Koupit CC v benzinu?

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Minfe3
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 23.10.2016 15:22

Koupit CC v benzinu?

Příspěvek od Minfe3 »

Zdravím,
potřeboval bych prosím poradit. Rád bych si koupil CC z roku 2012 v motorizaci 1.8tsi. Hodně jsem si o těchto motorech četl a snad všude se píše o problémech s rozvody. Nerad bych je každé dva roky měnil a hlavně se bojím potkání motoru. Uvažoval jsem i o dieselu jelikož ty jsou prý méně problémové... Auto ale budu používat z velké části na dojíždění do práce (vzdálenost cca 10 km).

Otázka tedy zní - je lepší zvolit diesel nebo benzín? Normálně bych se na tuhle otázku neptal, jelikož vím, že pro mě by byl lepší benzín... Ale pokud vezmu v potaz problémové CC s TSI kde do případné výměny motoru můžu vrazit mnoho peněz a diesel u kterého budou náklady na provoz sice větší (mám na mysli případné opravy) ale zase není tolik pravděpodobné že budu měnit třeba celý motor...

Připadne mi taky divné, že v nabídce ojetých aut je většinou jen minimum TSI motorů, které mají najeto více než 100 000 - doufám že vydrží i více :D
Nemá tu někdo třeba TSI kdo má najeto více než 100 000 a nemusel měnit rozvody/motor?

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Koupit CC v benzinu?

Příspěvek od KJirka »

na horní liště je taková ikonka "hledat". Benzínových motorů je tady sice mnohem méně, přesto už tady zcela stejný dotaz padnul několikrát a vše bylo popsáno.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
rado.h
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 13.03.2010 10:38
Bydliště: Púchov, SK

Re: Koupit CC v benzinu?

Příspěvek od rado.h »

Ahoj, u 1.8 TSi by som sa viac ako výmeny rozvodov (čo bude asi treba, ale potom máš pokoj kým to auto budeš mať) bál skôr problémových stieracích krúžkov na piestoch. Ja by som asi do 1.8 a 2.0 TSi z tých starších ročníkov nešiel. Jedine že by to malo fakt málo najazdené. Ale odvezenie určite super. Ja mám najazdené 170, vymenil som rozvody a sviečky keď som to kúpil a to je všetko. Olej mením po 8 tis. Ale mám 1.4 TSi bez kompresoru a tie boli asi najspoľahlivejšie. Inak ten komfort (zvukový) oproti TDi PD čo som mal v golfe predtým, je neskutočný. Absolútne ticho a žiadne vibrácie.
VW CC 2017, 2.0 TDi 135kw, DSG R-Line, Kessy, ACC, DCC, XDS, Discover Media, R19 AEZ Kaiman

Uživatelský avatar
Fil.CZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 09.11.2016 16:05
Bydliště: Praha

Re: Koupit CC v benzinu?

Příspěvek od Fil.CZ »

Ja kdyz jsem to pred koupi auta resil zjistil jsem ze benziny od VW jsou naprosty odpad a ty prevodovky co k tomu davaji nejsou o moc lepsi, s japonskyma benzinama se to neda srovnat, snad jen ta 3.6 je rozumna ale jina tragedie.

Proto jsem vzal TDI prece jen to bylo vyrobene v dobe kdy vecina evropy kupovala naftu a VW hulil neskutecne penize do vyvoje dislu, ty jejich slavny TSI jsou tak o deset let zabrzdene. Ja bych do motoru co ma v manualu napsany ze muze zrat az 2dcl oleje na 1000km nesel.
VW CC R-line 2011, 2.0 TDI 125kW, 4 Motion, DSG

Uživatelský avatar
rado.h
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 13.03.2010 10:38
Bydliště: Púchov, SK

Re: Koupit CC v benzinu?

Příspěvek od rado.h »

Je to tak, tie TSi prvej gen. sa moc nepodarili. Ja som inak s mojou 1.4 spokojný, rozvod som vymenil, prebehla úprava softu v profituningu, teraz to ide celkom dobre. A priemerná spotreba 6,5l - passat variant. Spotreba oleja takmer žiadna. Popravde asi by som išiel zase do benzinu, mal som 6 rokov TDi PD s ktorím som nemal žiadny problém, ale akosi sa mi viac pozdáva vozenie s TSi. Ono je vždy dôležité ako sa o auto staral predchádzajúci majiteľ. A čo sledujem fóra, tak nové TSi vyzerajú byť na tom celkom dobre. Uvidíme časom.
VW CC 2017, 2.0 TDi 135kw, DSG R-Line, Kessy, ACC, DCC, XDS, Discover Media, R19 AEZ Kaiman

Uživatelský avatar
ROTL
Řidič
Řidič
Příspěvky: 124
Registrován: 05.10.2015 20:31

Re: Koupit CC v benzinu?

Příspěvek od ROTL »

Fil.CZ píše:Ja kdyz jsem to pred koupi auta resil zjistil jsem ze benziny od VW jsou naprosty odpad a ty prevodovky co k tomu davaji nejsou o moc lepsi, s japonskyma benzinama se to neda srovnat, snad jen ta 3.6 je rozumna ale jina tragedie.

