Hlasité syčení při záběru turba (passat 3C, rv07, BMP, 103kw, 240tis nájezd)

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
jaytech
Řidič
Řidič
Příspěvky: 51
Registrován: 31.05.2009 08:58
Bydliště: Pardubky

Hlasité syčení při záběru turba (passat 3C, rv07, BMP, 103kw, 240tis nájezd)

Příspěvek od jaytech »

zdravím, několik dní mě zlobí poměrně hlasité syčení, které je patrné pouze při záběru turbodmychadla. Mám pocit, že je to čím dál hlasitější. Zvuk je slyšet z výdechů pod čelním sklem. Žádný smrad v kabině necítím, auto stále táhne.

Auto jsem předal mechanikovi s podezřením na prasklinu hadice sání k turbu nebo jinou hadici.

Po kontrole mi bylo sděleno, že nikde ani známka po prasklině nebo poškozeném těsnění a v prostoru motoru není nic slyšet, ale že klapka u turba je "očouzená" a bude to na repas turba v horizontu cca roku.

Mohl by se prosím někdo z vás podělit se zkušenostmi s podobnými problémy? Je adekvátní varianta vadné klapky? Jak je možné, že z uzavřeného oběhu je slyšet takové hlasité syčení (jako z vysavače). Chci si být jen jistý, že je repas nezbytný a není to opravdu nějaká utopená hadice vespod motoru.
3C comfortline, 2007, 103kw, BMP

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Hlasité syčení při záběru turba (passat 3C, rv07, BMP, 103kw, 240tis nájezd)

Příspěvek od Jirka. »

To není klapka u turba ale chladič spalin.
https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/ ... 16967.html" onclick="window.open(this.href);return false;
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
jaytech
Řidič
Řidič
Příspěvky: 51
Registrován: 31.05.2009 08:58
Bydliště: Pardubky

Re: Hlasité syčení při záběru turba (passat 3C, rv07, BMP, 103kw, 240tis nájezd)

Příspěvek od jaytech »

Jirka. píše:To není klapka u turba ale chladič spalin.
https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/ ... 16967.html" onclick="window.open(this.href);return false;
děkuji za reakci
a-ha :)...no levný to taky není, ale pořád raději toto než repas turba, který by to stejně nevyřešil. Tzn v tomto dílu bude zřejmě trhlina, pokud chápu správně reakci. Předpokládám, že aby bylo demontováno a zkontrolováno, musí půl motoru pryč z auta :) ?
3C comfortline, 2007, 103kw, BMP

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Hlasité syčení při záběru turba (passat 3C, rv07, BMP, 103kw, 240tis nájezd)

Příspěvek od Jirka. »

Vyšoupané uložení podtlakové klapky, je to typická bolest BMP. Ano výměna je celkem složitá.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

floppy_flopp
Řidič
Řidič
Příspěvky: 103
Registrován: 14.12.2012 10:53

Re: Hlasité syčení při záběru turba (passat 3C, rv07, BMP, 103kw, 240tis nájezd)

Příspěvek od floppy_flopp »

A já chtěl napsat na forum ten samý dotaz, jen s tím, že to slyším hlavně při otevřeném okýnku a klapku u turba jsem teda nekontroloval :-/

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“