Návod na výměnu předních tlumičů

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
R4B4
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 11.11.2016 11:28

Návod na výměnu předních tlumičů

Příspěvek od R4B4 »

Zdar všem, hledal jsem na fóru nějaký návod na výměnu předních tlimičů na B6, ale nic jsem nenašel, pokud by někdo věděl o nějakém návodu,budu moc vděčný nebo aspoň jaké nářadí bude třeba (ořechy, torxy nadstavce, klíče), pokud nikdo neporadí, tak aspoň, jakou velikost hvězdicového nástrčného klíče je třeba použítm na šroub, který drží tlumič dole viz. foto, budu vděčný za jakoukoliv pomoc. DíkyObrázek

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Návod na výměnu předních tlumičů

Příspěvek od Jirka. »

myslim že to je M12
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

ladulel
Závodník
Závodník
Příspěvky: 570
Registrován: 24.07.2010 14:17

Re: Návod na výměnu předních tlumičů

Příspěvek od ladulel »

Měla by to být M12. Pokud jsi ale nikdy nedělal vymenu tlumiču, tak je to jebačka na celý den. Budeš muset povolit čep řízení a poloosu a myslim že i spodní kulak aby šel tlumič sundat. Hodně zdaru...

kovec
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 30.04.2016 08:05

Re: Návod na výměnu předních tlumičů

Příspěvek od kovec »

A hlavne roztiahnut spodne ulozenie tlmica.ja som sa penke s tum potrpil az som na koniec stare tlmice rozrezal flexou.hlavne to dobre ocisti a namaz aby ti tam novy lepsie isiel.a este si nachystaj velke pacidlo aby si to potiahol co najviac dole.najlepsie mat pri tom asistenta pojde ti to lepsie

kovec
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 30.04.2016 08:05

Re: Návod na výměnu předních tlumičů

Příspěvek od kovec »

A este jedna vychytavka ked budes menit aj vrchne loziska tak ich najprv opatrne rozober a daj do nich vazeliny co sa zmesti.kedze vyrobcovia s nov setria.ja som to musel este raz zhadzovat a natlacit do nich vazelinu.od novoty vrzgali

R4B4
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 11.11.2016 11:28

Re: Návod na výměnu předních tlumičů

Příspěvek od R4B4 »

Tak chlapi, díky za rady, tak teď se mi do toho fakt nechce, právě z toho jsem měl obavu, že kvůli tlumiče musím rozebrat čepy a další, každopádně všem moc díky za zájem a rady :thanks: .

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Návod na výměnu předních tlumičů

Příspěvek od KJirka »

no teď už je to jen tvůj boj
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

mitti
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 203
Registrován: 08.12.2013 20:01
Bydliště: Skalica

Re: Návod na výměnu předních tlumičů

Příspěvek od mitti »

Ak si to este nerobil, pripadne nidky nevidel, radsej si zajdi do servisu, urcite za to nebudu chet cely tvoj majetok, toto je banalita, ktoru menia prakticky na pockanie :lol:

R4B4
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 11.11.2016 11:28

Re: Návod na výměnu předních tlumičů

Příspěvek od R4B4 »

mitti píše:Ak si to este nerobil, pripadne nidky nevidel, radsej si zajdi do servisu, urcite za to nebudu chet cely tvoj majetok, toto je banalita, ktoru menia prakticky na pockanie :lol:
No pravdou je, že o tom teď fakt dost uvažuju.

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Návod na výměnu předních tlumičů

Příspěvek od sharik4x4 »

Jestli jsi si myslel,že to levačkou vyměníš a v pravý budeš držet mobil s přítelem na rady. Tak takhle to tedy opravdu nejde.Je to docela vopruz ,takže to dej někomu, kdo to dělá.Nebudeš mít stejně na to vercajk. :laugh:

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“