Štart Stop nefunguje, prečo?

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Airon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 08.11.2016 17:23

Re: Štart Stop nefunguje, prečo?

Příspěvek od Airon »

Tahle kokotina mi pěkně pila krev v superbu. Motor se vypínal těsně před úplnym zastavením. Nejlepší je, když člověk dojíždí na křižovatku. Rozhlíží se a ve chvíli, kdy zařadí a chce křižovatku projet, stop/start chcípne. Občas to vyjde, že jen zakolísají otáčky, ale motor ješte nestihne chcípnout. Když to ale stihne, tak pak trvá, než to zase naskočí. Už se mi i stalo, že jsem dojel do půlky křižovatky a čekal, než motoru dojde, že má startovat. Nebo když v létě běží klima, ale motor se vypne. Po chvilce mu dojde, že má chladit, tak se zase startuje. Stejný je to v zimě s topením.
Kdo tohle vymyslel a navrhnul bez možnosti trvalýho vypnutí by zasloužil vykastrovat.

Jinak jeden z parametrů je i napětí baterie. Takže jestli jí máš slabší, tak to taky nemusí motor chcípnout.

Uživatelský avatar
rado.h
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 13.03.2010 10:38
Bydliště: Púchov, SK

Re: Štart Stop nefunguje, prečo?

Příspěvek od rado.h »

Dnes som jazdil a ss nevypína motor, batéria vyzerá byť ok, teraz stále poriadne mrzne (u nás každé ráno min. -20) a ráno točí bez problému, ale ako som písal nie je AGM. Otázne je aké sú tam podmienky, keď je vonku -10 a na klíme nastavené 20. Ale asi budem musieť vymeniť tú batériu a nakodovať, na obyčajnú to asi nebude vypínať.
VW CC 2017, 2.0 TDi 135kw, DSG R-Line, Kessy, ACC, DCC, XDS, Discover Media, R19 AEZ Kaiman

Uživatelský avatar
MistrWajn
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 227
Registrován: 10.09.2015 13:51
Bydliště: Žilina/Bratislava

Re: Štart Stop nefunguje, prečo?

Příspěvek od MistrWajn »

Vypni cely climatronic a vsetky spotrebice. Pokial mas zohriaty motor tak by ti SS mal vypnut motor po vyradeni a pusteni spojky pri manuale a pri automate po stlaceni brzdy.
Passat B7 Variant | 2011 | 2.0TDI (CFFB) 103kW → 140HP

Moja B7 (by MW)link

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“