Passat B7 / Superb II- Dotazy ohledně spolehlivosti

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
ladulel
Závodník
Závodník
Příspěvky: 570
Registrován: 24.07.2010 14:17

Re: Passat B7 / Superb II- Dotazy ohledně spolehlivosti

Příspěvek od ladulel »

Co takhle koupit Audinu A4 B8? Mám ji teďka a můžu říct, že na ní Škooda a passat nemají co se tíče zpracování a jizdních vlastností. Mám v tom teda 2.7tdi 140kw, jede to dobře s pěkným zvukem V6 a se spotřebou max do 6.5L. Původně jsem chtěl koupit 3.0tdi, ale ty jsou pouze ve 4 kole, což u tohoto auta nepotřebuju...

Uživatelský avatar
doktor013
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 395
Registrován: 11.05.2016 13:40
Bydliště: Praha

Re: Passat B7 / Superb II- Dotazy ohledně spolehlivosti

Příspěvek od doktor013 »

nechci urazet, ale mor ceskych silnic jsou ty farmarsky popelnice stary Santafe a Tucson to poznas IQ + nejhorsi zazitek s arogantnim duchodcem v nalesteny Sportazi v zabehu taky material....

to radsi uz ridice X6 apod - ne teda na parkovisti a ne v Pze :)
125 kw, BMR, Highline 2008

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: Passat B7 / Superb II- Dotazy ohledně spolehlivosti

Příspěvek od ppfox »

když se to tu zvrhlo na diskusi o pomalé jízdě v levým, tak přidám pár fotek...to si takhle jedeš pěkně na tempomat, dojíždíš pomalejší auto v levým...blížíš se k němu, vypadá to že tě vidí a uhne...nakonec jen sjede trochu vpravo a pokračuje dál prostředkem rychlostí cca pod 120kmh...pak na něj zatroubíš, abys na sebe upozornil a vysloužíš si fakáče...co dodat :D
Přílohy
0t1.jpg
0t2.jpg
0t3.jpg
0t4.jpg
Naposledy upravil(a) ppfox dne 06.08.2017 11:18, celkem upraveno 1 x.
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: Passat B7 / Superb II- Dotazy ohledně spolehlivosti

Příspěvek od ppfox »

...
Přílohy
0t5.jpg
0t6.jpg
0t7.jpg
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

Master
Pilot
Pilot
Příspěvky: 734
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Passat B7 / Superb II- Dotazy ohledně spolehlivosti

Příspěvek od Master »

proc Passat
-Odhlucneni
-Sedacky (rekl bych, ze vsechny sedacky z passata krome tredlinu jsou vyznamne lepsi, nez co je v superbu)
-Do prednich dveri lze dat petku s pitim (do Superba to fakt neni kam dat :-)
-Lepsi volant a MF ovladani
-DCC - pokud lze, doporucuji poridit
-Ve spouste dalsich malych detailu je Passat lepsi a trosku vic dotazeny


proc Superb
-O dost vice mista v zadu
-Malinko vetsi kufr
-Normalni rucni brzda
-Lepsi dostupnost doplnku vybavy a za lepsi ceny

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: Passat B7 / Superb II- Dotazy ohledně spolehlivosti

Příspěvek od hkr »

Odhlučnění nesouhlasím, je stejné, resp. pokud máš Passata s dvojtýma sklama vpředu, tak ano, Passat je lépe odhlučněný, ale není pravidlem. DCC je fajn u novýho auta, ne u auta se 150tkm na hrbu. Kufr má paradoxně větší Passat (ale malinko), resp. Sup má kufr malinko delší, ale debilní skosená hrana 5. dveří dělá na výšku z toho monstr kufru takový příruční zavazadlo. U Passata na výšku využiješ kufr na maximum.
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Uživatelský avatar
Atila
Závodník
Závodník
Příspěvky: 626
Registrován: 15.06.2013 07:10
Bydliště: Praha-Venkov

Re: Passat B7 / Superb II- Dotazy ohledně spolehlivosti

Příspěvek od Atila »

Bohuže stěma kuframa nemáš pravdu.
Asi se shodneme,(budu mluvit pouze o kombi)že B6 a B7 mají stejný kufr.U B6 se uvádí 513l a u B7 603,ale to jen díky tomu,že u B7 se započítavá i rezerva (někde sem to četl v recenzích).Superb má 633l.
Největší perličkja je že i Fábia má větší kufr (530L) než Passat.Taky sem tomu nevěřil,ale asi je to tak. 8O

