Vymena palivaku

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena palivaku

Příspěvek od napster »

Ano zalejt filtr naftou. Z petky,kanystru,z konve,muzes to nam davat i po lzickach. Nebo auto odtlacit na benzinku a natankovat 437ml nafty. Zpusobu je hodne.... nebo naslapat naftu,jako u 120tky,ale slapat jen do 3/4 plynu aby se to neuchlastalo..... Jirko. Tahle konev je ALE nevhodna!!!! By si mel jako mekaaaaanik vedet! Muzes si do nadrze dostat rez, a ucpat cely palivovy system!! Jako chapu. Pro tebe jako mechanika je to vyhodny menit railovku,vstriky,podavacku. Lepsi je ale plastova konev. Se zahnutym koncem a madlem dal od plniciho otvoru(nepobryndáš si madlo a potom nesmrdis naftou jak kamionak) jsem velice zklaman Jirko!!
Přílohy
8z10 automechaniku doporucuje tuhle konev. I ja ji mam. Jen oraznzovou,ale barva na funkci nema vliv.
8z10 automechaniku doporucuje tuhle konev. I ja ji mam. Jen oraznzovou,ale barva na funkci nema vliv.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
MistrWajn
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 227
Registrován: 10.09.2015 13:51
Bydliště: Žilina/Bratislava

Re: Vymena palivaku

Příspěvek od MistrWajn »

Ja u CFFB som filter nezalieval a startovanie bolo iba o trochu dlhsie ako zvycajne.
Passat B7 Variant | 2011 | 2.0TDI (CFFB) 103kW → 140HP

Moja B7 (by MW)link

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Vymena palivaku

Příspěvek od Jirka. »

napster píše:Ano zalejt filtr naftou. Z petky,kanystru,z konve,muzes to nam davat i po lzickach. Nebo auto odtlacit na benzinku a natankovat 437ml nafty. Zpusobu je hodne.... nebo naslapat naftu,jako u 120tky,ale slapat jen do 3/4 plynu aby se to neuchlastalo..... Jirko. Tahle konev je ALE nevhodna!!!! By si mel jako mekaaaaanik vedet! Muzes si do nadrze dostat rez, a ucpat cely palivovy system!! Jako chapu. Pro tebe jako mechanika je to vyhodny menit railovku,vstriky,podavacku. Lepsi je ale plastova konev. Se zahnutym koncem a madlem dal od plniciho otvoru(nepobryndáš si madlo a potom nesmrdis naftou jak kamionak) jsem velice zklaman Jirko!!
Právě že naopak. Ta moje konev má na konci kropítko, které funguje jako sítko a nepostí žádně větší nečistoty. Si vem, budeš v ropě mít špatně rozloženýho dinosaura a tobě se dostane až do filtru! Mně zustane zachycenej v kropítku :laugh:
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena palivaku

Příspěvek od napster »

No nevim no. Ale na druhou stranu radsi ve filtru najdu spatne rozlozenyho dinosaura,nez kovove špony! :mrgreen:
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

metrix.m
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 09.05.2016 22:24
Bydliště: Ostrava

Re: Vymena palivaku

Příspěvek od metrix.m »

Když je ještě řeč o tech filtrech tak jaké dáváte? (Dodavatel/výrobce/typ)
VW Passat Variant B7,Highline

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena palivaku

Příspěvek od napster »

MANN
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Vymena palivaku

Příspěvek od Jirka. »

Oni ty B7 jsou celkem drahý, mann vychází asi na 560 Kč a pán mi vozí origo nový z autorizáku za mín, takže volba je jasná.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
Nemo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 786
Registrován: 18.03.2008 19:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena palivaku

Příspěvek od Nemo »

Tak takeho pana chcem aj ja

Sent from my ZUK Z2121 using Tapatalk
Prvá láska vw bora 1,6 16v AZD
Momentálne Passat 2.0 TDI CR DSG :-)

Mraca
Pilot
Pilot
Příspěvky: 811
Registrován: 31.01.2009 13:34
Bydliště: Ustecky kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena palivaku

Příspěvek od Mraca »

Jinak pro overeni. Olej do CFFB s normou 507.00? Jake kupujete?

btw: Slecna z VW mi rekla 800kc za litr oleje(vcetne slevy) a ja se malem skacel na podlahu :mrgreen:
VW Passat B5.5 Variant 4Motion 1.9TDi PD -Ex
VW Passat B7 Variant 2.0TDi CR DSG

Uživatelský avatar
MistrWajn
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 227
Registrován: 10.09.2015 13:51
Bydliště: Žilina/Bratislava

Re: Vymena palivaku

Příspěvek od MistrWajn »

Ano, norma je 507.00. Ja davam Castrol Edge Titanium FST 5w-30 LL ale olej menim skor ako 30k km.
Passat B7 Variant | 2011 | 2.0TDI (CFFB) 103kW → 140HP

Moja B7 (by MW)link

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena palivaku

Příspěvek od Currahee »

Mraca píše:Jinak pro overeni. Olej do CFFB s normou 507.00? Jake kupujete?

btw: Slecna z VW mi rekla 800kc za litr oleje(vcetne slevy) a ja se malem skacel na podlahu :mrgreen:
Beru v ABV Autodíly za 222,- litr Castrol Edge Titanium FST LL :wink:
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena palivaku

Příspěvek od napster »

V autorizaku 600kc/l ve skodovce. Oleje mam asi jako Jirka. Od jednoho pána hodnyho za cenu levnejsi,jak Mogul :mrgreen: jinak dily kupuju na http://www.cc-autodily.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

ladik danek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: 16.10.2016 13:45
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: Vymena palivaku

Příspěvek od ladik danek »

Čest chlapci,dnes jsem se dozvěděl,že dělám špatně výměnu pal.filtru. Jelikož si výměnu oleje a filtrů dělám sám,včetně palivového,tak to dělam tak že starý vytahnu,zbytek nafty vysaju a vytřu do sucha.Po té naleju novou naftu tak do větší poloviny,dám nový filtr,vyměním gumku,zašroubuju a hotovka. Udajně je nutné přes diagnostiku zapnout čerpadlo v nadrži a vytlačit vzduch z filtru přepadem zpět do nadrže.
Udajně si dojebu vysokotlaké čerp.
nevím dělam to bez diag.mym způsobem,nemyslím si že ta malá bublina co tam zustane něco dojebe.
Máte někdo jiný názor?? nebo nějaký vubec??? Nevim no...Dik.
Passat Variant 2.O TDI CR 100 kw 2009 Highline black pearl

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena palivaku

Příspěvek od napster »

Lze to tak taky udelat. Nicmwnw pokud zalejes filtr,tak neni problem a nic tim neoddelas. Obcas,kdyz nam dosla nafta,tak se nalilo 5l a tocilo se tak dlouho dokud to nwchytlo. U PD je to jednodussi. Tam jde podavacka pri zapnuti klicku. U CR az pri startovani.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Tomo11
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 14.06.2015 19:22

Re: Vymena palivaku

Příspěvek od Tomo11 »

Mraca píše:Jinak pro overeni. Olej do CFFB s normou 507.00? Jake kupujete?

btw: Slecna z VW mi rekla 800kc za litr oleje(vcetne slevy) a ja se malem skacel na podlahu :mrgreen:
Ja som používal shell 0w30 výmena po 10tis +- tisícka. A teraz mi bol doporučený mobil1 esp formula 5w30 vraj konečne mám dať olej do svojho auta :D :D liter cca 8€

Odoslané z SM-N910F pomocou Tapatalku
Passat B7, CFGB, 4motion,

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“