EGR off bez zaslepenia?

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
bonsaj
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 24.11.2012 13:04

EGR off bez zaslepenia?

Příspěvek od bonsaj »

Ahojte, mozem si dat spravit EGR off bez toho aby som nieco zaslepoval?

PASSAT B6, 2006, BKP, DSG.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: EGR off bez zaslepenia?

Příspěvek od KJirka »

Pánové, prasárny typu odstranění EGR nebo DPF se tu řešit nebudou a rovnou to budu mazat. Když už to jinak neumíte, tak si to řešte na nějakým tuning fóru, kde jsou podobný zoufalci.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: EGR off bez zaslepenia?

Příspěvek od Jirka. »

Jiří já myslím že tohle není zas taková prasárna, spíš dobro pro motor. Jde to určitě sw omezit, případně vypnout, bude to umět Motorpower, případně na druhé straně Tdifun. Ale počítej že se ti to pak bude hůř zahřívat.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: EGR off bez zaslepenia?

Příspěvek od KJirka »

hele, odstřihněte si třeba brzdový hadičky, to bude zase dobro pro kotouče, co na to mám jinýho říct. Jedna věc je něco sw upravit, druhá to lámat ven.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: EGR off bez zaslepenia?

Příspěvek od Jirka. »

KJirka píše:hele, odstřihněte si třeba brzdový hadičky, to bude zase dobro pro kotouče, co na to mám jinýho říct. Jedna věc je něco sw upravit, druhá to lámat ven.
Ale on to nikdo neláme ven, jen to sw upraví, aby to líp fungovalo :laugh:
A jestli chceš tak můžeme z mouchy vycuknout motor, necháme ho ležet někde v garáži, bude to pro něj určitě taky lepší než se honit někde v autě :laugh:
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: EGR off bez zaslepenia?

Příspěvek od KJirka »

Jirko já to vidím, jen jsem na ty demontáže dost alergickej, tak to radši preventivně zdůrazňuju. Jinak bych to přeci už smazal. :D
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

bonsaj
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 24.11.2012 13:04

Re: EGR off bez zaslepenia?

Příspěvek od bonsaj »

Vobec nejde o ziadny tuning, mam DSG a ked som odpojil EGR preradovanie je rychlejsie a presnejsie, motor ide kultivovanejsie a prestali kolisat otacky motora vo volnobehu. EGR mam uz v aute druhy, kupoval som novy a ma cca 1 rok a uz je zase zly. Moja otazka znie, ci ked mam vypnuty EGR v ECU, musim este zvlast nieco zaslepit?

Uživatelský avatar
Fil.CZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 09.11.2016 16:05
Bydliště: Praha

Re: EGR off bez zaslepenia?

Příspěvek od Fil.CZ »

Jirka. píše:Jiří já myslím že tohle není zas taková prasárna, spíš dobro pro motor. Jde to určitě sw omezit, případně vypnout, bude to umět Motorpower, případně na druhé straně Tdifun. Ale počítej že se ti to pak bude hůř zahřívat.
Doporucil by jsi to i v mem pripade misto vymeny, co to udela s emisema/zivotnosti DPF, o kolik je potom pomalejsi/horsi ohrovani? Prakticky pred kazdym startem ohrivam auto Webastem takze si rikam ze v mem pripade by to co se ohrivani tyce zase takova tragedie byt nemusela.

Nemam tyhle bastly rad, DPF bych z toho nevykuchal ale pousteni sazi do motoru mi z technickeho hlediska nepripada uplne elegantni.

Pokud by tomu elektronickemu ventilu stacilo rict(jednotkou) aby zustal permanentne zavreny tak je asi vyreseno :)
VW CC R-line 2011, 2.0 TDI 125kW, 4 Motion, DSG

Uživatelský avatar
Nwkt
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2726
Registrován: 18.10.2011 21:33
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: EGR off bez zaslepenia?

