Reklamace ojetého vozu

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
Tomikcek
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1622
Registrován: 14.08.2010 13:05
Bydliště: Hovězí - Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Reklamace ojetého vozu

Příspěvek od Tomikcek »

Zdravím,měl bych dotaz, před cca 3měsíci jsem prodal passata cc 2.0tdi 125kW teďka mi nový majitel volal že mu to žere vodu a že zkoušeli tlakovat egr a že tím to není . Takže asi prasklá hlava, mě to vodu nežralo ani nic podobného . Opravdu budu muset asi zaplatit i kdyby se prokázalo že si to "udělal" sám že ? Popřípadě jak teďka postupovat ? Díky
VW Passat CC 2009 2.0TDi 125kW + Audi S4 b5 avant 2.7BiTurbo s K04 - V̶W̶ P̶a̶s̶s̶a̶t̶ 3̶B̶G̶ 9̶6̶k̶W̶ 6̶q̶ -̶ A̶u̶d̶i̶ A̶4̶ b̶7̶ 2̶.̶0̶T̶F̶S̶I̶ Q̶ -̶ A̶4̶ b̶5̶ 1̶.̶8̶T̶ Q̶

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Reklamace ojetého vozu

Příspěvek od Jirka. »

Já nejsem právník, ale řekl bych, že záruka je na skryté vady. Tj. by ti musel dokázat, že si o té vadě věděl a skrýval to. Takže např. prasklá hlava a svařená. Pokud je prasklá, tak stejně tak mohla prasknout i jemu např. nesprávným užíváním vozu. Podle mě ti sice může vyhrožovat soudem, ale to je tak vše. Nicméně jsme lidé, takže bych se to snažil vyřešit ke spokojenosti obou v rámci nějaké dohody. Např. já ti seženu hlavu, ty si zaplatíš práci...
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
Tomikcek
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1622
Registrován: 14.08.2010 13:05
Bydliště: Hovězí - Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Re: Reklamace ojetého vozu

Příspěvek od Tomikcek »

Jako samozřejmě že se k tomu chci postavit čelem a řešit i kdyby třeba že opravu zaplatíme napůl ale on po mě chce buď vrátit peníze za auto nebo že mám zaplatit celou opravu . Ještě dodám že auto mělo při prodeji 378tis najeto
VW Passat CC 2009 2.0TDi 125kW + Audi S4 b5 avant 2.7BiTurbo s K04 - V̶W̶ P̶a̶s̶s̶a̶t̶ 3̶B̶G̶ 9̶6̶k̶W̶ 6̶q̶ -̶ A̶u̶d̶i̶ A̶4̶ b̶7̶ 2̶.̶0̶T̶F̶S̶I̶ Q̶ -̶ A̶4̶ b̶5̶ 1̶.̶8̶T̶ Q̶

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Reklamace ojetého vozu

Příspěvek od pino.t »

Kdyby zjistil během prvních pár týdnů, že to žere vodu, tak bych to bral, ale po třech měsících to těžko bude skrytá vada o které si mohl vědět. Navíc auto které má najeto skoro 400 tis a staré bude aspoň deset let, tak stav odpovídá stáří vozu.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: Reklamace ojetého vozu

Příspěvek od hkr »

Jak psal jirka., neses odpovednost za skryte vady, dukazni bremeno je na nem. Necht dokaze, ze to bylo jiz v dobe prodeje, pokud nedokaze, muzes ho s klidem poslat doprdele, soud bude na tve strane. A nebo se k tomu muzes postavit celem, opet jak pise jirka. a jit tomu naproti. Ale nemusis.
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Reklamace ojetého vozu

Příspěvek od sharik4x4 »

Mě by jako zajímalo, jak dlouhou máš držet záruku na ojetém autě(nemyslím tu půlroční) ? do 20let stáří ? do milionu najetých km ? Vždyť je to blbost na entou. Přeci někde musí být hranice. To by si mohl prodat takhle taxíka s 1,5megi v těle a držet na něm půl roku záruku? Dneska je problém, aby auta vydržela vůbec povinnou 2letou záruku a i ta je omezena počtem km většinou 150tkm max.
Takže koupit si auto se 400tkm a myslet si ,že mám dalších 10let bez investic, může pouze svěřenec Bohnického areálu.
U takového auta přeci nemůžeš ručit vůbec za nic,protože vlastně je už legálně po smrti.Udávaná životnost je totiž 250tkm. Já osobně bych pána poslal k šípkům a neplatil nic, pokud máš čistý svědomí.Protože dnes mu zaplatíš hlavu,zítra převodovku,pozítří motor,atd. To si měl pán uvědomit,když kupoval auto s tímhle nájezdem.Vono to může najet dalších 400tkm ,ale taky nemusí.A tady je to ten druhý případ-nemusí,protože to je jen stroj.
Oprava vyvažovacích modulů na 2,0TDI a jiné pomsty od VW Group.www.vyvazovaky.cz,tel. 604543482

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: Reklamace ojetého vozu

Příspěvek od hkr »

Tak ona to není záruka, ona je to jen odpovědnost za skryté vady v době prodeje. Je to ochrana proti zjevně zamaskovaným prasárnám alá AAA v devadesátkách. Ale je to silný nástroj v rukou spotřebitele, to je pravda. A spotřebitel si to často mylně vykládá, že je to klasická záruka. Není.
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Reklamace ojetého vozu

