VIBRACE PASSAT 3C - POMOC PROSIM

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
rline
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 09.09.2015 11:40

VIBRACE PASSAT 3C - POMOC PROSIM

Příspěvek od rline »

Ahoj všem,

již delší dobu řeším absolutně beze úspěchu vibrace auta, které se přenášejí do řízení, sedáku, opěry cca od 115km/h a výš .. (někdy mám pocit že to vibruje již od 70-80kmh hlavně když to není ještě ohřáté)
V sobotu jsem byl na pře-vyvážení kol na Passatu 3C v autojarov Kunratice
Malinko se to opravdu zlepšilo, nicméně vibrace od 120km/h výš jsou tam pořád.

Bavili jsme se s mechanikem o výměně poloosy - pravé, ta byla vyměněna včera.

Výsledkem je, že vibrace se dle mého názoru naopak ještě zhoršili, jak je teď vše pevné, beze vůle.

Popravdě to již absolutně nechápu a budu nucen požádat o pomoc importéra VW, nakolik mě stály opravy a pokusy o vyřešení tohoto problému již pomalu sta tisíce a bylo to pokaždé jen pokus-omyl.

Poslední věc co mě napadá, je vstřikovací tryska na prvním válci (kdysi hlásila diagnostika regulační mez překročena). Nedalo mi to a vstřiky jsem nechal vytáhnout, ultrazvukem vyčistit a následný test na stolici - protokoly z testu připojuji v příloze.

Nicméně, auto jezdí krásně, motor má pěkný chod, diagnostika již nic nehlásí. Mechanici jsou zoufalí. Teď mě tvrdí, že mám zkusit opět převodovku, že tam může být problém diferenciál, ložiska diferenciálu, ev. rozvodovka.

Také jsem jim sdělil, že převodovka již byla také zkoušena jiná a beze změny. Když už byla převodovka dolu, nechal jsem jí zkontrolovat u pana Šipoše na Poděbradský v Praze, věnuje se převodovkách již 25 let, stálo mě vymezení vůlí cca 8tis.

Na závěr seznam výměn :

1) všechny nové tlumiče, horní uložení, zadní pružiny

2) nové brzdy komplet předek i zadek

3) nové poloosy

4) nové řízení (ty vibrace odrovnali skříň řízení a hřeben měl vůli - děláno již 2x)

5) komplet nová přední náprava (všechny silentbloky, lůžka, čepy, včetně čepů řízení)

6) nové silentbloky : motor + převodovka + 2ks v nápravnici + nová vzpěra nápravnice

7) nové všechny ložiska

8) nové zadní ramena nápravy (ty podélné "sluchátka")

9) nové kola originál VW - Interlagos R18 i s pneu Continental Sport Contact 5

Vše beze změny.
Moc prosím o Vaši pomoc.
Přílohy
vstriky.zip
(457.4 KiB) Staženo 163 x

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: VIBRACE PASSAT 3C - POMOC PROSIM

Příspěvek od Jirka. »

Jaký auto? Poloosa to dělá v tahu. U dsg poloosy dávat jen origo, jakékoliv jiné budou vibrovat. Dále jsem se několikrát setkal s vibrací od plechové nápravnice, řešením je výměna za hliníkovou, ale to bylo vždy u fl. superba, passaty snad mají hliník až do konce výroby, jen mají plechový ramena.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

rline
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 09.09.2015 11:40

Re: VIBRACE PASSAT 3C - POMOC PROSIM

Příspěvek od rline »

..je to passat 3C rok výroby 03/2007 a kód motoru je BMR .. tady je již hliníková nápravnice .. poloosy originál VW .. jo a i setrvačník se spojkou dávan nový, beze změny ..

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: VIBRACE PASSAT 3C - POMOC PROSIM

Příspěvek od hkr »

Sisaty kola.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: VIBRACE PASSAT 3C - POMOC PROSIM

Příspěvek od Prochy01 »

Tvl to je k posrani....když to ctu...tak spis jdi z druhé strany - cos ještě nevymenil....

Domluv se s panem Tečkou (nick Jirka.), to je fachman, mohl by po projetí mít napad...

Kola pise ze menil - disky i pneu....(otázka za jaký kola, ze? Nový alu asi nebyly, ale ze by byla stejne špatná i druhá sada, tomu neverim...) ....

Co náboje, mas čistý dosedaci plochy? Jsou rovny? Nebylo to nějak zboreny, ze by se ten náboj ohnul....jestli to oddelalo 2x řízení, tak je to asi slusna vibrovacka.... no zapremyšej, cos ještě nevymenil - popsal jsi ze mas vyměněno téměř vše, tak toho už moc nezbývá...

