Koncern zlevňuje DPF

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Koncern zlevňuje DPF

Příspěvek od napster »

Včera jsem se o tom taky bavil s Petrem ohledně černých koncovek. Nicméně stalo sr nám něco podobného v Dusedorfu. Policejní kontrola,zabrzdit vlek a rozjet se. Kdo za sebou tahá plataku,tak ví,jak moc ten vlek brzdí.... policistovi se to nezdálo,prý nebrzdí a pokuta milióny euro,zabaveni rodneho listu apod :mrgreen: .Zatahnul nás na Dekru,tam to proslo bez problemu,tak nam strašně rád popřál šťastnou cestu a jelo se dal. Stejně to bude s DPF. Bez měření emisí ti nemůže dát pokutu s odůvodněním,že se mu něco nezdá... V Polsku bych to chápal. Tam je možný všechno.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
Lukkii
Profík
Profík
Příspěvky: 1021
Registrován: 18.05.2014 11:41
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Koncern zlevňuje DPF

Příspěvek od Lukkii »

tak kontrolku mám a toliko moje dojmy: nutná určitě není. Mně to pomáhá v tom, že dle častosti regenerace se dá vytušit stav filtru. Můžu zároveň uzpůsobit jizdu, protože jinak to poměrně šolíchám. A pak - pokud se spustí regenerace než auto odstavím, tak ho prostě neodstavím a udělám delší okruh, pokud mám čas. To určitě ničemu neuškodí, při nájezdu 320k.
Passat B8 2.0TDI, 110kw,DSG.Webasto,pACC, přestavba facelift Matrix, kapacitní volant/travel assist, Area View 360, PLA3, MIB2.5, RGB ambient 30 barev

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Koncern zlevňuje DPF

Příspěvek od KJirka »

napster píše:Včera jsem se o tom taky bavil s Petrem ohledně černých koncovek. Nicméně stalo sr nám něco podobného v Dusedorfu. Policejní kontrola,zabrzdit vlek a rozjet se. Kdo za sebou tahá plataku,tak ví,jak moc ten vlek brzdí.... policistovi se to nezdálo,prý nebrzdí a pokuta milióny euro,zabaveni rodneho listu apod :mrgreen: .Zatahnul nás na Dekru,tam to proslo bez problemu,tak nam strašně rád popřál šťastnou cestu a jelo se dal. Stejně to bude s DPF. Bez měření emisí ti nemůže dát pokutu s odůvodněním,že se mu něco nezdá... V Polsku bych to chápal. Tam je možný všechno.
Nojo, ale mají oni stejnou metodiku měření a emisní limity, jako u nás ? Takže si můžeš myslet, že to je o.k. a pak tě přesvědčí o opaku.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Koncern zlevňuje DPF

Příspěvek od motorpower »

Ano, němci mají v současnosti méně přísné emisní limity než my.
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Koncern zlevňuje DPF

Příspěvek od napster »

Je to stejný,jako když jsi běžný uživatel auta nesvítí oranžová ani červená kontrolka,takže motor je OK. Přijedeš na emise. Tam to napichne, zjistí,že ti nefunguje 1.zhavici svicka a i kdyz venku je srpen a venku 35°C ve stinu, tak emisema stejně neprojdes.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Koncern zlevňuje DPF

Příspěvek od KJirka »

https://www.novinky.cz/ekonomika/467757 ... -zpet.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Atila
Závodník
Závodník
Příspěvky: 626
Registrován: 15.06.2013 07:10
Bydliště: Praha-Venkov

Re: Koncern zlevňuje DPF

Příspěvek od Atila »

Nwkt píše:Nechat udělat Erga kontrolku a víš to taky ;-)
Přesně tak,já sem si to nechal od Jirky udělat a funguje na 100% :good:
PASSAT B8 2.0TDI 140KW > 170KW HIGHLINE
GOLF MK1 KABRIOLET

Uživatelský avatar
Lada.s
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 443
Registrován: 24.05.2011 12:38
Bydliště: Oslavany

Re: Koncern zlevňuje DPF

Příspěvek od Lada.s »

