Hůř brzdí, změknul pedál

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Joyride
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 25.01.2014 17:25

Hůř brzdí, změknul pedál

Příspěvek od Joyride »

S novým měsícem nová závada u mého 1.9 TDi BXE:

Zničehonic po nastartování změknul brzdový pedál, během jízdy hůř brzdí. Když se během jízdy pedál našlape víckrát, pedál ztvrdne a brzdí normálně. Po chvíli zas měkkej pedál a brzdí na ho*no.

Brzdovka neubejvá, nikde nic neteče. Zavzdušněno neni.
Komplet celý brzdy maj 15 tisíc km, včetně brzdovky. Měněn i celej náboj (?) elektrický ručky.

Dosud brzdilo perfektně.


Nějaký nápady? Z brouzdání na netu jsem vyčet, že by moh propouštět brzdovej válec?


Špatně se vrací (a čerstvě nastartovanýho auta i propadá) i spojkovej pedál, ale to asi nesouvisí, že? Měnila se celá spojka včetně dvouhmoty i spojkovýho válce a stejně to dělá :D .


Už mě celá B6 začíná s*át :fool:

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Hůř brzdí, změknul pedál

Příspěvek od Jirka. »

Nejčastěji se to zavzdušnuje přes zadní brzdič-prochcává okroužek k motorku ručky, stačí malinko a nic nepoznáš, zkus odvzdušnit zadek, jestli z toho nepůjdou bubliny. Spojka padat nemá, pokud máš nový váleček na převodovce tak zkus vyměnit hlavní spojkový válec.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Joyride
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 25.01.2014 17:25

Re: Hůř brzdí, změknul pedál

Příspěvek od Joyride »

Tak ráno vyzkoušíme, děkuju.

K té spojce, mám právě měněný hlavní spojkový válec. Jaké jsou prosím ještě válečky na převodovce? 8O

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Hůř brzdí, změknul pedál

Příspěvek od Jirka. »

No jeden (hlavní) je u pedálu, a samozřejmě na druhé straně u spojky je druhý který hýbe tou spojkou. 1.9,resp. 5q má válec zvlášt, 6Q má součástí spojkového ložiska. Tak vyměn ten který jste ještě neměnili.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“