VIBRACE PASSAT 3C - POMOC PROSIM

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: VIBRACE PASSAT 3C - POMOC PROSIM

Příspěvek od hkr »

Takhle, Jirko, je jedno co už teď řekneš, do piva ti stejně nachčiju. :rofl:
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Uživatelský avatar
maweric
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3610
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chodsko
Kontaktovat uživatele:

Re: VIBRACE PASSAT 3C - POMOC PROSIM

Příspěvek od maweric »

:mrgreen:


Sent from my iPhone using Tapatalk

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: VIBRACE PASSAT 3C - POMOC PROSIM

Příspěvek od KJirka »

hkr píše:Takhle, Jirko, je jedno co už teď řekneš, do piva ti stejně nachčiju. :rofl:
Vzhledem k tomu, že ty si dáš dvě a nevíš, co děláš, tak tomu docela i věřím :laugh: :laugh: :laugh:
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: VIBRACE PASSAT 3C - POMOC PROSIM

Příspěvek od napster »

Tvl tak to zvladnu vypit vic,nez Hkr. Ja ztracim zabrany u 5piva a 2panakach Tuliče. Ale uz u 1. Piva jsem pro kazdou spatnost :mrgreen:
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

rline
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 09.09.2015 11:40

Re: VIBRACE PASSAT 3C - POMOC PROSIM

Příspěvek od rline »

..tak kucíííí .. tehlice vyměny obě .. protokol z geo prilozim .. i kdy se to ted prohodilo (odklon z leva do prava) takze to vzdavam a auto pujde na nahradni dily .. mam dost toho ze to je kasicka a auto ma slouzit me ne ja jemu .. takze sepisu seznam + fotky a bude komplet na dily ..seru uz je na takovy ksefty ..

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: VIBRACE PASSAT 3C - POMOC PROSIM

Příspěvek od hkr »

:laugh:


Sent from my iPhone using Tapatalk
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: VIBRACE PASSAT 3C - POMOC PROSIM

Příspěvek od napster »

Tak taky reseni zejo. Nasypat do servisu auta a potom to prodat na dily. Jestli to vibruje minimalne,tak bych to neresil. Precijenom to neni novy auto. A pokud ti i ty male vibrace tak vadi( Jirka. Psal,ze jsou minimalni a stejne budou na 80% autech) tak si kup funglovku. Tam je to jiny. Auto si zajedes a zacne pomalinku vibrovat,az si na to zvyknes :mrgreen: me jde u auta s 500tkm vsechno taknejak lehce bez odporu a kdyz sednu do druhyho,co ma 220tkm,tak tam jde vsechno tezce a taknejak divne. Jde jen o zvyk. Je to stary auto,ma najety kilometry a kastle,silembloky,naprava, rizeni apod uz jsou unaveny a maj ruzny vule a pokud z toho chces udelat novy auto,tak dostat to do toho stavu bude stat jako nove auto. Ja treba u Superba(PC 861tkc) jen projel pri 500tkm asi 944tkc. Vladtne investice jsou skoro jak 2x cena auta po 8letech. Ja osobne bych to na ND neprodaval. Ja bych to prodal jako celek.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

rline
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 09.09.2015 11:40

Re: VIBRACE PASSAT 3C - POMOC PROSIM

Příspěvek od rline »

..hele, kluci, kdyby jste to auto znali a me jako magora co se snazi udrzovat i 10 lete auto ve stavu noveho, mluvili by ste jinak.. (auto mam temer od novoty, takze historii znam) dokonce i technici ve VW cumeli jako puci .. pac nenasli nic, zadny silentblok, cep, ktery by byl volny, spuchrely .. jeste aby jo, kdy je menim kazdy rok (silenty a čepy na předním podvozku) letos udelany i silenty na motoru a prevodovce, napravnici, zadní nápravě atd.. mozna, mozna jeste zkusim jako zaver ty vstriky .. nevim jestli nekdo mate zkusenost, na netu sem neco nasel ze by to mohlo jit i od toho .. ale proste jiz totalne nechapu ze po vyrazeni to proste dela dal .. (mozna nez vse dobehne a zastavi se, tak rychlost klesne a tezce se to pak pozna) pac ne vzdy se to chova stejne .. nekdy to dela vic, nekdy min .. nekdy radicka kdyz je tam 4 stupeň brni a nekdy ani h***o .. tohle take nechapu .. opet rikam to, co mi rekl jeden mechanik na Praze 5, ze vsichni to odmitaji, logika take , ale u PD se X krat setkal s tim, ze byla zavada prave na palivovem systemu, konkretne vstriky PPD a pak to delalo tyto hovna ..