Tak opet nejaké novinky, okud nekdo bude resit DPF filtr na BMP tak vcera u me probehla vymena a pasuje "origo" Škoda economy dil JZW 254 700 MX (stejny na Superba 2.0 a Octavii 1.9 a 2.0), cena 12.900 kč, plus cca 3000 jsem platil za praci, vsechno v poho pasuje a funguje. Normalni servis, zadny autorizak. Podle me fajn cena za kterou nema cenu resit nejake kuchani nebo cisteni. Najeto mam 293tis km a regenerace probihala uz kazdych asi 200km, zaplneni popilkem 81g. Díky Jirka. za tip :drinks:

Stefan777
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 492
Registrován: 29.01.2016 14:37
Bydliště: Brno,Zurich

Re: Koncern zlevňuje DPF

Příspěvek od Stefan777 »

Tak to je super cena

Odesláno z mého HTC One pomocí Tapatalk

Frosttbite
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 30.03.2018 10:23

Re: Koncern zlevňuje DPF

Příspěvek od Frosttbite »

Tak dneska jsem u mý b7 zapojil elm327 a docela mě potěšily hodnoty z dpf :-) oil ash 0,11l, soot mass 17g, poslední regenerace před 700km. docela slušný na 170000km :-)

přikládám i screen z vag dpf.

Ještě dotaz asi můžu nechat elm 327 zapojený i při odchodu z auta ne? :-D

Passat B7 2013 - 103KW DSG

Odesláno z mého SM-G950F pomocí Tapatalk
Obrázek

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Koncern zlevňuje DPF

Příspěvek od KJirka »

Jakou máš dlouhodobou spotřebu, mimochodem ?
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Fireee
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 08.05.2018 08:24

Re: Koncern zlevňuje DPF

Příspěvek od Fireee »

zaplnění na 17 je na 170 tkm až neuvěřitelný údaj, to auto máš od novoty, nebo ne ? pokud ne, tak se nabízí otázka, jestli někdo nevynuloval (nenastavil před diag údaj na 0, jako když měníš DPF) údaj o zaplnění. Co si budem povídat, dělá se to ...
B8 2.0 TDi 110 kW @chip 135 kW
Genevo One na palubě - jsem pro férový elektronický boj ;-)

Frosttbite
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 30.03.2018 10:23

Re: Koncern zlevňuje DPF

Příspěvek od Frosttbite »

No dneska sem to pročítal a je to v litrech takže oil ash mám cca 0.11x400 takže nějakých 44g. což si myslím že je normální :-) dlouhodobá mám na po 4000km co jsem auto koupil 5.8l/100km.

Jinak už se mi osvědčil optimal diesel + vif 1/500 a nebo verva + vif 1/1000 a táhne to jak blázen :-)

Jinak zapla se mi regenerace cestou do čb ani sem to nepoznal cca po 750 km. a spotřeba z Jindřichova Hradce do Českých Budějovic 5.2l a zo sem to nějak nešetřil ale zas je to furt rovinka :-)

Passat B7 2013 - 103KW DSG

Odesláno z mého SM-G950F pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
r@pid
Pilot
Pilot
Příspěvky: 713
Registrován: 23.01.2016 20:50

Re: Koncern zlevňuje DPF

Příspěvek od r@pid »

Frosttbite píše:Tak dneska jsem u mý b7 zapojil elm327 a docela mě potěšily hodnoty z dpf :-) oil ash 0,11l, soot mass 17g, poslední regenerace před 700km. docela slušný na 170000km :-)
Hod to prosim do temy aplikacie Vag Dpf.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Koncern zlevňuje DPF

Příspěvek od KJirka »

Frosttbite píše:No dneska sem to pročítal a je to v litrech takže oil ash mám cca 0.11x400 takže nějakých 44g. což si myslím že je normální :-) dlouhodobá mám na po 4000km co jsem auto koupil 5.8l/100km.

Jinak už se mi osvědčil optimal diesel + vif 1/500 a nebo verva + vif 1/1000 a táhne to jak blázen :-)

Jinak zapla se mi regenerace cestou do čb ani sem to nepoznal cca po 750 km. a spotřeba z Jindřichova Hradce do Českých Budějovic 5.2l a zo sem to nějak nešetřil ale zas je to furt rovinka :-)

Passat B7 2013 - 103KW DSG

Odesláno z mého SM-G950F pomocí Tapatalk
No jestli to šmrdláš s takovoudle spotřebou, tak je v celku jasný, proč je tak dlouhej interval.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“