Příspěvek od sharik4x4 »

Vím,že to není záruka,ale všichni tomu tak říkají, ale hlavně si to myslí. Takže pokud se do půl roku na autě cokoliv rozbije,tak hned volaj a chtěj opravu zaplatit.Pokud je to věc do cca 5tKč,tak to nikdo moc neřeší,ale u ojetého auta může často oprava přesáhnout cenu celýho auta. A to už nikdo nechce akceptovat.Přitom cena opravy přece nerozhoduje o tom , jestli je to skrytá vada,nebo ne.Takže ,když kupujícímu cestou z autobazaru bouchne guma na dálnici,nikoho nenapadne to reklamovat,jde a koupí novou,ale pokud mu vyběhne ojnice z motoru,je to hned skrytá vada a hurá k soudu.Přitom pravděpodobnost,že se tak stane je v obouch případech u starýho auta stejná.
Tímto samozřejmě neschvaluji prasárny či podvody,který se tu s ojetinami dějou,to je věc jiná.
Já chci jen upozornit na to,že na ojetý auto ve skutečnosti nejde dát žádná záruka a ještě k tomu zadarmo a už vůbec ne na půl roku.To by všechny autobazary zkrachovali.
Já každýmu říkám,"dneska to jede a všechno funguje,jestli to tak bude i zítra neví ani pánbůh".Ámen :good:

Uživatelský avatar
patrikrs
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1446
Registrován: 24.02.2008 22:22
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Reklamace ojetého vozu

Příspěvek od patrikrs »

Sharik4x4 má naprostou pravdu. Souhlasím a nebál bych se toho. Já nedávno prodal passata B6 variant 7/2010 co měl 370000km a rovnou jsem kupci řekl že nechci slyšet že se něco podělalo, že to je časovaná bomba musí vědět každý trošku normální jedinec

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Reklamace ojetého vozu

Příspěvek od Jirka. »

Hele je to o dohodě. Já třeba dal kamarádce rok záruku na oktávku která měla 150.000km. Ale je to o tom, že jsme se tak dohodli, já to zohlednil v ceně(bez záruky bych to prodal třeba o 5000 levněji) a výhoda pro mě, že jsem auto nikde neinzeroval, nejezdili na to žádný blbci co by se v tom projeli a chtěli akorát slevu. Všichni jsme byli spokojení. Navíc vím že já ty díly mám za hubičku, práci udělám sám, takže jsem věděl že se na tom nic drahého vysrat nemůže, hlavně jsem věděl že to auto je v top stavu.

Nicméně tohle je jiný případ, auto má 380 a hlavně jestli si pamatuju tak ho Tomikcek prodával za nějakou směšnou cenu(jestli si pamatuju tak snad 180tis). Takže pokud se pán nechce rozumně dohodnout tak bych ho poslal do pr**le. Skrytá vada to není, záruka je ze zákona jen na skryté vady.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Reklamace ojetého vozu

Příspěvek od sharik4x4 »

Ano, je to o dohodě. Ale prodat auto pod cenou a pak ještě na něm zdarma držet záruku, prostě nejde.

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: Reklamace ojetého vozu

Příspěvek od hkr »

Myslim, ze jsme vsichni zajedno :-)
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

jarmil7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 448
Registrován: 21.12.2015 06:36

Re: Reklamace ojetého vozu

Příspěvek od jarmil7 »

http://magazinspotrebitele.cz/reklamace ... utobazaru/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Reklamace ojetého vozu

Příspěvek od skacel99 »

Až to někdo přelouskáte,dejte sem shrnutí

Uživatelský avatar
vospunt
Závodník
Závodník
Příspěvky: 500
Registrován: 15.09.2010 02:07
Bydliště: Šumperk , Olomouc

Re: Reklamace ojetého vozu

Příspěvek od vospunt »

Z článku důležitá pasáž:

Běžné opotřebení, opotřebení odpovídající míře užívání vs. skrytá vada
... Na druhou stranu každá součástka má svou živostnost a u x let starého auta mnohé součástky budou za svou živostností. Logicky pak lze hovořit o běžném opotřebení v tomto smyslu a § 2167 je třeba analogicky uplatnit i ve prospěch prodávajícího nepodnikatele. Je klíčové nezbytné definovat okamžik vzniku vady. Tím je u vady způsobené běžným opotřebením situace, kdy se auto začně chovat pozorovatelně nestandardně (kontrolka, vrzání, klepání, táhnutí do strany, zhoršené startování, zhoršený výkon apod.), byť třeba jen v určitých situacích a při zkušební prohlídce zůstává kupujícímu vada skryta. Kupující by tedy znaleckým posukdem měl prokázat, že vada se musela projevovat, nikoli že jen prakticky nepozorovatelná existovala, již v okamžiku přechodu nebezpečí na kupujícího (zpravidla předání věci)...


Takže z toho plyne, že hlava je za svou životností a její poškození je pouze opotřebením, nikoliv skrytou vadou.
Passat B6 Variant 2.0 125kw DSG 2007 Highline

Historie:
Golf 3 Variant 1.8l 55kw 1997

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“