Velmi Špatné starty

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Squeeze
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 07.09.2015 15:37

Velmi Špatné starty

Příspěvek od Squeeze »

Vím že je tu teď toho dost ale většina témat že zvrhne v diskuzi o tom jakou kdo měl teplotu takže jsem se nedopidil svého problemu - pardon.

Vlastním vw passat 3c b6 2005 77kW bkc najeto 170k
měsíc stará baterka už jsem ji i dobijel o víkendu zhaviče také měsíc staré a jakmile klesne venkovní teplota pod 5 stupňů tak auto velice špatně startuje.
Kontakty na.baterce jsou v poradku nezoxidovane ani na konektorech. Startuji sice na první nazhaveni ale točí to minimálně 5s. Někde jsem četl i něco o čištění koster na autě a nebo i odpojení snímače teploty chladící kapaliny nebo co. Nic z toho jsem zatím nezkoušel, pak i něco o malé dávce paliva při startu, filtr i čerpadlo půl roku staré.

Jo a na 15 km cesty se mi auto nezahraje nad 75 stupňů když mrzne. To mají ty Passaty tak dobře chlazení?

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Velmi Špatné starty

Příspěvek od napster »

Spatna kostra na starteru a nebo starter.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Squeeze
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 07.09.2015 15:37

Re: Velmi Špatné starty

Příspěvek od Squeeze »

DOhledam tu někde na fóru kde je přesně kostra starteru? Případně dostanu se k ní svépomocí venku v zimě nebo to bude muset někdo s lepším nářadím se zkušenostmi.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Velmi Špatné starty

Příspěvek od KJirka »

to je samozřejmě jedna z možností. Jestli to je "utahanej" startér, těžko to uděláš sám, pokud sotva tušíš, kde ho hledat. Proč to někomu znalému nesvěříš ? Kdybys měl v profilu uvedeno svoje bydliště, možná by se někdo z tvého okolí ozval. Takhle těžko.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Nwkt
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2726
Registrován: 18.10.2011 21:33
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Velmi Špatné starty

Příspěvek od Nwkt »

Startér se kostří obalem na převodovku ne

Squeeze
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 07.09.2015 15:37

Re: Velmi Špatné starty

Příspěvek od Squeeze »

Tak pokud by to bylo jenom očistit kontakt kostry s autem tak pokud je to dobře přístupný tak si myslím že bych to zvládl když jsem zvladl rozebrat i kouslej třmen. Ale jak říkáš pokud je už starter v háji tak to by letělo do servisu. Akorát mám zkušenosti ze někdo jel do servisu s povytahlym vzduchem což nevěděl a oprava ho stala několik tisíc přitom stačilo zasunout konektor :-D takže asi takovej mám názor na banální opravy, pokud je ta kostra ale někde zaskladana motorem tak mi stejně nezbude nic jiného než servis. Jinak jsem z Třebíčska.

coolkich
Člen klubu
Příspěvky: 41
Registrován: 04.04.2016 18:51

Re: Velmi Špatné starty

Příspěvek od coolkich »

Kostra motoru je zároven kostra startéru takže hledej takle. Nejjednodušší bude když ukostříš motor startovacím kabelem a hned zjistíš jak si na tom. Diagnostika vyjde na cca 200kc a při troše štěstí se ti závada bude řešit o něco líp. Nový žhaviče jsou fajn, ale je potřeba zjistit jestli jde proud na ně a jak dlouho. Je toho spousta

kovec
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 30.04.2016 08:05

Re: Velmi Špatné starty

Příspěvek od kovec »

Mne repas starteru velmi pomohol zo startom.

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“