Nápravnice Passat B7

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Besta33
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 20.01.2012 19:47

Nápravnice Passat B7

Příspěvek od Besta33 »

Zdravím,

týká se problém s nápravnici (tím myslím, že se tam dávají speciální podložky a jiné šrouby) i Passatu B7 nebo jen B6? Když jedu totiž na malých nerovnostech (dlažební kostky, atd.) tak mi něco vepředu hlavně z levé strany bouchá (rachotí). Byl jsem na STK a vše bylo v pořádku (ramena, čepy, kosti, atd.). Ale nevím zda by to poznali, že je lehce uvolněná nápravnice. Jinak může klepat i kloub? Nemyslím v rejdu (to neklepe), ale při jízdě na nerovnostech?

Auto je Passat B7 r.v. 2012 1.4 TSi CNG DSG

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: Nápravnice Passat B7

Příspěvek od hkr »

Nechci strašit, ale pokud to nejsou tyčky stabilizátoru, tak je to dost možná problém v řízení. Začíná to být obvyklá písnička u B7.
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Uživatelský avatar
šianzek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 598
Registrován: 15.04.2016 09:45
Bydliště: Ostrava

Re: Nápravnice Passat B7

Příspěvek od šianzek »

Já Tedka měnil ,, celou nápravu " a silace jsem dal z s3...
Passat B7 2012, side assist,premium bt,barevné budíky,kožené odvetravane sedačky ,rns510 poslení řady,kamera,chip,340 mm brzdy zimmermann,pružiny eibach, komplet vytlumene dveře, repro focal,keramika

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Nápravnice Passat B7

Příspěvek od KJirka »

nestrašte ho, volná nápravnice je samozřejmě záležitost i modelu B7 nebo CC. Sundat spodní dekl, vlézt pod to s baterkou a koukat se kolem těch šroubů a podél nápravnice, jestli to není trochu oblejskaný od toho, jak se hýbe. Je to opravdu jen nepatrnej pohyb v řádu desetin mm. Takže dobrý světlo a dobrej zrak. A taky god luck !
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Besta33
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 20.01.2012 19:47

Re: Nápravnice Passat B7

Příspěvek od Besta33 »

Dnes jsem to měl v servise a samozřejmě na nic nepřišli. Ještě jim to tam dám jednou ať se podívají na tu nápravnici kolem toho šroubu. Jinak třeba DSGčko to nemůže dělat ten rachot (klepání)?

Uživatelský avatar
Santusovic
Profík
Profík
Příspěvky: 1012
Registrován: 24.06.2016 11:42
Bydliště: Praha

Re: Nápravnice Passat B7

Příspěvek od Santusovic »

Může ale určitě né při jízdě na nerovnostech, to by ti klepal setrvák a ten by si nejvíce slyšel za studena na volnoběh. Děje se mi taky zřejmě to stejné, pomalá jízda po velkých kostách a klepe levá strana, bohužel po kostkách jezdím denně jelikož je mám ve třech ulicích kolem svého baráku :laugh: :laugh:
Old:VW Passat B6 2.0 TDI
Sold:VW Passat B7 2.0 TDI R-line
Sold:VW Passat B8 2.0Bi-Tdi White R-line DSG
Sold:VW Passat B8 2.0Bi-Tdi Blue R-line DSG
New:VW Passat B8 2.0Bi-Tdi White High DSG
White Var

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Nápravnice Passat B7

Příspěvek od napster »

Je potreba se prestahovat :rofl: me vzadu rachtaj kryci plechy kolem kotoucu. Uz 2mesice se na ne chystam. Ale nejdriv je na rade tazny,na ktery se chystam cca 7mesicu. Ale to vse musi pockat,protoze nejdriv musim dodelat pergolu,kterou odkladam od lonska :rofl: dle me to bude stabilizator. Kosti muzou byt dobry,ale horsi ulozeni. A tycky stabiku stoji taky par korun.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Nápravnice Passat B7

Příspěvek od Jirka. »

Jako první vyměnit tyčky stabilizátoru a zkontrolovat vůli v silentblokách. Pokud to nepomůže tak bude asi ko řízení. Volná nápravnice cvakne pří rozjíždění/brždění, rozhodně neklepe při jízdě.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Besta33
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 20.01.2012 19:47

Re: Nápravnice Passat B7

Příspěvek od Besta33 »

Taky mi to "někdy" cvaká nebo klepne při přidání plynu nebo ubraní nebo když podřadím z 3 na 2 nebo 2 na 1, ale jenom někdy a zdá se mi že je to ten samý zvuk. Mám vyměněný silentblok na převodovce, na kterém byla malá vůle, ale žádný rozdíl jsem nepoznal, pořád stejné. Proto jsem se ptal jestli to ne může být převodovkou (diferenciálem) popřípadě poloosou.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Nápravnice Passat B7

Příspěvek od KJirka »

Nápravnice to udělá samozřejmě při nějakým manévru, jako je prudká akcelerace nebo brždění. Nejmarkantnější je to asi při brždění v ostrý zatáčce. To je rána jak z děla.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“