Bixenon slabe sviti -> vypalena cocka nebo vybojky?

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: Bixenon slabe sviti -> vypalena cocka nebo vybojky?

Příspěvek od hkr »

To by me zajimalo, jak to z toho dostali... ja svetla mel venku a ten povlak neni zevnitr cocky, spis to vypada, ze ten povlak a to kolecko je z odrazovych ploch uvnitr svetla a nebo na cocce zvenku, tedy mezi plexi a cockou, na oboji nevim jak se dostat. Borci no.

Pro představu, aby to tu nezaniklo - každá B7 bez DLA má po několika desítkách tisíc km ve světle takový povlak a takový kolečko na čočce (ne na plexi, ale na čočce), viz
IMG_2476.jpg
Nevím čím to je a jak to odstranit. Superby maj světla krásně čisťounký, tyhle mlhy a kolečka dělaj i audiny na B8 platformě - A5, A4. Jestli to má i Passat s DLA nevím, ale ještě jsem snad neviděl Passata B7 bez této mlhoviny a koleček... Vyřešil jsem to, že jsem sehnal jiný světla, ale už i na nich se mlhovina začíná vytvářet.
IMG_2482.jpg
Schválně by mě zajímalo, jestli ostatní tento fenomén na svém autě zaznamenali též, nebo zda jsem se zbláznil. Třeba najdeme nějaký vzorec v tom, jak a kde a proč se to dělá. (Vlhkost? - mytí v myčce wapkou? nevím)
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

jarmil7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 448
Registrován: 21.12.2015 06:36

Re: Bixenon slabe sviti -> vypalena cocka nebo vybojky?

Příspěvek od jarmil7 »

Mliečne čočky som mal tiež len bez toho kolečka.Z xenonovej vybojky sa odparuje plyn a zanechava mliečny povlak na čočke.Maju to skoro všetky xenony :D

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: Bixenon slabe sviti -> vypalena cocka nebo vybojky?

Příspěvek od hkr »

Jenže zde to není na čočce, tu jsem čistil otvorem na výbojku a ničemu to nepomohlo. A superb 2 FL s D3S výbojkou po 200tkm krásně čistá čočka, nebe a dudy.
Naposledy upravil(a) hkr dne 27.04.2017 09:51, celkem upraveno 1 x.
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Bixenon slabe sviti -> vypalena cocka nebo vybojky?

Příspěvek od napster »

Kazda svetla maj sva pro a proti. Mam dva SII jeden 140tkm. Druhy 450tkm. Na tom druhym mam teda 4roky stara svetla,jelikoz po 200tkm bez DRL uz to hur svitilo. Mlhovinu mam na obou SII po 250tkm veti a na 140tkm mensi. U SII se tam neda dostat skrz diru na vybojku a svetla nelze rozdelat. Ted tam budu davat d3S misto d1s,protoze prave svetlo sviti lehce do žluta. U OIII a SIII jakmile ma bixenon,tak nad CFFL paskem se vytvari take takova mlhova mapa. Maj to pouze svetla s CFFL. A to uz po 10tkm.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: Bixenon slabe sviti -> vypalena cocka nebo vybojky?

Příspěvek od hkr »

Ja mluvim o S2FL. S2 ma stejnou mlhovinu jako B6 a ta jde vycistit dirou na vybojku. Tady to ma jiny puvod a tapu.
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Bixenon slabe sviti -> vypalena cocka nebo vybojky?

Příspěvek od napster »

SII FL mame ted na prodej se 180tkm se schvalne mrknu,jestli tam take neni mlhovina. Ale ty kolecka jsem jeste nikdy neviděl. Ta mlhovina je bezna u vybojek
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: Bixenon slabe sviti -> vypalena cocka nebo vybojky?

Příspěvek od hkr »

Tak znova, říkám, že to není mlhovina jako je běžná u ostatních značek či jiných modelů. Je to mlhovina s kolečkama, který nejsou na čočce!! Jen to tak vypadá. A je to doména jen Passata B7 a Audin, takže prosím nesrovnávat se zasranejma čočkama na Superbu a B6 či jiných autech. Dík.

