Start v mraze

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Start v mraze

Příspěvek od KJirka »

Pepo, ty musíš mít vždycky něco extra :D

Je to zvláštní, ale tady snad ještě nad 10°C nebylo. I když v noci nevím.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: Start v mraze

Příspěvek od ppfox »

no tohle bylo včera dopoledne - slušnej samec :D
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Start v mraze

Příspěvek od KJirka »

já za mrazu nevycházím, posílám na průzkum manželku a ta říkala včera dopoledne, že bylo -8°C. Vyslal bych jí teď, ať se podívá, ale auta jsou pod sněhem, tak nemám odvahu. To už by nemuselo tak hladce projít :laugh:
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
denis.82
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1701
Registrován: 29.01.2012 12:16
Bydliště: Zlín

Re: Start v mraze

Příspěvek od denis.82 »

U nas uz dva dny -19°C a do toho jeste pekne fucelo, takze pocitove tak -50°C. :D
A auta startuji naprosto bez problemu...a bez aditiv.
RS6 Performance 445kw

Uživatelský avatar
SakoVerife
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: NoveVeseli/ZdarnadSazavou/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Start v mraze

Příspěvek od SakoVerife »

Ad problém se startováním.
Mám BKD rok 04 a občas, nezávisle na mrazu, cca 1x do měsíce se auto nenastartuje. Respektive žhaví, startér točí. Většinou po cca 3tím pokusu a delším točení, natartuji. Chybu to žádnou neháže, délka mě to cca druhý rok. Vždy tankuji Vervu.
Po větším laborovani, mě napadá, že by jsme mohli zkusit vyčistit nádrž. Od výroby čištěná nebyla a je zde možnost, že by se tam mohly udělat krystalky vody a pak to s obtížemi nastartuje. (obtíže jsou i když není mráz)
Taky mě ještě napadá podávací čerpadlo nafty v nádrži. Ale to se zjistí asi až při čištění nádrže.
Máte jiné nápady, rady?

Odesláno z mobilu

kovec
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 30.04.2016 08:05

Re: Start v mraze

Příspěvek od kovec »

Dnes rano som pred startom dal elektricky ohrievac na 10min nech fuka na filter a chitilo na hned.vcera som to kdesi cital ze ohrievali filter.rano bolo -17.tak to tam asi trosku tuhne

Uživatelský avatar
šianzek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 598
Registrován: 15.04.2016 09:45
Bydliště: Ostrava

Re: Start v mraze

Příspěvek od šianzek »

ja si musím paštiku pochválit od samého začátku co ji mám tak tankuju jen na Benzině Vervu a fakt super startuju na brnk
Přílohy
IMG_7470.jpg
Passat B7 2012, side assist,premium bt,barevné budíky,kožené odvetravane sedačky ,rns510 poslení řady,kamera,chip,340 mm brzdy zimmermann,pružiny eibach, komplet vytlumene dveře, repro focal,keramika

Uživatelský avatar
šianzek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 598
Registrován: 15.04.2016 09:45
Bydliště: Ostrava

Re: Start v mraze

Příspěvek od šianzek »

snad jediné mínus je to jak jsem jel včera z Brna tak bylo celou dobu ok všechno teplota oleje cca 91 stupnu a voda furt 90 jak má být ale dojel jsem k baráku šel jsem si pro pár věcí a jel ještě za kamarádem a mezi tím cca 5 min motor 67 stupnu a voda cca 60 stupnu tak nevím možná to je normalní když bylo tolik stupnu :D
Passat B7 2012, side assist,premium bt,barevné budíky,kožené odvetravane sedačky ,rns510 poslení řady,kamera,chip,340 mm brzdy zimmermann,pružiny eibach, komplet vytlumene dveře, repro focal,keramika

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Start v mraze

Příspěvek od KJirka »

to víš, že je to normální, v takovým mrazu. Naopak, když to v létě kalíš po dálnici, ten olej se zahřeje třeba na 115°C a než to vychladne úplně trvá spoustu hodin.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: Start v mraze

Příspěvek od hkr »

kubi72 píše:
Jirka. píše:Já leju ono, žádný aditiva a startuju na brnk :D
hkr píše:Ja taky :laugh:
Ono kdyby u Vás pořádně mrzlo, tak by brnk nebylo :laugh: :laugh:
ONO s VIFem v 17st přes noc nastartovalo na brnk :) Ty paliva jsou neskutečná masáž...
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Start v mraze

Příspěvek od napster »

Ja tankuju v JZD a v -20°C na nazhaveni a otoceni motoru :smoke: a bez VIFu apod. Obcas teda tankuju i na ONO,kdyz musim a jedu okolo :mrgreen: jinak Zetor 5011 mi nenastartuje uz ani kdyz je -1°C :rofl:
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
šianzek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 598
Registrován: 15.04.2016 09:45
Bydliště: Ostrava

Re: Start v mraze

Příspěvek od šianzek »

Jinak musím říct dneska jsem jel služebním superbem 2 rv 2013 a normálně jsem nemohl rozmrznout skla :D vezl jsem 5 lidi a proste jak jsem jel to jsem byl v tanku a jak jsem zastavil tak se to roztopilo ale jakmile jsem se zase rozjel tak tank moc jsem to nechápal když pasik to zvládal v klidu :D
Passat B7 2012, side assist,premium bt,barevné budíky,kožené odvetravane sedačky ,rns510 poslení řady,kamera,chip,340 mm brzdy zimmermann,pružiny eibach, komplet vytlumene dveře, repro focal,keramika

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Start v mraze

Příspěvek od napster »

Tam muselo byt neco špatně. Ja u SII 2010 rozmrazim sklo za par sekund. :pleasantry: u druhyho mam teda webasto. Tam to je lepší. Ale ikdyz skla rozehrivam behem jizdy,tak po 500-1000m uz vidim i na cestu. S ohratim taky problem nemam co se tyce oleje a vody. V -20C je to teda pomalejší. Do zamestnani to mam 15km z konce sveta do vidlakova. Ale je fakt,ze jezdim svižněji.
Přílohy
20161108_064545-1000x1000.jpg
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Start v mraze

Příspěvek od KJirka »

napster píše:Ja tankuju v JZD a v -20°C na nazhaveni a otoceni motoru :smoke: a bez VIFu apod. Obcas teda tankuju i na ONO,kdyz musim a jedu okolo :mrgreen: jinak Zetor 5011 mi nenastartuje uz ani kdyz je -1°C :rofl:
Taky jsem kdysi s OII tankoval jezeďáckou naftu. Ale to mě ty vstřiky nevyšly tehdy tak draho, jako co stojí dneska :laugh:

Twl, ovšem s tím plamenometem, to je síla :laugh: :laugh: :laugh: To je docela šlupka, když to sklo bouchne :laugh:
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Start v mraze

Příspěvek od napster »

Tahle rozmrazuju sklo uz par let. A nikdy neprasklo. Musis ho ozehnout mavnutim ruky a je to v pohode. Tak ja vim,co tankuju. Cimz si u Shellky (ma nejvic bioslozky v sobe) nebo ONO nejsem jistej. Navic do kombajnu za 9mega bych nedal nejakou jebku naftu. Jen za lonskou sezonu stala udrzba milion :lol: navic 22kc/ a 30kc/l je znat pri najezdu 50-70tkm ročně a to jednim autem. Tankuju do tri aut naftu a porsche teda benzin za 35kc/l :sorry:
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“