Klapka climatronicu V159

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Klapka climatronicu V159

Příspěvek od teekey »

Na diagnostice se mi objevila chyba 018010, pri nastaveni klapek se ukazalo, ze prava klapka (V159) nedokaze dojed do koncovych poloh, viz obrazek. Nenajede na minimum ani maximum. Pri minimu by mela najet na 32, ale dokaze max cca 50 a pri maximu by melo byt 226 ale dojede na max 180. Neresil to uz nekdo? Protoze klapka chodi, ale nedojede do koncovych poloh, tak proud/vedeni muzu vyloucit. Trochu pochybuju o nejake blokaci, ale hlavne jeste nemam poneti, kde ta klapka vubec je...
Přílohy
IMG_20150315_1.jpg
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Klapka climatronicu V159

Příspěvek od Jirka. »

Na boku pod kastlíkem spolujezdce u středového tunelu, je to pěkný oser měnit bez sundání palubky. Hlavně tam vadí noha na které je držák jednotky xenonů, což šlo na starších passatech demontovat ale někdy v roce 2009 nějakýho dementa napadlo že to jde navařit a tam je to pak práce pro gynekologa. Vyndej ji a zkus naprázdno jestli je ko servo, nebo jestli není něco mechanicky poškozeného přímo v topení.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Klapka climatronicu V159

Příspěvek od teekey »

tak to by mohl byt ten lepsi pripad, rocnik 2006. Zkusim na to mrknout.
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

DanielllX
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 17.08.2012 09:12

Re: Klapka climatronicu V159

Příspěvek od DanielllX »

Jirka. píše:Na boku pod kastlíkem spolujezdce u středového tunelu, je to pěkný oser měnit bez sundání palubky. Hlavně tam vadí noha na které je držák jednotky xenonů, což šlo na starších passatech demontovat ale někdy v roce 2009 nějakýho dementa napadlo že to jde navařit a tam je to pak práce pro gynekologa. Vyndej ji a zkus naprázdno jestli je ko servo, nebo jestli není něco mechanicky poškozeného přímo v topení.
já to kuchal včera,..tzv noha pro jednotku xenonu je u mě z hliníku,konec jsem odlomil kleštěma,nic na ní stejně nemám :) pak se tam dá dostat,jen doporučuju koupit stranovej klíček velikosti 5,5. Práce domontáže poprvé na hodinu. udělal jsem si elektro přípravek na test klapek,když ji demontuješ krásně zkusíš,jestli trimer nebo motorek nevynechává...Doporučuju si taky něco takovýho zbastlit,rozdělat klapka jde celkem snadno. Taky bych doporučil zkusit táhlo na fyzickou klapku pohnout rukou,jestli jde rukou a rozumně lehce. Nové servíčko mi nacenili za 2100Kč v ELITu...

Marc159
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 03.03.2017 15:54

Re: Klapka climatronicu V159

Příspěvek od Marc159 »

Mám Passat Variant 3C r.v. 2007. Netopí strana u spolujezdce, diagnostika hlásí: "0712 Servomootor klapky smíšeného vzduchu vpravo." Můžete mi někdo poradit, co budu muset demontovat, abych se na ni dostal? V servisu mi tvrdí, že bez demontáže přístrojovky se to neobejde a bude to trvat týden... Dík za rady

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Klapka climatronicu V159

Příspěvek od Jirka. »

Jde to, sice blbě ale jde. Musíš sundat kastlík. V159 měním za 700 Kč práce.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“