Co prevodovka, je Ok? ..... ale to jsme zpět u nejaky jeby co by to muselo dostat...i tak by se asi spis ohnula poloosa...no ale tys dal nový a stále vibruje...
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Bostich
Řidič
Řidič
Příspěvky: 116
Registrován: 27.07.2014 00:35
Bydliště: Příbram

Re: VIBRACE PASSAT 3C - POMOC PROSIM

Příspěvek od Bostich »

koukám pan Tečka se uchytil :D
VW Passat B8 DFGA 2018
VW Passat B6 BMM 2007
Peugeot 406 HDI 1999
BMW E30 1.8 IS
1991

rline
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 09.09.2015 11:40

Re: VIBRACE PASSAT 3C - POMOC PROSIM

Příspěvek od rline »

.. kola to nejsou, koupil jseim interlagosy a nove contiky .. pujcil jsem si kola od reditele tady co ma také passata, porad stejne .. nejhorsi to snad bylo na plechacich R16 .. takze kolama to opravdu není .. naboje všechny nove .. ani VW servis nevi ..pisi na import, vymeny pokus omyl me stali hrozne moc .. i jina převodovka dana, beze zmeny ..

Uživatelský avatar
maweric
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3610
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chodsko
Kontaktovat uživatele:

Re: VIBRACE PASSAT 3C - POMOC PROSIM

Příspěvek od maweric »

Tvl tak to je masakr, to sem zvedavej co to bude


Sent from my iPhone using Tapatalk

Uživatelský avatar
nohic
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 21.10.2017 11:27

Re: VIBRACE PASSAT 3C - POMOC PROSIM

Příspěvek od nohic »

No já nevím... nebude lepší to prostě prodat? Za chvíli z toho budeš mít auto po kompletní GO.
Passat Variant, 2.0 TDi CR CBAB, Highline
Škoda Yeti 4x4, 2.0 TDi CR CFHF, Style Plus

Uživatelský avatar
maweric
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3610
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chodsko
Kontaktovat uživatele:

Re: VIBRACE PASSAT 3C - POMOC PROSIM

Příspěvek od maweric »

Inteligentni komentar cele to oprav a prodej logika cechacka


Sent from my iPhone using Tapatalk

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: VIBRACE PASSAT 3C - POMOC PROSIM

Příspěvek od napster »

Je toho plny bazis apod. Investice pres 50tkc. Prodam za 25tkm TOP stav :mrgreen:
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: VIBRACE PASSAT 3C - POMOC PROSIM

Příspěvek od Prochy01 »

Ted te nechapu....co tím myslis? Ze to co popisuje je bezne a lidi si neví rady a prodavaji to?

Investice 50tis muže být jen velký servis.... a "prodam za 25tkm"....? Jako ze ještě najezdi par kilaku a pak to proda? To jsem tedy ještě v inzerci nevidel :-D
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Uživatelský avatar
katsi
Člen klubu
Příspěvky: 6532
Registrován: 02.04.2008 15:10
Bydliště: Praha-východ

Re: VIBRACE PASSAT 3C - POMOC PROSIM

Příspěvek od katsi »

Pan skorodokonalej se přepsal ... měl na mysli investice za 50tis. Kč aneb sednout a jezdit, přitom cena prodeje je 25tis. Kč :D

rline
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 09.09.2015 11:40

Re: VIBRACE PASSAT 3C - POMOC PROSIM

Příspěvek od rline »

..nebudu Vám lhát, že bych ho nejradeji shodil ze skály .. nicmene uz jen z principu to nevzdam a musim na to prijit .. další věc je fakt, ze naseru do toho prachy a pak to prodam za pakatel .. to ne .. ted zacnu ještě tym, jestli není problém na zadni motorku el.rucni brzdy ..jestli se třeba jeden z nich nevraci nebo ja jiz nevim .. ze by se jak by to porad malinko brzdilo zvedala teplota a od kotoucu se to prenaselo na ložiska .. zadni prave lozisko bylo meneno jiz asi 2x .. ale nevenoval jsem tomu pozornost, nakolik v dnesni době jsou i nove dily kvalitove na houby .. kazdopadne nic nehučí .. takze to nechápu, když je lozisko off poznam to podle huceni ...
zoufale ciny zoufale kroky asi vodi .. moc me to sere :((( kdo na to pride ma u me demižoonek :D

rline
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 09.09.2015 11:40

Re: VIBRACE PASSAT 3C - POMOC PROSIM

Příspěvek od rline »

CHCETE pro zasmátí rekace VW import ?

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“