VIBRACE PASSAT 3C - POMOC PROSIM

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
mirpie
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 09.12.2017 19:33
Bydliště: Brno

Re: VIBRACE PASSAT 3C - POMOC PROSIM

Příspěvek od mirpie »

přední hardy jsem ještě neviděl, zpod auta na ni není vidět (o víkendu chci shodit kardan, tak ji zkontroluji) a i kdyby byla ok, pořád to nevylučuje kardan (jeho ložisko a uložení). Resp. obě spojky nechám na autě, projedu to bez kardanu a hned budu vědět, zda je zdrojem vibrací.
Passat B6 3.2 FSI

Uživatelský avatar
mirpie
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 09.12.2017 19:33
Bydliště: Brno

Re: VIBRACE PASSAT 3C - POMOC PROSIM

Příspěvek od mirpie »

shodil jsem kardan, pracně zpět nasadil komplet výfuk a dělá to stále. Dnes už to zpět montovat nebudu, dělal jsem to 6 hodin. Takže zbývají poloosy nebo dif.
Přílohy
20180616_122119.jpg
Passat B6 3.2 FSI

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: VIBRACE PASSAT 3C - POMOC PROSIM

Příspěvek od hkr »

Zkus doprcic prohodit predni a zadni kola!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Uživatelský avatar
mirpie
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 09.12.2017 19:33
Bydliště: Brno

Re: VIBRACE PASSAT 3C - POMOC PROSIM

Příspěvek od mirpie »

Tak jsem to dal do původního stavu a prohodil kola. Beze změny, možná mi to připadá mírně lepší, ale to potvrdím, až to ještě někdy zkusím posadit na zimní. Zatím bych si vsadil na jednu z poloos.
Passat B6 3.2 FSI

honza789
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 03.02.2018 11:28

Re: VIBRACE PASSAT 3C - POMOC PROSIM

Příspěvek od honza789 »

ahoj mam stejny problem s vibracemi dys zacnu udžovat rychlost auto vibruje .Na neutralu auto poškubava.Už sem měnil od vstřiku po čerpadla po kabeli snad vše na palivove soustave,poolosi nove,silembloky na motoru(převodovce)nové,turbo nové,dvouhmota nová po všech vymenach mi přijde že auto vibruje při jízdě ešte víc.Do 90 km je vše tak nějak v pohode ale od 90 do 140 auto vibruje jak na tempomat tak normalne už si nevím rady.........

honza789
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 03.02.2018 11:28

Re: VIBRACE PASSAT 3C - POMOC PROSIM

Příspěvek od honza789 »

vibrace se přenašejí do sedadla,pedalu,volantu zadní tapec na víku mi vibruje proste cele auto kola už sem menil asi 4 druhy velikosti bez zmeny

Uživatelský avatar
mirpie
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 09.12.2017 19:33
Bydliště: Brno

Re: VIBRACE PASSAT 3C - POMOC PROSIM

Příspěvek od mirpie »

vítej v klubu vibratorů :D .
Prvně zjisti, zda vibrace budí otáčky motoru nebo otáčky kol (u mě to druhé), tzn. až ucítíš vibrace, zkus vyřadit na neutral. Ustane-li to nebo se změní frekvence, je to od motoru a můžeš pátrat po vstřikách, silentblocích atd. Pokud ne a vibruje to s rostoucími otáčkami kol, je to od převodovky dále. Tam vstupují do hry i poloosy (obyvkle jen v záběru).
U mě žádný posun. Jsem v Chorvatsku. Před cestou jsem znovu převážil kola a nechal přední vzadu a zadní vepředu, ale je to stejné. Až se vrátim, zkusím nasadit zimní sadu.
Passat B6 3.2 FSI

Uživatelský avatar
mirpie
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 09.12.2017 19:33
Bydliště: Brno

Re: VIBRACE PASSAT 3C - POMOC PROSIM

Příspěvek od mirpie »

nějaký posun? U mě nic. Chvíli jsem jezdil na zcela nové zimní sadě a bylo to lepsi jen v tom, že vyssi profil to lépe odtlumil. Tedy kola to nejsou. Chystám se vytáhnout obě zadní poloosy a opět to projet. Pokud neustane, tak dif nebo ložiska kol.
Passat B6 3.2 FSI

Uživatelský avatar
mirpie
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 09.12.2017 19:33
Bydliště: Brno

Re: VIBRACE PASSAT 3C - POMOC PROSIM

Příspěvek od mirpie »

tak, po delší době mám zase čas se tomu věnovat. Na řadě jsou zadní poloosy. Jak je nejrychleji sundám (bez použití flexy)?
Musí dolů těhlice? Všechny šrouby od poloosy mám dole, ale na straně difu s tím nejde hnout.
Díky
Přílohy
20180911_180423.jpg
20180911_192430.jpg
Passat B6 3.2 FSI

Uživatelský avatar
mirpie
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 09.12.2017 19:33
Bydliště: Brno

Re: VIBRACE PASSAT 3C - POMOC PROSIM

Příspěvek od mirpie »

přeformuluji dotaz. Jak demontovat vnitřní kloub zadní poloosy od příruby diferenciálu? Děkuji.
Passat B6 3.2 FSI

Uživatelský avatar
mirpie
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 09.12.2017 19:33
Bydliště: Brno

Re: VIBRACE PASSAT 3C - POMOC PROSIM

Příspěvek od mirpie »

tady to teda žije...
Poloosu jsem sundal, ale ne tak, jak jsem chtěl. Sundal jsem celou těhlici s ložiskem i kotoučem a měl jsem tak volný manipulacni prostor pro poloosu. Tu jsem vytáhl, ale vnější kroužek synchronního kloubu stejně zůstal na přírubě diferenciálu. Vždyť to už nemá co držet...Ten malý plech (poz.10) je tam proč? Je tu nějaký mechanik, který to už sundaval?
Díky.
Přílohy
Screenshot_20180914-112617.jpg
20180914_112459.jpg
20180913_192448.jpg
20180913_192226.jpg
Passat B6 3.2 FSI

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: VIBRACE PASSAT 3C - POMOC PROSIM

Příspěvek od KJirka »

nojo, ty si taky myslíš, že ti někdo musí do 24 hodin odpovědět. Buď rád, že máš Passata. Kdyby to byl jiný model od VW, nedočkal by ses odpovědi možná ani za x týdnů nebo měsíců. Pokud vůbec. Tahle sekce je oproti ostatním naopak velmi "živá".
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
mirpie
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 09.12.2017 19:33
Bydliště: Brno

Re: VIBRACE PASSAT 3C - POMOC PROSIM

Příspěvek od mirpie »

ale prdlajs.
V jiných tématech se probírají banality a nesmysly typu jak řadit nebo kdy přepnout z denního svícení na potkávací, kde je 20 odpovědí denně a když potřebuje člověk opravdu poradit, kdy je auto na heveru, tak se mlčí.
Ale chápu, že ne každý sundavá kardany a poloosy jen tak..
Passat B6 3.2 FSI

Uživatelský avatar
mirpie
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 09.12.2017 19:33
Bydliště: Brno

Re: VIBRACE PASSAT 3C - POMOC PROSIM

Příspěvek od mirpie »

kdyz koukám na to konstrukční řešení, tak je to zřejmě jen "srostlé" a bude to chtít odrezovač, trpělivost a hodně ran.
Passat B6 3.2 FSI

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: VIBRACE PASSAT 3C - POMOC PROSIM

Příspěvek od teekey »

a neexistuje na to stahovak? Teda pokud v tech dirach po okraji je zavit.
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“