Passat B7:
http://www.autoforum.cz/testy-aut/test- ... l-sedmy/?3" onclick="window.open(this.href);return false;

Superb II:
http://auto.kataloge.cz/skoda-superb.php" onclick="window.open(this.href);return false;

Fábia:
http://www.skoda-auto.cz/models/nova-fa ... hesWebPart" onclick="window.open(this.href);return false;
Přílohy
Passat B6.png
PASSAT B8 2.0TDI 140KW > 170KW HIGHLINE
GOLF MK1 KABRIOLET

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat B7 / Superb II- Dotazy ohledně spolehlivosti

Příspěvek od napster »

Kufry mohu dokonale posoudit. SII ma kufr vetsi papirove o nejakych 30l. Jel8koz vozim autodily,tak do SII combi jich narvu vic. Pokud vozim palubni desky,tak do SII nalozim o jednu vic. Pokud dily na predek,tak do obou jsem toho tal +/- stejne. Napr dily na OII 2x blatnik,kapota,dvere,airbagova sada,chladicovka s brejlema,nejaky ty predni svetla,maska, popripade cast nosniku+ vyplneni kufru d4obotinou,jako podbehy,drzaky blatniku,mrizky narazniku apod. Jelikoz se z 95% jedna o dily do barvy,tak se nesmi pri preprave ponicit. Pro cloveka,co pouziva kufr na 4tasky nakupu,kocarek,dalsi blbosti je ta velikost kufru zanedbatelna ikdyz jede na dovolenou na 14dni do tramtarie. Velky pkus u passata je debilni misto ve dverich na PETku. Tu jsem mel i u OII. I fobie ji ma. A u SII davam petku k B sloupku mezi sedacku a sloupek. Ovladani MF volantu je stejne jak u B7,tak SII. K DCC pokud sezene auto s DCC,tak to neni nejhorsi,ale neni to u auta prioritni. Asi jako pokud mas u SII startovani tlacitkem. Pokud tam je,pouzivas ho. Pokud tam neni,tak ti to nevadi a nechces to dodelavat. U SII combi DSG ho mam. U SII manual mam klicek. Sedacky maj stejny kostry,jak B7,tak SII. Tam bych velky rozdil nehledal. U obou aut me sere,ze nejde ovladat delka sedaku,jako to ma treba BMW.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

bobyka_cz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 346
Registrován: 11.06.2016 14:14
Bydliště: Mlada Boleslav

Re: Passat B7 / Superb II- Dotazy ohledně spolehlivosti

Příspěvek od bobyka_cz »

ppfox: nene, to nebyl fakac ;-) to je jasna jednicka! :D
Passat B7 Variant 2012, 2.0TDi 125 kW, manual

rachet6
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 04.08.2017 09:53

Re: Passat B7 / Superb II- Dotazy ohledně spolehlivosti

Příspěvek od rachet6 »

ladulel píše:Co takhle koupit Audinu A4 B8? Mám ji teďka a můžu říct, že na ní Škooda a passat nemají co se tíče zpracování a jizdních vlastností. Mám v tom teda 2.7tdi 140kw, jede to dobře s pěkným zvukem V6 a se spotřebou max do 6.5L. Původně jsem chtěl koupit 3.0tdi, ale ty jsou pouze ve 4 kole, což u tohoto auta nepotřebuju...
O A4 B8 jsem přemýšlel též, nicméně co jsem porovnával ceny, tak za ty peníze, za co pořídím Passata B7 s takovou výbavou jakou bych chtěl (hlavně xenony, ideálně i navi, raději MF volant) pořídím A4 třeba o 3 roky starší... Mnohdy s podstatně horší výbavou.
Dále nevím jak jsou na tom Audi s motory, neboť 3.0TDi nepotřebuji, spíše bych ten motor trápil, neboť nejezdím tolik po dálnici jak jsem již zmiňoval, ale vím ,že tento motor je mechanicky nejlepší volbou.
2.7TDI - Můj mechanik na mě apeloval abych si tento motor v žádném případě nekupoval, ale jiní tvrdí že je spolehlivý, tak nevím.
2.0TDI - Předpokládám že je to to samé, ale vídám dvoulitry s nestandardními kilowatty, například 105kw. 100kw, nebo nedejbože 88kw. Jediný standardní co jsem viděl je 125kw, o kterém toho moc nevím.

