Cukání dsg

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Pavldo04
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 04.05.2015 20:31
Bydliště: Pečky

Cukání dsg

Příspěvek od Pavldo04 »

Zdravím mám Passat cc 2.0tdi cbab dsg mám problém že po nacipovani pri řazení d a r vozidlo cukne nekdy až chcípne ale jenom po delší jízdě po opětovné nastartování ok jinak jízda je zcela bez cukání pouze při řazení d a r to dělá nechal sem vymnenit olej v převodovce nic se nezměnilo a podle diagnostiky co dělaly je vše ok člověk co mi to cipoval tvrdí že čip na to nema vliv a že je závada v dsg ale žádnou nenašel nemáte stim někdo zkušenost předem dekuji

Uživatelský avatar
Nwkt
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2723
Registrován: 18.10.2011 21:33
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukání dsg

Příspěvek od Nwkt »

Projdi si Sixtovo stránky, namátkou:


8) Při zařazení D nebo R, vozidlo škubne na místě nebo škubne při rozjezdu a při ubrání plynu.

V paměti závad: P0868 - Tlak v převodovce - adaptace nadoraz horní mezní hodnota je překročena

Kontrola oleje na přítomnost špon, které ovlivňují fukce ventilů v mechatronice - kontrola ložiska pod čerpadlem oleje (viz foto) v případě jeho poškození výměna převodovky. Pokud je ložisko OK, tak výměna mechatroniky.

http://www.prevodovky-sixta.cz/index.ph ... ek-dsg-161" onclick="window.open(this.href);return false;

Pavldo04
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 04.05.2015 20:31
Bydliště: Pečky

Re: Cukání dsg

Příspěvek od Pavldo04 »

Koukal jsem na to každopádně v predovce ani v motoru je pamnet závad čistá ptal jsem se když mnenily ten olej jestli tam nebylo něco špatně a olej byl taky v pořádku nevím buďto je to tím čipem protože to předtím nedělalo anebo mechatronika zřejmě asi to nechám až se to víc projeví

Uživatelský avatar
GOLFÁK
Profík
Profík
Příspěvky: 1009
Registrován: 19.02.2008 16:42

Re: Cukání dsg

Příspěvek od GOLFÁK »

Tak pokud to před tím čipem nedělalo, tak bych se jako první soustředil na to, zkusil bych vrátit do původního stavu. Byla by to dost velká náhoda že by odešlo i DSG. Ale člověk nikdy neví.

Pavldo04
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 04.05.2015 20:31
Bydliště: Pečky

Re: Cukání dsg

Příspěvek od Pavldo04 »

Tak přece jenom je to staré auto plné elektroniky která se občas poroučí ze dne na den zkusím sehnat někoho kdo tomu rozumí nechci jak to dělají někteří ze vymneni půlku věci zbytečně

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Cukání dsg

Příspěvek od KJirka »

kdo to dělal, ten čip ?
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Pavldo04
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 04.05.2015 20:31
Bydliště: Pečky

Re: Cukání dsg

Příspěvek od Pavldo04 »

Jeden člověk co se tomu věnuje už docela dlouho kamarádům cipoval auta a dělá různou elektroniku na autech co go znám tak je docela dobrej zatím vše bylo ok říkal že tam může nahrát zpátky co tam bylo ale že se obává toho že to nepomůže a odkázal mne na vymnenu oleje což bohužel nepomohlo nevím co teď stim

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Cukání dsg

Příspěvek od KJirka »

určitě je ti jasný, že jsem se ptal na něco jinýho. Člověků, kteří se do toho snaží, mnohdy už i dost dlouho, fušovat a přesto to dodnes neumí, je v tomhle oboru jak máku. Proto je dobrý, říkat ty jména nahlas. Jsou to užitečný reference. Někdy dobrý, jindy špatný.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Cukání dsg

Příspěvek od Prochy01 »

Pavldo04 píše:Jeden člověk co se tomu věnuje už docela dlouho kamarádům cipoval auta a dělá různou elektroniku na autech co go znám tak je docela dobrej zatím vše bylo ok říkal že tam může nahrát zpátky co tam bylo ale že se obává toho že to nepomůže a odkázal mne na vymnenu oleje což bohužel nepomohlo nevím co teď stim
Vzhledem k tomu, jak to tajis, je asi všem už jasný jaký je to odborník :-))

Jak ti už psali kluci, pokud to začalo po cipu, není nic jednoduššího, než cip dat pryč a zkusit bez nej - tím bych osobne začal mnohem radši než laborovat a vymyslet nesmysly s dsg (pokud plati cos psal - cukání začalo po cipu).

Jak vlastně ta úprava vypada, nejsou tam nejaky skoky/propady? Jaký to má průběh? Dej sem graf, lidi co upravujou, ale mnohdy i laik pozna, ze je něco spatne.

(Tak nějak tuším, ze ani nevíš co tam mas, ze? Nespis je to hodně slusna prasárna, ale bylo to určitě levný, nebo zadačo? => pokud mas profi úpravu, tak se omlouvam za svou domněnku, která vychazi z info co tu píšeš a z logické dedukce)
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Pavldo04
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 04.05.2015 20:31
Bydliště: Pečky

Re: Cukání dsg

Příspěvek od Pavldo04 »

Je to přes známého osobně sem toho člověka ani neznám každopádně se tím živí a nacipoval už dost aut jinak žádný pády ani nezdravej průběh tam není má tam být okolo 125-130 kW žádná brutalita asi nechám nahrát originál snad to bude ok kdy ne tak hold převodovka

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: Cukání dsg

Příspěvek od ppfox »

Pavldo04 píše:...jinak žádný pády ani nezdravej průběh tam není má tam být okolo 125-130 kW...
a tohle máš odkud? máš ten graf jak se ptali kluci? dej ho sem
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Cukání dsg

Příspěvek od KJirka »

Ty si sem přijdeš o rady, ale jsi tajemnej, jak hrad v Karpatech. Určitě bych k takovýmu zásahu nesvěřil auto někomu, koho vlastně vůbec neznám. Dej sem ten graf z brzdy, pokud ho máš, ten může něco napovědět. Jjestli ho nemáš, určitě bych si na brzdu zajel. To, že se někdo něčím dlouho živí, neznamená ještě, že to skutečně umí. Byla tady před lety firma ABC tuning z Brna, která docela dlouho úspěšně obírala lidi o peníze. Taky se vydávali za odborníky.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Pavldo04
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 04.05.2015 20:31
Bydliště: Pečky

Re: Cukání dsg

Příspěvek od Pavldo04 »

Nebylo to na brzdě

Pavldo04
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 04.05.2015 20:31
Bydliště: Pečky

Re: Cukání dsg

Příspěvek od Pavldo04 »

Zeptám se takhle máte někoho koho mi doporucite že by se na to podíval i na tu převodovku případně precipoval nechci aby se tam něco skurvilo a jezdit se 103kw se mi moc nechce

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukání dsg

Příspěvek od napster »

Tak nebylo by spatne napsat si do profilu odkud jsi....
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“