line 2011, 2.0 TDI 125kW, 4 Motion, DSG

Uživatelský avatar
rakosnicek23
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 311
Registrován: 29.03.2015 23:18
Bydliště: Vysočina

Re: VW vymysl #345 AKA hranata kravina misto volantu

Příspěvek od rakosnicek23 »

Filap píše:Ale kluci, vzdyt prece ten plochej volant neni vubec o krase nebo sportovnim aute.
Soudruzi uvazuji podle udaju, ze je na svete cim dal vic obeznejsich (tim se nechci nikoho dotknout) a proto ho urizli, aby tam lidi tu ,,vanu" pred volant mohli vklidu odlozit :D

Záhada je vyřešena. Soudruzi v NDR r-line volant udělali jako koncepci pro obézní řidiče. Písmeno R na plošce je zkratka slova Robustní (= masivní, silný, hutný, pevný, bytelný)
V konečnym výsledku by se dalo říct, že každej kdo má v paštice tehle volant je tlustá pi*a :D
VW Passat B6 2007 highline, 2.0 TDI 125 kw DSG BMR
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=132&t=310884

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“