Štart Stop nefunguje, prečo?

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
rado.h
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 13.03.2010 10:38
Bydliště: Púchov, SK

Štart Stop nefunguje, prečo?

Příspěvek od rado.h »

Zdravím, pred 2. mes. som kúpil Passat B6 Var. 2010 HL, 1.4TSi bluemotion. V aute je od výroby štart stop, ale ešte mi nevyplo motor ani raz (pripútaný som, vyradím, pustím spojku). Na maxi je A prečiarknuté. Viem že väčšina ludí si to dáva vypnúť, ale ja by som to zase dosť často ocenil, lebo často čakám v aute na niekoho a nemusel by som vždy vypínať kľúčom a keď to nechcem mám tam tlač. Čo som pozeraz, tak v aute je aj jednotka pre riadenie dobíjania a rekuperácie, ale čo som pozeral, tak batéria je v aute obyčajná, nie AGM (asi ju menil predch. maj.) a je aj tak nakódovaná. Iba kapacita tam bola 60Ah, tak som to dal podľa bat. 44Ah, a pri prvej jazde mi raz SS vypol motor, ale za 5 sek. ho naštartoval sám a odvtedy sa motor nevypol ani raz. Neviem aké sú podmienky aby to fungovalo, či je to tou bat. je teraz aj dosť zima, tak občas nie je auto úplne zohriate, proste neviem. Nemám s tým vôbec skúsenosti. Ďakujem vopred za vaše rady.
VW CC 2017, 2.0 TDi 135kw, DSG R-Line, Kessy, ACC, DCC, XDS, Discover Media, R19 AEZ Kaiman

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Štart Stop nefunguje, prečo?

Příspěvek od KJirka »

já si spíš myslím, že to původní majitel nechal už vypnout. Z mého pohledu jsi snad historicky první člověk, který by to tam chtěl. Já to nechal vypnout hned, takže už si moc nepamatuju, jak to funguje. Myslím ale, že i u manuálu musíš stát na brzdě a jak jí pustíš, zase to nastartuje. Jestli budeš na někoho čekat se sešlápnutou brzdou třeba pět minut, tak budeš mít brzo jednu nohu silnější, než druhou :D
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
xslide
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 11.09.2012 13:31
Bydliště: Brno

Re: Štart Stop nefunguje, prečo?

Příspěvek od xslide »

Myslím si, že jsou podmínky zhruba následující:

- zahřátý motor
- venku je nad nulou (ikdyž dneska mi motor vypl i při -2, tak nevím, ale předtím se nevypínal)
- topení nesmí být na max (v létě na min.)

Motor se někdy po chvíli sám nastartuje, ikdyž držíš pedál. Např. v zimě aby stíhalo topit topení apod.
VW Passat B7 Variant, Highline, 2013, 2.0 TDI 137kW, DSG - Galerie

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Štart Stop nefunguje, prečo?

Příspěvek od KJirka »

hele a stojíš přitom na brzdě nebo ne ?
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
xslide
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 11.09.2012 13:31
Bydliště: Brno

Re: Štart Stop nefunguje, prečo?

Příspěvek od xslide »

Jo musíš, jakmile trošku povolíš brzdu tak to startuje (mám DSG). V případě, že nechci aby se auto vyplo, stačí pedál ihned po zastavení povolit (auto drží Auto hold a Start Stop se nezapne).
VW Passat B7 Variant, Highline, 2013, 2.0 TDI 137kW, DSG - Galerie

Uživatelský avatar
rado.h
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 13.03.2010 10:38
Bydliště: Púchov, SK

Re: Štart Stop nefunguje, prečo?

Příspěvek od rado.h »

Tak to som nevedel, že podmienka je stlačený pedál brzdy. To ma nenapadlo, zajtra otestujem. V tom prípade to veru nebude bohviečo stáť na brzde. Zatiaľ dík.
VW CC 2017, 2.0 TDi 135kw, DSG R-Line, Kessy, ACC, DCC, XDS, Discover Media, R19 AEZ Kaiman

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Štart Stop nefunguje, prečo?

Příspěvek od KJirka »

no to je hned po kurvení starteru druhej důvod, proč to tam nikdo nechce :laugh: :laugh: :laugh:
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Santusovic
Profík
Profík
Příspěvky: 1012
Registrován: 24.06.2016 11:42
Bydliště: Praha

Re: Štart Stop nefunguje, prečo?

Příspěvek od Santusovic »

Ze začátku mi přišel tenhle systém zajímavý ale když sem to viděl v praxi hned mi bylo jasné jaká to je blbost. Hlavně ve městě kdy na 500m ti to třeba 4krát chcípne motor a zase nastartuje když má člověk červenou. A ještě teď v těch mrazech to musí bejt pecka. Jestli to máš vypnuté tak buď rád a jestli ne tak to co nejdříve vyplni protože časem by to nemuselo dopadnout dobře


Sent from my iPhone using Tapatalk
Old:VW Passat B6 2.0 TDI
Sold:VW Passat B7 2.0 TDI R-line
Sold:VW Passat B8 2.0Bi-Tdi White R-line DSG
Sold:VW Passat B8 2.0Bi-Tdi Blue R-line DSG
New:VW Passat B8 2.0Bi-Tdi White High DSG
White Var

Šeba
Řidič
Řidič
Příspěvky: 108
Registrován: 22.04.2014 19:05

Re: Štart Stop nefunguje, prečo?

