Servisni regenerace DPF

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
Fil.CZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 09.11.2016 16:05
Bydliště: Praha

Servisni regenerace DPF

Příspěvek od Fil.CZ »

Uz to bude pres pul roku co mam pasika a protoze ne vzdycky jezdim dalnicni express a protoze jsem hodne citlivy na to jak auto jede zacal jsem mit pocit ze pasik netahne jako drive coz vzhledem ke kratkym trasam a DPF dava docela smysl.

Po nastudovani jak regeneracni cykly na pasikovi funguji a jak funguje servisni regenerace jsem se ji rozhodl pres VCDS spustit, trvala cca 20min a podle mereni ktere jsem mel pustene mela procistit DPF od cca 12(m)?g sazi.

Pred ani po regeneraci jsem nenasel zadne chyby a vsechny senzory hlasili konstatni teploty ktere by pri regeneraci auto melo vykazovat, ubytek oleje nula nic.

Po regeneraci jde auto znatelne lepe do otacek, snad i o neco lepe nez kdyz jsem ho kupoval, lepe tahne a oboje je o to znatelnejsi pokud jede do kopce(no shit Sherlock).

Podle toho co jsem nastudoval by to melo mit negativni dopat na olej, coz se da docela chapat, vzhledem k tomu ze mi uz ale konci cyklus a olej budu menit tak to neresim.

Za me zatim rozhodne palec nahoru a skoro bych i rekl ze pokud nespoustite automatickou regeneraci dlouhou cestou na dalnici, tak bych snad tohle i zaradil do bezneho servisu s vymenou(pred) vymenou oleje uz jen proto ze podle dokumentace ma tenhle servisni cyklus filtr procisit mnohem vic nez standardni automaticky.

Timto nedelam reklamu ani nenabadam to kohokoliv zkouset pokud to neni vylozene nutne je to jen muj poznatek zkusenost a rozhodne to nikomu na jeho aute poustet nehodlam, pokud ma ale nekdo pocit ze by mu to mohlo pomoci stoji to minimalne za nastudovani. Je take otazkou kolik ten tovarni filtr podobnych cyklu zvladne, takve informace jsem se jeste ale nedobral.
VW CC R-line 2011, 2.0 TDI 125kW, 4 Motion, DSG

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Servisni regenerace DPF

Příspěvek od KJirka »

to jsi dělal za jízdy ?
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Servisni regenerace DPF

Příspěvek od napster »

Reknu ti to uplne presne. Twn tovarni DPf na 125kw CR vydrzi 460tkm bez probpemu a nikdy nebyl duvod vyvolavat regeneraci diagnosticky. Ikdyz regeneruju i po městě. Servisni regenerace neni moc dobra u auta. Respektive vyvolavat regeneraci pri 12g popilku. Ale az kolem 45g,nebo 60g+
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Servisni regenerace DPF

Příspěvek od KJirka »

no teď už je to asi jedno
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Fil.CZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 09.11.2016 16:05
Bydliště: Praha

Re: Servisni regenerace DPF

Příspěvek od Fil.CZ »

Byla to regenerace ve stoje, ano 12 je malo a nic nesvitilo ale pocitove je to velky rozdil, kdo vi jak to meri...
VW CC R-line 2011, 2.0 TDI 125kW, 4 Motion, DSG

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Servisni regenerace DPF

Příspěvek od KJirka »

Ondra 4x4 by ti moh vyprávět, co se mu stalo při regeneraci za klidu. Počítám, že by to podruhý už neudělal. Ale mám dojem, že to tehdy vymysleli umělci v servisu.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Fil.CZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 09.11.2016 16:05
Bydliště: Praha

Re: Servisni regenerace DPF

Příspěvek od Fil.CZ »

KJirka píše:Ondra 4x4 by ti moh vyprávět, co se mu stalo při regeneraci za klidu. Počítám, že by to podruhý už neudělal. Ale mám dojem, že to tehdy vymysleli umělci v servisu.
Povidej prehanej!
VW CC R-line 2011, 2.0 TDI 125kW, 4 Motion, DSG

Uživatelský avatar
Fil.CZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 09.11.2016 16:05
Bydliště: Praha

Re: Servisni regenerace DPF

Příspěvek od Fil.CZ »

Jeste dodam ze ja osobne jsem delal regeneraci zapomoci VCDS a monitoroval vicero parametru tak abych mel jistotu ze se nic napriklad neprehreje, vim ze napriklad delphi dela universalni diagnostiku ktera umi regeneraci spustit taky ale mimo toho ze regenerace bezi neukaze ani tuk, da se sehnat cinan asi za 2litry, ale jak rikam na tom bych se to bal pustit tuplem....
VW CC R-line 2011, 2.0 TDI 125kW, 4 Motion, DSG

Uživatelský avatar
Nwkt
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2726
Registrován: 18.10.2011 21:33
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Servisni regenerace DPF

Příspěvek od Nwkt »

KJirka: U CRka jsou dle VISu dvě možnosti, regenerace během stání (při menším zanesení) a jízdní regenerace

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Servisni regenerace DPF

Příspěvek od KJirka »

hele Ondra se s tím moc nechlubí, ale roztekl se mu zadní nárazník. Ten žár je tak velkej, že musíš dát bacha, aby něco kolem nechytlo.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Fil.CZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 09.11.2016 16:05
Bydliště: Praha

Re: Servisni regenerace DPF

Příspěvek od Fil.CZ »

KJirka píše:hele Ondra se s tím moc nechlubí, ale roztekl se mu zadní nárazník. Ten žár je tak velkej, že musíš dát bacha, aby něco kolem nechytlo.
Jo slysel jsem story od podpalenych garazich takze jsem to delal na parkovisti kde nikde nic kolem me :D
VW CC R-line 2011, 2.0 TDI 125kW, 4 Motion, DSG

Uživatelský avatar
pig
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 278
Registrován: 07.03.2012 07:40
Bydliště: jižní morava

Re: Servisni regenerace DPF

Příspěvek od pig »

u PD jak se vyvolá za jízdy přes VAG?? díky!
Pásoš Vároš károš 07 BLÚMOUŠN :-) 1.9TDI
/100kW/320Nm/

Nightwish
Řidič
Řidič
Příspěvky: 77
Registrován: 10.05.2009 00:11
Bydliště: Trnava

Re: Servisni regenerace DPF

Příspěvek od Nightwish »

a aky je rozdiel medzi tou automatickou regeneraciou a tou vyvolanou cez diagnostiku? Automaticka sa mi pusta kazdych cca 200-300 km ked zanesenie dosiahne cez 40%, vypali sa na 0%, ale ten druhy udaj v miligramoch ostava, resp. jazdenim pozvolna stupa a mam uz cca 50mg. Je nebodaj tou servisnou regeneraciou mozne aj toto cislo znizit?

Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2876
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Servisni regenerace DPF

Příspěvek od kubisz »

pig píše:u PD jak se vyvolá za jízdy přes VAG?? díky!
http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.ph ... generation

tptlk
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

Uživatelský avatar
pig
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 278
Registrován: 07.03.2012 07:40
Bydliště: jižní morava

Re: Servisni regenerace DPF

Příspěvek od pig »

díky za odkaz, jsem to teď trochu sledoval a regeneruju každých cca 400km, najeto dle tacho 215k a popílek 51, auto mám od 120k to byl popílek 31g
Pásoš Vároš károš 07 BLÚMOUŠN :-) 1.9TDI
/100kW/320Nm/

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“