Příspěvek od Nwkt »

KJirka: Pokud to není proti pravidlů, tam proč to mazat ;-)
Na rotačce jsem ho měl vagem omezenej a fyzicky zaslepenej a ejhle na emisích to vyšlo líp než když tam byl a to byly emise legální ;-) U CRka jsem to nedělal, protože se bojím i o zbytek a DPF

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: EGR off bez zaslepenia?

Příspěvek od Jirka. »

Fil.CZ píše:
Jirka. píše:Jiří já myslím že tohle není zas taková prasárna, spíš dobro pro motor. Jde to určitě sw omezit, případně vypnout, bude to umět Motorpower, případně na druhé straně Tdifun. Ale počítej že se ti to pak bude hůř zahřívat.
Doporucil by jsi to i v mem pripade misto vymeny, co to udela s emisema/zivotnosti DPF, o kolik je potom pomalejsi/horsi ohrovani? Prakticky pred kazdym startem ohrivam auto Webastem takze si rikam ze v mem pripade by to co se ohrivani tyce zase takova tragedie byt nemusela.

Nemam tyhle bastly rad, DPF bych z toho nevykuchal ale pousteni sazi do motoru mi z technickeho hlediska nepripada uplne elegantni.

Pokud by tomu elektronickemu ventilu stacilo rict(jednotkou) aby zustal permanentne zavreny tak je asi vyreseno :)
U auta s DPF bych to nedělal, ale spíš se porad třeba s Petrem(motorpower) má s tím určitě víc zkušeností.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: EGR off bez zaslepenia?

Příspěvek od Qido »

KJirka píše:hele, odstřihněte si třeba brzdový hadičky, to bude zase dobro pro kotouče, co na to mám jinýho říct. Jedna věc je něco sw upravit, druhá to lámat ven.
A co takhle si nalakovat Jirko zadní brzdiče pod motorkama ruční brzdy? Hmm?

Uživatelský avatar
Fil.CZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 09.11.2016 16:05
Bydliště: Praha

Re: EGR off bez zaslepenia?

Příspěvek od Fil.CZ »

Qido píše:
KJirka píše:hele, odstřihněte si třeba brzdový hadičky, to bude zase dobro pro kotouče, co na to mám jinýho říct. Jedna věc je něco sw upravit, druhá to lámat ven.
A co takhle si nalakovat Jirko zadní brzdiče pod motorkama ruční brzdy? Hmm?
Kdyz uz lakovat tak zasadne a jen brzdovy kotouce! +25% vykonu, 80% uspora na palivu!
Přílohy
yellow-painted-brake-calipers.jpg
VW CC R-line 2011, 2.0 TDI 125kW, 4 Motion, DSG

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: EGR off bez zaslepenia?

Příspěvek od skacel99 »

Pokud někoho zajímá ohřívání,tak u PD motoru BMM s vyplým EGR se to ohřívá řekl bych 2x delší dobu,než se zaplým EGR.

Šeba
Řidič
Řidič
Příspěvky: 108
Registrován: 22.04.2014 19:05

Re: EGR off bez zaslepenia?

Příspěvek od Šeba »

v zimě katastrofa... zahříváš to až 15km a potom ti padá teplota při volnoběhu... Pokud k tomu nejsi donucen ( třeba jako u mne vadný chladič spalin ), tak to nedělej. Osobně jsem zainvestoval 9,5k na nový a budu rád za teplo v autě :-p
BMPčko 400k km

www.battery-import.cz / www.battery.cz / http://www.battery-import.sk

Kdyby přístroje, které lidé během doby vynalezli, ještě taky fungovaly - to by byl příjemný život!

Uživatelský avatar
Lada.s
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 443
Registrován: 24.05.2011 12:38
Bydliště: Oslavany

Re: EGR off bez zaslepenia?

Příspěvek od Lada.s »

proč by měl vadný chladič spalin být důvodem k zaslepení (vypnutí) EGR?

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“