Příspěvek od Šeba »

Nejspíš si jednotka vyhodnotila nízký stav napětí aku. Nerozumím řj motoru, ale co jsem z praxe vypozoroval, tak většině lidem to blbne při nízké kapacitě baterie... Jestli ti tam někdo ještě navolil WET baterku, tak to může být i také tím. Do start stopu jedině AGM, nebo nižší EFB a hlavně potom opět nakódovat i s novým údajem o kapacitě.
BMPčko 400k km

www.battery-import.cz / www.battery.cz / http://www.battery-import.sk

Kdyby přístroje, které lidé během doby vynalezli, ještě taky fungovaly - to by byl příjemný život!

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Štart Stop nefunguje, prečo?

Příspěvek od napster »

A ted si predstav,ze jsi v kolone a vedle tebe tdicko se stsrtstopem a pred tebou twky. Nejhorsi hodina v mojem zivote!! A nebylo kam ujet!! :lol: mj stsrt stop je vice ucinny,kdyz je neaktivni. Kvuli slunickarum se dava fo aut... ale opak je pravdou. Stejne tak jako DPF....
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
rado.h
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 13.03.2010 10:38
Bydliště: Púchov, SK

Re: Štart Stop nefunguje, prečo?

Příspěvek od rado.h »

Šeba píše:Nejspíš si jednotka vyhodnotila nízký stav napětí aku. Nerozumím řj motoru, ale co jsem z praxe vypozoroval, tak většině lidem to blbne při nízké kapacitě baterie... Jestli ti tam někdo ještě navolil WET baterku, tak to může být i také tím. Do start stopu jedině AGM, nebo nižší EFB a hlavně potom opět nakódovat i s novým údajem o kapacitě.
Ano je tam WET nakodovaná. Mám v pláne kúpiť túto http://www.autobaterie-centrum.sk/www-a ... 60-901-068" onclick="window.open(this.href);return false;
VW CC 2017, 2.0 TDi 135kw, DSG R-Line, Kessy, ACC, DCC, XDS, Discover Media, R19 AEZ Kaiman

sponny2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 26.08.2016 10:27
Bydliště: Plzeň

Re: Štart Stop nefunguje, prečo?

Příspěvek od sponny2 »

U manuální převodovky nestartuje puštění brzdového pedálu, ale sešlápnutí spojky. Pokud máš topení nastavené na vysokou teplotu, tak motor nevypne. To samé pokud v létě chladí klima. Pokud je slabá baterka, tak motor též nevypne. Pokud zastavíš a dáš ruční brzdu tak motor také nevypne. I když se start stop aktivuje, vypne motor a ty dlouho stojíš, např. na někoho čekáš, jak si zmiňoval, tak stejně pak musíš nastartovat klíčkem. Mám dojem, že je to po 5 minutách, ale nejsem si jistý. Možná i méně.
Za mě je to pitomost. Např. výborná situace, kdy třeba dojíždíš k semaforu, svítí červená, zastavíš, motor se vypne a v tu chvíli skáče zelená a motor okamžitě startuje. To mu musí dělat vyloženě dobře. Taky už se mi v téhle situaci stalo, že nenaskočil a znovu jsem pouštěl a šlapal spojku.
Passat 3C, r. v. 2006, 2,0 Tdi - BKP

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Štart Stop nefunguje, prečo?

Příspěvek od Currahee »

S/S je tam jen proto, aby výrobce splnil limit mg sraček na 1 km. V tom mu to pomáhá, ale jinak je to superkurvítko, který z nás jen vytáhne prachy a né, že je ušetří.
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

Uživatelský avatar
rado.h
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 13.03.2010 10:38
Bydliště: Púchov, SK

Re: Štart Stop nefunguje, prečo?

Příspěvek od rado.h »

Samozrejme nechcem aby mi vyplo motor na semafore na pár sek. ale niekde kde som pár minút by mi to nevadilo. Ale pokiaľ tam je tá podmienka stáť na brzde, tak to je blbosť. Tak vlastne som zistil, že v praktickom živote je ss naozaj na nič, prínos 0 a skôr výdaje.
VW CC 2017, 2.0 TDi 135kw, DSG R-Line, Kessy, ACC, DCC, XDS, Discover Media, R19 AEZ Kaiman

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: Štart Stop nefunguje, prečo?

Příspěvek od ppfox »

a víš co je na tom to blbý? že on samozřejmě neví jestli jsi zastavil na 3 sec na semaforu nebo na stopce a nebo jestli chceš stát 3 minuty - dojedeš z vedlejší k hlavní silnici a zastavíš protože zrovna kolem projíždí jedno auto za hodinu a motor chcípne - hned sundáš nohu z brzdy a zase startuješ - prostě "výborná" funkce :D

já už mám automaticky naučenej dvojhmat - startuju a vypínám SS 8)
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“