Závada natáčení xenonu

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
lukaso2009
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 27.09.2012 07:44

Závada natáčení xenonu

Příspěvek od lukaso2009 »

Zdravím,
prosím o radu: máme doma VW Passat Variant 3C s načecími xenony. Na diagnostice je chyba viz obrázek, na přístrojovém štítu bliká kontrolka žárovky a závada: Aut. jízdní světla nefunkční. Světla jsem již venku měl, šroubky táhel jsem pozdotahoval, snímač polohy je taky na svém místě. Při testu přes VAG se pohybuje pouze pravé světlo doprava/doleva (i když je na něm dle výpisu závada), levé světlo stojí. Jednotka AFS pravého světla již byla měněna (tatáž závada, ale test nešel spustit vůbec), po výměně cca 50km bylo vše bez závad, včera po prudkém zatočení doprava vyběhla tato porucha - vymažu jí, ale po nastartovaní se opět objeví. Vážně už nevím kam dál. Nakopněte mě prosím... Dík
Přílohy
Chyba.jpg

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Závada natáčení xenonu

Příspěvek od Jirka. »

Vadný motorek na natáčení, nebo povolený čep, nebo vadná jednotka(ta vzadu na světle) Motorek se snímačem mám 1000 Kč, jednotku 1200, případně pravé světlo 5000 bez jednotek.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
lukaso2009
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 27.09.2012 07:44

Re: Závada natáčení xenonu

Příspěvek od lukaso2009 »

Světlo se povelem přes diagnostiku natočí doprava/doleva (ale pouze pravá strana!!) tudíž by motorek mohl být dobrý, čep jsem dotahoval, jednotka AFS 7L6941330 je vyměněna a 50 km bylo vše OK, nemyslím že by odešla znovu... jedině ten halův snímač polohy.

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Závada natáčení xenonu

Příspěvek od Jirka. »

JJ, na motorku může odejít ten snímač. Tohle je blbá závada, musejí se postupně měnit díly. Po startu by se měly rozhlížet obě světla.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
lukaso2009
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 27.09.2012 07:44

Re: Závada natáčení xenonu

Příspěvek od lukaso2009 »

OK, začal bych tímto - nemáme prosím někdo na prodej pouze snímač polohy R světla (viz foto)? Případně za kolik? Kdyžtak SZ a domluvíme se - díky.
Přílohy
Obraz012.jpg

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Závada natáčení xenonu

Příspěvek od Jirka. »

Jak jsem psal, snímač s motorkem 1000Kč
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

VWlastik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 08.12.2016 22:52

Re: Závada natáčení xenonu

Příspěvek od VWlastik »

Nedá se to prověřit tak, že bys motorky se snímači prohodil zleva doprava a naopak? Nebo snad nejsou stejné?

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Závada natáčení xenonu

Příspěvek od Jirka. »

VWlastik píše:Nedá se to prověřit tak, že bys motorky se snímači prohodil zleva doprava a naopak? Nebo snad nejsou stejné?
Dá se to, ale plasty na motorku jsou jiný-tj. prohodit. No a pak to, že pro sundání světla se musí sundat nárazník. Pokud to hodí chybu jednou za 50 km tak to bez nárazníku testovat nelze. To je pak už dle vkusu každého soudruha, jestli má chuť 10X sundávat nárazník a něco ušetřit, nebo raději jít, a koupit nové světlo a mít to bez trápení.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

ada268
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 21.05.2012 08:35
Bydliště: Nehvizdy

Re: Závada natáčení xenonu

Příspěvek od ada268 »

Ja mam podobny problem. Stejna chybova hlaska 02628 - Sensor for Swivel Module Position; Right, ale pri startu se mi nenataci pouze leve svetlo do stran. Sroubek jsem dotahoval, zadna zmena. Jedina vec, kterou mam jinou je, ze pokud se snazim natacet svetla do stran pres VAG, tak funguje jak leve, tak prave. Lze na zaklade tohoto poznat, zda to bude ridici jednotkou, nebo motorkem se snimacem?
Mimojine, je prave svetlo(jednotka) tzv. "ridici" pro obe svetla?
Diky za info
vw passat 2.0 tdi bkp 125kw by TdiFun

Uživatelský avatar
pasátek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 644
Registrován: 01.07.2015 22:37
Bydliště: Chrudim

Re: Závada natáčení xenonu

Příspěvek od pasátek »

Jo taky tohle budu muset řešit, asi po 20 km se mi tahle kontrolka objeví. U mě ale vše funguje jak má(světla se natáčí při startu). Tak možná ten povolený šroubek. No uvidíme až to bude na diagnostice.
Passat CC 2.0 TDI 125kW Individual
Passat CC 2.0 TDI 103kW

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Závada natáčení xenonu

Příspěvek od Jirka. »

když nepomůže šroubek, tak pomůže výměna motoru se senzorem
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
pasátek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 644
Registrován: 01.07.2015 22:37
Bydliště: Chrudim

Re: Závada natáčení xenonu

Příspěvek od pasátek »

Ten šroubek bývá hodně povolený nebo to stačí dotáhnout jen nepatrně? Motor se senzorem se dá sehnat jako nový díl nebo lze jenom z jiného světlometu?
Passat CC 2.0 TDI 125kW Individual
Passat CC 2.0 TDI 103kW

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Závada natáčení xenonu

Příspěvek od Jirka. »

To poznáš, ta čočka pak jde volně do stran, jakoby se viklá. Ale nejsem si jistej jestli na tuhle závadu trpí i CC, spíš bych řekl, že to je typická závada pro první generaci světel v 3C(do modelu 2008). Samostatně se to nové koupit nedá.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
pasátek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 644
Registrován: 01.07.2015 22:37
Bydliště: Chrudim

Re: Závada natáčení xenonu

Příspěvek od pasátek »

Jo třeba to může být klidně v něčem jiném, já jsem zatím výpis z diagnostiky té chyby neviděl, ale je zajímavé, že ta chyba mi při jízdě vyskakuje téměř vždy ve stejném místě, kdy auto projíždí táhlou levotočivou zatáčku a je jedno jestli, svítí xenony nebo je v denním svícení.
Passat CC 2.0 TDI 125kW Individual
Passat CC 2.0 TDI 103kW

ada268
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 21.05.2012 08:35
Bydliště: Nehvizdy

Re: Závada natáčení xenonu

Příspěvek od ada268 »

Tak u me jiz vyreseno, nakonec jsem zjistil, ze se pri rozsvicenych kontrolkach na palubce nataci pouze prave svetlo a pak po startu ani jedno- pouze nahoru a dolu...chyba 02628- opraveno vymenou nataceciho motorku svetla
Mockrat diky Jirkovi. za pomoc
vw passat 2.0 tdi bkp 125kw by TdiFun

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“