vrzajici spojka

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
MAr(c)el
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 02.12.2016 22:50

vrzajici spojka

Příspěvek od MAr(c)el »

Ahoj,

mel bych otazku k vrzajicimu pedalu spojky. Pri seslapnuti pedalu a naslednem uvolnovani dochazi u meho passatu k vrzani. Pravdepodobne se jedna jen o vrzani pedalu, ale neni mi uplne jasne, kde vsude by se pedal dal promazat. Poradil by nekdo?

Diky za rady.

Uživatelský avatar
Atila
Závodník
Závodník
Příspěvky: 626
Registrován: 15.06.2013 07:10
Bydliště: Praha-Venkov

Re: vrzajici spojka

Příspěvek od Atila »

A není spojkové ložisko?Takový houknutí?
Jseš si jistej,že to jde z pedálu?
PASSAT B8 2.0TDI 140KW > 170KW HIGHLINE
GOLF MK1 KABRIOLET

Uživatelský avatar
Nwkt
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2726
Registrován: 18.10.2011 21:33
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: vrzajici spojka

Příspěvek od Nwkt »

Mě taky vrže pedál, na chvilku pomohlo prostříknutí. Pak jsem to začal ignorovat :-D

ladulel
Závodník
Závodník
Příspěvky: 570
Registrován: 24.07.2010 14:17

Re: vrzajici spojka

Příspěvek od ladulel »

Nwkt píše:Mě taky vrže pedál, na chvilku pomohlo prostříknutí. Pak jsem to začal ignorovat :-D
Asi tak... Holt to jsou starý pekáče.

Uživatelský avatar
pasátek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 644
Registrován: 01.07.2015 22:37
Bydliště: Chrudim

Re: vrzajici spojka

Příspěvek od pasátek »

Tak koukám, že nejsem jediný komu to dělá. Myslel jsem si, že to je ta guma, ale kulový. Je to skutečně pedál. Má někdo nějakou radu co s tím? Jasně je to blbost, ale u takovýho auta. :roll:
Passat CC 2.0 TDI 125kW Individual
Passat CC 2.0 TDI 103kW

ladik danek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: 16.10.2016 13:45
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: vrzajici spojka

Příspěvek od ladik danek »

pasátek píše:Tak koukám, že nejsem jediný komu to dělá. Myslel jsem si, že to je ta guma, ale kulový. Je to skutečně pedál. Má někdo nějakou radu co s tím? Jasně je to blbost, ale u takovýho auta. :roll:
Aji ja ale nepravidelně,už to jebu nebo nevnímam?? Nevim ale vrže,vrže a vrže...Někdy.. :laugh:
Passat Variant 2.O TDI CR 100 kw 2009 Highline black pearl

Uživatelský avatar
pasátek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 644
Registrován: 01.07.2015 22:37
Bydliště: Chrudim

Re: vrzajici spojka

Příspěvek od pasátek »

Přesně, někdy to dělá, někdy ne. Já jsem myslel, že to dělají ty neoriginální nerezový kryty pedálu, co jsou všude na bazoši. Osobně to nedoporučuji, jedině originál. Pořádně to tam nesedí, ale právě včera jsem se vrátil od kamaráda z VW s pár díly včetně těch originálních krytů a dělá to pořád, takže tady ten problém není.
Passat CC 2.0 TDI 125kW Individual
Passat CC 2.0 TDI 103kW

Uživatelský avatar
pasátek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 644
Registrován: 01.07.2015 22:37
Bydliště: Chrudim

Re: vrzajici spojka

Příspěvek od pasátek »

Tak jsem ještě zkoušel hledat a v googlu mi to našlo ještě jedno téma z našeho klubu, kde je řešení. Je to skutečně blbost, ale aspoň už víme čím to je.

Autor k tomu ještě píše následující:

Na závadu pískání spojkového pedálu existuje TPI, kde je nutno vyyměnít čep spojkového pedálu ND č. 5Q0721123 a 2 ks pouzder ložiska ND č. 5Q0721359. Cena ND 268,- Kč včetně DPH.
Přílohy
Spojka.png
Passat CC 2.0 TDI 125kW Individual
Passat CC 2.0 TDI 103kW

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“