Fouká studený vzduch na nohy

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Diablo_666
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 259
Registrován: 06.10.2009 21:44
Bydliště: Pasec

Fouká studený vzduch na nohy

Příspěvek od Diablo_666 »

Poradí někdo,jak opravit tuto závadu?
Na nohy u spolujezdce fouká studený vzduch,teď je to celkem nepříjemný v tomto počasí.Ať nastavím teplotu jak koliv,tak furt studený.Mám automatickou dvouzónovou klimu.
Diagnostika nic neukazuje.
Passat model 2010,2.0 tdi 125kw.
Audi 5000CS Turbo Quattro
VW Passat 1.9 TDI B5

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Fouká studený vzduch na nohy

Příspěvek od Jirka. »

Udělat základní nastavení, sledovat měřené hodnoty na klapkách-hlavně v159 a modlit se aby to bylo tím, další možnost je totiž přicpaný radiátor.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

petrando30
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 14.05.2009 13:55

Re: Fouká studený vzduch na nohy

Příspěvek od petrando30 »

Teď jsem to řešil s kamarádem. Měl blbě nandaný kabinový filtr a kolem toho deklu, který ho drží v kastlíku to foukalo ven studený vzduch zvenku, který ještě neprošel radiátorem. Zkus se tam ohnout, sundat krycí tapecírunk a osahat to rukama při zapnutém větráku.

On s tím byl u VW, udělali diagnostiku, řekli, že tomu nic není a vyplázl 1200. Holt i u VW jsou líní se ohnout .... :D

Uživatelský avatar
noxicek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 828
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karvinsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Fouká studený vzduch na nohy

Příspěvek od noxicek »

Když nastavíš teplotu na HI, tak studený fouká všude a nebo opravdu jen dole? Je třeba udělat test a zákl.nastavení, jak píše Jirka. Takto se u kamaráda projevovala vadná směšovací klapka pro teplý/studený vzduch, resp.byla vada v pom potenciometru klapky, co dává zpětné info o stupni otevření. Bylo to čitelné až z VAGu na měřených hodnotách....
Aktuální auto: VW Passat Variant CNG 1.4 110kW, rv.2013, manual, navi

Mé 2.auto: VW Passat 3C TDI PD 1.9 77kW , motor BLS s DPF, rv.2008, combi

Předtím : Passat B5 TDI PD 85kW, rv1999, combi

petrando30
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 14.05.2009 13:55

Re: Fouká studený vzduch na nohy

Příspěvek od petrando30 »

Jo, to je pravda. Chce to zkoušet při zahřátém motoru a nastavit teplotu na HI, větrák na max. Pokud je to ten blbě nasazený filtr, tak z výdechů na nohy a i z ostatních fouká teplý vzduch a z té škvíry okolo filtru studený (neohřátý rovnou z venku)

Diablo_666
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 259
Registrován: 06.10.2009 21:44
Bydliště: Pasec

Re: Fouká studený vzduch na nohy

Příspěvek od Diablo_666 »

Zkoušel sem při zahřátým autě(za jízdy),nastaveno na HI a z první dírky šel takový mix teplá studená a ze zbytku studený.Taky jde studený vzduch hned jak je plastový kryt,u spolujezdce v levo na sředovém sloupku dole.Tak tam mezi kastlíkem a plastem,z tama fučí studenej snad i vlétě.Musím mrknout kde je ten kabinový filtr.Zkusím základní nastavení a pak na mrknu na ty měřené hodnoty.Kolikm tam má být nebo co mám sledovat?
Audi 5000CS Turbo Quattro
VW Passat 1.9 TDI B5

j.vlk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 17.08.2011 14:41
Bydliště: Zaloňov
Kontaktovat uživatele:

Re: Fouká studený vzduch na nohy

Příspěvek od j.vlk »

Zdarec, kabiňák je u spolujezdce jako pod kastlíkem. Jestli ti ho měnili třeba v létě tak na 100pro špatně zadělali plastový uzávěr a pak to fouká na nohy.

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Fouká studený vzduch na nohy

Příspěvek od Jirka. »

Pokud to fouká skrz škvíry tak bude opravdu jen špatně nandaný kryt na filtru, je zespod pod palubkou.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Diablo_666
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 259
Registrován: 06.10.2009 21:44
Bydliště: Pasec

Re: Fouká studený vzduch na nohy

Příspěvek od Diablo_666 »

Jo tak byl to jen ten filtr.Dík za rady.
Audi 5000CS Turbo Quattro
VW Passat 1.9 TDI B5

Uživatelský avatar
TiberSeptim18
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 225
Registrován: 11.11.2013 15:03
Bydliště: Praha

Re: Fouká studený vzduch na nohy

Příspěvek od TiberSeptim18 »

Taky mi dělalo. Celý rok v zimě :D

Špatně zavřenej kabinovej filtr :D :D :D
VW Passat 3C 2.0TDI 103 kW 2008 CBAB
VW Passat B8 2.0TDI 140 kW 2016 R-Line

Scrmr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 05.12.2015 19:19

Re: Fouká studený vzduch na nohy

Příspěvek od Scrmr »

Teď jsem to řešil na Golf 6 Variant. Z horních výdechů teplo jak z pekla a u spolujezdce foukal úplně studený,i když byl ofuk na nohy vyplý a i na jedničku to strašně foukalo. Tak jsem dal na zdejší rady a opravdu,neměl jsem nasazený kryt kabinového filtru. Po nasazení okamžitě úplné ticho a z ofuků na nohy ani větříček. když jsem pak zapl ofuk na Nohy tak funguje a přesně tak,jak chci já,i teplota dle mě.. takže děkuji! :)

Uživatelský avatar
fb_marek31
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 04.03.2021 19:46

Re: Fouká studený vzduch na nohy

Příspěvek od fb_marek31 »

Čau lidi, překontroluji onen kabinový filtr. Ale můj problém sleduji ze strany řidiče. Středový panel úplně studený z obou stran a má pravá noha citelně mrzne.
Myslíte že to bude tímto stejným filtrem, nebo jak jsem někde četl nějaká klapka na sloučení vzduchu nefunguje?
Mám klasicky 2 zónovku v automatu.

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“