Proto jsem vzal TDI prece jen to bylo vyrobene v dobe kdy vecina evropy kupovala naftu a VW hulil neskutecne penize do vyvoje dislu, ty jejich slavny TSI jsou tak o deset let zabrzdene. Ja bych do motoru co ma v manualu napsany ze muze zrat az 2dcl oleje na 1000km nesel.
Tak nase slavne TDI maju pre istotu az 0,5l na 1000km;)

Odoslané z MI 5 pomocou Tapatalku
PASSAT Variant B7 2012 2.0TDI 103KW DSG

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: Koupit CC v benzinu?

Příspěvek od hkr »

A kolik CR co žraly olej jsi viděl? A kolik TSI?
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Uživatelský avatar
ROTL
Řidič
Řidič
Příspěvky: 124
Registrován: 05.10.2015 20:31

Re: Koupit CC v benzinu?

Příspěvek od ROTL »

Reagoval som na toto: "Ja bych do motoru co ma v manualu napsany ze muze zrat az 2dcl oleje na 1000km nesel."

Odoslané z MI 5 pomocou Tapatalku
PASSAT Variant B7 2012 2.0TDI 103KW DSG

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupit CC v benzinu?

Příspěvek od napster »

Tvl kupte si Alfu Romeo TS a spotreba 2dl/1000km je zlata :mrgreen: kdyz benzin,tak 3.6fsi spotreba stejna jako u 1.8tsi. Problemy defacto zadne. A zvuk a svezeni to vynahradi. Jenze to uz jsou ale jine finance. TDI PD je uz skoro muzejni kousek a ten bych nedoporucoval,ale ten se do CC snad ani uz nedaval. Zase pokud najede nula nula nic kilometru rocne,tak nejaka 1.8tsi by nemusela byt marná. Ale jako se vsim. Kupujes jety auto a tam se nejaky problem muze objevit vždy at uz FSI,nebo tdi 125kw,ktery je z ropaku jako jeden z nejspolehlivějších.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
Fil.CZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 09.11.2016 16:05
Bydliště: Praha

Re: Koupit CC v benzinu?

Příspěvek od Fil.CZ »

ROTL píše:Reagoval som na toto: "Ja bych do motoru co ma v manualu napsany ze muze zrat az 2dcl oleje na 1000km nesel."

Odoslané z MI 5 pomocou Tapatalku
Pan je puntickar, asi takhle u nafty bych s tim i pocital a vzhledem k tomu kolik oleje se do ni dava tam nejake rezervy sou.

Nadruhou stranu u benzinu dolevat je tragedie + fakt ze ani to preplnovani jim niak nepomaha k nejakemu rozumnemu vykonu, navic sucha spojka v tom 7st dsg z toho dela uplne idealni auto do mesta na popojizdeni....
VW CC R-line 2011, 2.0 TDI 125kW, 4 Motion, DSG

Uživatelský avatar
Fil.CZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 09.11.2016 16:05
Bydliště: Praha

Re: Koupit CC v benzinu?

Příspěvek od Fil.CZ »

napster píše:Tvl kupte si Alfu Romeo TS a spotreba 2dl/1000km je zlata :mrgreen: kdyz benzin,tak 3.6fsi spotreba stejna jako u 1.8tsi. Problemy defacto zadne. A zvuk a svezeni to vynahradi. Jenze to uz jsou ale jine finance. TDI PD je uz skoro muzejni kousek a ten bych nedoporucoval,ale ten se do CC snad ani uz nedaval. Zase pokud najede nula nula nic kilometru rocne,tak nejaka 1.8tsi by nemusela byt marná. Ale jako se vsim. Kupujes jety auto a tam se nejaky problem muze objevit vždy at uz FSI,nebo tdi 125kw,ktery je z ropaku jako jeden z nejspolehlivějších.
Hlavne jeste fakt ze do ty alfy lejes slenii :D jenze to kupujes pro radost ne na rajtovani pro rohliky a do prace....
VW CC R-line 2011, 2.0 TDI 125kW, 4 Motion, DSG

Minfe3
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 23.10.2016 15:22

Re: Koupit CC v benzinu?

Příspěvek od Minfe3 »

Tak nakonec si asi pojedu pro 1.8tsi 2012 :)

Četl jsem si, že ten motor nespočetněkrát modifikovali a tak by snad už mohl být vychytanej... po roce 2012 tam prej dali novej napínák, modifikované pístní kroužky, písty, ojnice... Navíc tam je od 2012 dvojité vstřikování - přímé a nepřímé - to by celkem mohlo vyřešit problém s karbonizací a úniky oleje...

Asi si ale preventivně nechám vyměnit rozvody... Od roku 2013 tam prej dávali nějakej kvalitnější řetěz.

Uživatelský avatar
rado.h
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 13.03.2010 10:38
Bydliště: Púchov, SK

Re: Koupit CC v benzinu?

Příspěvek od rado.h »

Tak nech dobre kúpiš, 2012 by mali byť ok. Tie rozvody by mali dať o sebe vedieť pri studenom štarte pokiaľ sú na výmenu. Ak bude ticho, keď to po 2. dňoch naštartuješ, tak by som to neriešil. Ak by si ich dal meniť, tak odporúčam niekomu, kto vie čo robí (vlastná skúsenosť). Diely by som dával iba origo komplet sadu, lacné to nebude.
VW CC 2017, 2.0 TDi 135kw, DSG R-Line, Kessy, ACC, DCC, XDS, Discover Media, R19 AEZ Kaiman

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“