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: VIBRACE PASSAT 3C - POMOC PROSIM

Příspěvek od hkr »

Hele, když to auto máš skoro od nového, kdy to začlo dělat?
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Uživatelský avatar
mirpie
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 09.12.2017 19:33
Bydliště: Brno

Re: VIBRACE PASSAT 3C - POMOC PROSIM

Příspěvek od mirpie »

ahoj,
oživím toto téma. Mám stejný problém. Auto mám variant, V6, 4x4. Asi od 50 km/h výše se do sedadel (ale ne do volantu) přenášejí vibrace ze zadní části vozidla. Otáčky motoru ani zvolený zařazený stupeň na to nemá vliv. Souvisí to s otáčkami zadních kol a ústrojí k nim připojené, tedy poloosy, diferenciál, haldex a soustava kardanu. Dočetl jsem se o často vadné zadní hardy-spojce, ale jen u tdi, kde má odlišné typové číslo. Nicméně jsem si sehnal originál na V6 a zadní hardy-spojku vyměnil, avšak jak mnozí z vás předvídavě správné tuší, když tu otravuji, tak bez úspěchu. Zadní kola jsou ok (nové pneu, podruhé vyváženo). Poloosy bez vůle, navíc to nedělá jen v tahu, ale neustále.
Zkusil jsem i jízdu bez aktivního haldexu (vytáhnuta pojistka od 4motion) a také beze změny. Napadá mě jen kardan (resp. jeho uložení plus kloub) nebo silentbloky diferenciálu (haldexu). Ví někdo, jak to spolehlivě diagnostikovat? Jízdu bez kardanu jsem ještě nezkoušel, dá to dost práce. Navíc to jednoznačně nevyloučí silentbloky haldexu, když s ním budou kroutit poloosy. Jedu za tři týdny do Chorvatska, nejraději bych sundal kardan a abych nezabil haldex buzením od kol, tak i poloosy, ale to vzhledem ke konstrukci ložiska kol není možné (šroub poolosy jej axiálně zajišťuje).
Nějaká zkušenost někoho s V6 4x4 ?
Passat B6 3.2 FSI

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: VIBRACE PASSAT 3C - POMOC PROSIM

Příspěvek od hkr »

Prohod predni a zadni kola.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Uživatelský avatar
mirpie
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 09.12.2017 19:33
Bydliště: Brno

Re: VIBRACE PASSAT 3C - POMOC PROSIM

Příspěvek od mirpie »

od kol to není. Dotaz na někoho, kdo rozumí funkci haldexu 4.generace. Když z auta vyhodím kardan, co udělá jednotka haldexu, pozná-li (umí-li to vůbec poznat), že má nulové vstupní otáčky, ale nenulové otáčky od kol, shodné s otáčkami předních kol (vyhozený kardan)? Bude lepší nechat čerpadlo v činnosti nebo je lepší jej vyřadit (vytažením pojistky)? Silně uvažuji o tom, že na cestu k moři to vyhodím ven a pak to budu řešit repasí kardanu (kloub + ložisko) a výměnou všech šesti silentbloků na diferenciálu.
Passat B6 3.2 FSI

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

VIBRACE PASSAT 3C - POMOC PROSIM

Příspěvek od hkr »

No ty tu rikas ze to kolama neni a ja letos vyvazoval 3x na nulu nez me prestala vibrovat pr**l...

Jinak, kardan se toci i bez pojistky, spojka je az na zadni naprave, tak nevim, ceho chces dosahnout? Jako ze to vibruje kvuli kardanu?

No mozny to je, ale spis to asi bude hardyspojka


Sent from my iPhone using Tapatalk
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Uživatelský avatar
mirpie
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 09.12.2017 19:33
Bydliště: Brno

Re: VIBRACE PASSAT 3C - POMOC PROSIM

Příspěvek od mirpie »

kola jsou vyvážena na nulu. Zadní hardy spojku mám novou. Ano, kardan se točí vždy, pokud tam je a ten chci dočasně vyhodit ven. Momentálně mi jde o to, zda otáčky přicházející do haldexu jen ma výstupní straně od difu (od kol), za to nikoli od motoru (bez kardanu) nepoškodí haldex, či co pro něj bude docasně lepší, zda s fungujícím oběhem kapaliny z aktivního čerpadla nebo naopak . Jasně, demontáž poloos by to vyřešila, ale to by mi ve druhé zatáčce odletělo kolo i ložiskem.
Když vyhodím kardan včetně nove hardy spojky, budou se točit jen zadní kola, střeva difu a půlka haldexu. A o ten mi teď jde, zda přežije asi 2000 km.
Ještě nevím, zda je to kardanem, ale hardy spojkou to není.
Passat B6 3.2 FSI

Stefan777
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 492
Registrován: 29.01.2016 14:37
Bydliště: Brno,Zurich

Re: VIBRACE PASSAT 3C - POMOC PROSIM

Příspěvek od Stefan777 »

A co přední hardyspojku na tu si se díval ?Jestli je ok tak kardan můžeš vyloučit

Odesláno z mého HTC One pomocí Tapatalk

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“