dobíjení akumulátoru

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
tonda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: dobíjení akumulátoru

Příspěvek od tonda »

Ještě přidám měření baterie voltmetrem.Zde poznáte orientační stav Vaší baterie.
napětí stav% Ah
12.6V-100%-70Ah
12,5V-80%-56Ah
12,4V-60%-42Ah
12,3V-40%-28Ah
12,2V-25%-17,5Ah
12,1V-10%-7Ah

vlado 14
Závodník
Závodník
Příspěvky: 531
Registrován: 19.04.2012 09:44
Bydliště: SK-OKRES MY

Re: dobíjení akumulátoru

Příspěvek od vlado 14 »

Tonda odkial to mas,naschval som ju isiel zmerat
a ma 12,12V takze 10% kapacity,sak to uz ani
nazatoci a toci ok

Šeba
Řidič
Řidič
Příspěvky: 108
Registrován: 22.04.2014 19:05

Re: dobíjení akumulátoru

Příspěvek od Šeba »

Tondo, já ti nevím, ale raději bych něco nastudoval, než to hodím na net jako radu. Tyhle vypsané hodnoty nejsou pravdivé. Technologie startovacích akumulátorů WET / údržbový / AGM mají stejný základ ve vybitém stavu a to 11,9V , ale liší se ve výsledném napětí při plném nabití.

Vlado, nejde měřit baterii při zátěži. Pokud jsi právě odemkl auto, tak byl akumulátor zatížen odběrem, měření je tedy zkreslené a nikterak vypovídající. Další věcí je ta, že nejde podle voltáže stanovit kapacitu baterie, pokud je již starší. Se stářím ti klesá kapacita a i když naměříš napětí třeba 12,5V, tak to nebude jako podle Tondy 56Ah, ale třeba 30Ah. Pokud by se jednalo o novou baterii, tak i v tomto případě je napětí nevypovídající, jelikož je výrobek kapacitně navýšen třeba až o 16%, než je uveden ve specifikaci ( obrana výrobce proti možným nezávislým testům )
BMPčko 400k km

www.battery-import.cz / www.battery.cz / http://www.battery-import.sk

Kdyby přístroje, které lidé během doby vynalezli, ještě taky fungovaly - to by byl příjemný život!

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“