Jinak na toho supa ve faceliftu jukni, kolega má 2013 a ta má čočky čistý jak dětskou prdelku, ostatní kolegové se supama ve FL taky. CC taky ten problém nemá. Ale zaskarova B7, moje obě B7 co jsem měl a i B7 co koukám občas na ulici (v garážích, když maj zaplá světla) - všechny vypálený kolečka. Když už je nemá, tak to auto vypadá až moc naleštěně, takže to vypadá na vysoce neopotřebená vozidla (alá 2014 a druhý auto v rodině), nebo to je možná otázkou toho DLA.
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Uživatelský avatar
GOLFÁK
Profík
Profík
Příspěvky: 1009
Registrován: 19.02.2008 16:42

Re: Bixenon slabe sviti -> vypalena cocka nebo vybojky?

Příspěvek od GOLFÁK »

Ono to taky bývá nejen zevnitř od výbojky, ale i z venčí tý čočky.

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: Bixenon slabe sviti -> vypalena cocka nebo vybojky?

Příspěvek od hkr »

To urcite. Kolega vyse ale tvrdi, ze mu to vycistili, tedy pokud je to vne cocky, svetlo museli rozdelat. A ja se ptam, jde to?
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Uživatelský avatar
GOLFÁK
Profík
Profík
Příspěvky: 1009
Registrován: 19.02.2008 16:42

Re: Bixenon slabe sviti -> vypalena cocka nebo vybojky?

Příspěvek od GOLFÁK »

Tak pokud to převedu na svou B6 tak já to měl taky mléčný a čistil jsem je z obou stran sice ne na 100% ale vyčistil. V ruce jsem měl pár čoček xenon i normální pro žárovku a všechny byly mléčný a daly se vyčistit.

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Bixenon slabe sviti -> vypalena cocka nebo vybojky?

Příspěvek od napster »

Vybojky stejne a cocky taky stejne at uz SII,SII FL, BMW,Audi. Musel bych se podivat,jestli tento typ hella cocek ma i B7,nebo ma nejaky uplne spesl,cemuz nevěřím. Muze to byt i
kontrukci svetlometu a zajebany z venku. Svetla z B7 jsem daval jen 2x,ale na tohle se nezameruji. Pouze na sviti/nesviti.Chtelo by to svetlo prosvitit,jestli je to zpusobeno parabolou a nebo čočkou. Jeste se muzu podivat na Sharana 2014 s DLA,ale ten ma najeto 100tkm a k tomu se dostanu tak za tyden. Spojitost s DLA by tam byt mohla teoreticky jak to "vypaluje" ty krouzky
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
Vacul
Řidič
Řidič
Příspěvky: 167
Registrován: 29.08.2016 19:09
Bydliště: Ostrava

Re: Bixenon slabe sviti -> vypalena cocka nebo vybojky?

Příspěvek od Vacul »

To same jsem řešil na mem CCčku 2012. Nemám teda DLA a nemám tam ty krouzky, ale tu mlhovinu ve světlech mam, jak na plexi zevnitř, tak na cocce z venku. Když jsem to vzal drátem s vatou na konci přes přísvit do zatáčky, tak to šlo vyčistit jak to plexi, tak čočka, ale neni to úplně 100% je tam blby přístup.
VW Passat B8 2.0 BiTdi
VW CC 2.0 TDi DSG - TDiFun 125kW

Uživatelský avatar
GOLFÁK
Profík
Profík
Příspěvky: 1009
Registrován: 19.02.2008 16:42

Re: Bixenon slabe sviti -> vypalena cocka nebo vybojky?

Příspěvek od GOLFÁK »

pro vw dělá světla hodně valeo

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: Bixenon slabe sviti -> vypalena cocka nebo vybojky?

Příspěvek od hkr »

Jenze u B7 se dam neni mozno dostat podle me
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: Bixenon slabe sviti -> vypalena cocka nebo vybojky?

Příspěvek od hkr »

Pockat, CC ma prisvit v hlavnim svetle? Ja myslel, ze ma mlhovku ala B7
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“