Do prudšího kopce couvá

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
Davidfranku
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 12.06.2016 12:55

Do prudšího kopce couvá

Příspěvek od Davidfranku »

Dobrý den,
mám Passata 2007 s DSG6, při zastavení v prudším kopci mi to na D neudrží a pomalu couvá. Je to špatně? V mírném kopci to nedělá, jen v prudším. Nic jiného nepozoruji. Mám to nově a moc zkušeností s automatem nemám, dekuji.

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Do prudšího kopce couvá

Příspěvek od Currahee »

"D" na volnoběh je v podstatě jako vyšlápnutá spojka u manuálu, tak musí couvat, pokud nemáš aktivní autohold. Neznamená, že když umí DSG na rovině a do mírného kopečka tzv.plazit, že to zvládne při volnoběhu do krpálu. To ani nejde. Hlavně tam nedávej v kopci "P" bez předchozího použití parkovací brzdy, jinak můžeš poškodit segment v převodovce a navíc ti půjde hodně blbě hnout pákou, ale o tom už tu je hodně napsáno :wink:
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: Do prudšího kopce couvá

Příspěvek od hkr »

Je to v pohodě.
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Uživatelský avatar
Davidfranku
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 12.06.2016 12:55

Re: Do prudšího kopce couvá

Příspěvek od Davidfranku »

Děkuju moc. Já se lekl, že mám načnutou spojku. Dnes jsem to vyzkoušel a máte pravdu. Když nemám autohold, v mírných kopcích drží nebo se posouvá dopředu. V prudkém couvá, ale při zapnutém autoholdu ani necukne a hned jede z místa dopředu i v prudkém kopci.

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“