Uznávám, nejraději bych Audi, prvně jsem uvažoval o A3, pak A4, ale když jsem viděl, že u VW nebo Škodovky dostanu podstatně lepší auto za ty peníze, které mám, tak jsem se rozhodl, že to bude Passat nebo Superb. Samozřejmě, že pokud bych měl nabídku na A4 s pěknou výbavou a motorem za ty peníze, tak vezmu bez váhání A4.
Jsem si vědom, že Audi je kvalitativně o třídu výše, bohužel ale i cenově a já na to momentálně nemám peníze. Až budu mít hotové bydlení, pravděpodobně do Audi půjdu :D
Naposledy upravil(a) rachet6 dne 07.08.2017 10:23, celkem upraveno 1 x.

rachet6
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 04.08.2017 09:53

Re: Passat B7 / Superb II- Dotazy ohledně spolehlivosti

Příspěvek od rachet6 »

Master píše:proc Passat
-Odhlucneni
-Sedacky (rekl bych, ze vsechny sedacky z passata krome tredlinu jsou vyznamne lepsi, nez co je v superbu)
-Do prednich dveri lze dat petku s pitim (do Superba to fakt neni kam dat :-)
-Lepsi volant a MF ovladani
-DCC - pokud lze, doporucuji poridit
-Ve spouste dalsich malych detailu je Passat lepsi a trosku vic dotazeny


proc Superb
-O dost vice mista v zadu
-Malinko vetsi kufr
-Normalni rucni brzda
-Lepsi dostupnost doplnku vybavy a za lepsi ceny

Díky, dík.
Pravděpodobně zvolím Passata, kvůli interiérovému i exteriérovému designu, protože to mi přijde jako asi největší rozdíl mezi těmito auty.
Passatu taktéž nahrává fakt, že se mi líbí více COMBI a Superb SEDAN, čili bude i praktičtější koupit Passata. (Combi sup se mi nelíbí, sedan Passat ano, taktéž připadá v úvahu)
Samozřejmě budu vybírat podle stavu a ceny mezi těmito třemi variantami, ale pokud by byl ideální stav a měl bych 3 identicky vybavená auta s podobným nájezdem i cenou, bude to B7 Variant. :D

Uživatelský avatar
Santusovic
Profík
Profík
Příspěvky: 1012
Registrován: 24.06.2016 11:42
Bydliště: Praha

Re: Passat B7 / Superb II- Dotazy ohledně spolehlivosti

Příspěvek od Santusovic »

Já myslím, že s B7 neuděláš vůbec špatně a budeš maximálně spokojený, vem buď 103kw (CFFB) nebo 130kw(CFGC) tzn. nejméně rok 2012 u 130kw byl náběh rok 2013. Výbava záleží na tobě co budeš vše potřebovat a měl by ses se slušným nájezdem okolo 300tis vejít. Jestli nejezdíš dálnice tak těch 103kw ti bude určitě stačit, i když se říká, že u tohohle auta nikdy výkonu není dost :laugh:
Old:VW Passat B6 2.0 TDI
Sold:VW Passat B7 2.0 TDI R-line
Sold:VW Passat B8 2.0Bi-Tdi White R-line DSG
Sold:VW Passat B8 2.0Bi-Tdi Blue R-line DSG
New:VW Passat B8 2.0Bi-Tdi White High DSG
White Var

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat B7 / Superb II- Dotazy ohledně spolehlivosti

Příspěvek od napster »

U zadnyho auta neni vykonu dost :mrgreen:
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: Passat B7 / Superb II- Dotazy ohledně spolehlivosti

Příspěvek od hkr »

A nebo 125kw CFGB, ve finále je to jedno, jsou to prakticky stejný motory všechno.
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Passat B7 / Superb II- Dotazy ohledně spolehlivosti

Příspěvek od Prochy01 »

Ja tedy nevím kam koukate, ale aby B7 za něco stala, neměla 2xkolem zeměkoule, měla rozumný ověřeny původ, tak do 300 není šance sehnat....tedy kusy které by mě zajímaly a to nemají zdaleka vše co bych chtěl začínají kolem 400, resp lehce pod.... za 300kila bez šance, to jsou vetsinou kusy, co jsou buď sociální, nebo odradí už prodejce, nebo kecy o full vybavach co nemají ani základní věci....

Asi ale koukate na jiné servery....
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“