EGR ventil

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
sokolkoltak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 29.03.2016 10:50
Bydliště: Blansko / Vacenovice

Re: EGR ventil

Příspěvek od sokolkoltak »

JJ, taky bych to tak videl nejdriv pokud jsou ty ozubence KO tak vrakac, ale nechal bych si ho pred koupi otevrit jestli neni ve stejnym stavu. Jinak jsem jenom pro zajimavost videl na youtubku nejakyho polaka jak ty vylamane zuby opravoval tak, ze to navrtal a daval tam ohnute dratky, coz povazuju za vrchol DIY :taunt:
Z druhovyroby jsem nasel na webu z Japan parts za 2400. Ale zkusenosti s nim nemam....
VW Passat B6 Variant 103 kW 4 Motion 2.0 TDI CBAB 16V 2009

ladik danek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: 16.10.2016 13:45
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: EGR ventil

Příspěvek od ladik danek »

sokolkoltak píše:JJ, taky bych to tak videl nejdriv pokud jsou ty ozubence KO tak vrakac, ale nechal bych si ho pred koupi otevrit jestli neni ve stejnym stavu. Jinak jsem jenom pro zajimavost videl na youtubku nejakyho polaka jak ty vylamane zuby opravoval tak, ze to navrtal a daval tam ohnute dratky, coz povazuju za vrchol DIY :taunt:
Z druhovyroby jsem nasel na webu z Japan parts za 2400. Ale zkusenosti s nim nemam....
No uvidím,z druhoškou taky nemam zkušenosti. Včera 20 km a vyskočila závada,dnes asi 60 a nic,takže to tam skáče nahodile...
no v dubnu jdu stejně delat rozvody a olej v převodovce a klimu,tak do té doby se to projeví určitě bo mám teď v plánu samé dálky tak sa ukáže,ale kupovat za 6 se mi to moc nechce,ale zasejc je to už na furt... :blush: :blush:
Passat Variant 2.O TDI CR 100 kw 2009 Highline black pearl

R4B4
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 11.11.2016 11:28

Re: EGR ventil

Příspěvek od R4B4 »

Rád využiju toto téma, čeká mně výměna EGR ventilu, prozradí mi někdo jakou zástrčnou hlavici(torx, tisícihran, imbus) + rozměr je třeba na ten nejdelší šroub, kterým je ze spodu ventil přichycen k motoru? Předem děkuji za pomoc.

petulko81
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 27.04.2016 15:50

Re: EGR ventil

Příspěvek od petulko81 »

ahojte klubaci. (VW PASSAT B6 kod CBAB motor 2.0 16V) ...bojoval som tiez s poruchou ktoru mi pisala diagnostika VCDS P0403 VENTIL ZPETNEHO VEDENIA VY|FUKOVYCH PLYNOV a priudalo sa aj porucha P2425 Obvod chladiciho ventilu vyfukovych pynu !!!!! cital som cely vas forum a vsetky problemy k tejto teme ale nikde som sa nedocital co treba vymenit a ako hladat chybu.... poradil som si nasledovne...
1: dal so spravit diagnostiku priamo v autorizovanom servise SKODA IMPA na Slovensku!!!!! vysledok: vymenit chladic vyfukovych plynov podla nich je tam problem a to je dovod poruchy
NEVERIL SOM TEJ ODPOVEDI !!!!
2: kupil som novy EGR znacka VALEO cena 155 euro
3: viete ze kazdy egr sa da otestovat ???? este skor ako ho vymenite ? naucil som sa ako a podelim sa skor ako ho vymenite
4: odpojte trubku od (jeto hruba trubka )chladica vyfukovych plynov ktora je namontovana na EGR a vidite samotny ventil ktory otvara a zatvara EGR
5: zapojte diagnostiku VCDS a zapnite kontrolky na vozidle ( nestartovat auto !!!!)
6: v diagnostike vymazte vsetky zavady na motore a v BASIC SETINGS dajte zakladne nastavenie EGR ( stale auto nie je nastartovane!!!! len svietia kontrolky )
7: musite to robit dvaja lebo ked sa spusta zakladne nastavenie egr tak musite stat na brzde a druhy pozera ako pracuje EGR a ci vobec ??? spravna funkcnost je ked sa otvara a zatvara cca 3-4 milimetre
a tak isto si to mozete vyskusat aj na novom staci mat zapojene vsetky konektory a nemusite mat ani EGR namontovane :) vzdy pred testom vymazte zavady na motore !!!!!
8: ked to nerobi tak vymenit!!!!!! moj sa triasol a nepohol sa ani milimeter aj ked ozubene kolecka boli v poriadku ale vycistenie mu ublizilo !!!!!!! Nedoporucujem CISTIT radsej vymena za novy !!!!!!


PO vymene auto funguje a ziadna zavada na vozidle nie je :) a pozdravuje odbornikov v autorizovanom servise !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! nikdy viac
robota cca na 2-3 hodinky ked mate dobre naradie a chut to opravit hehe :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :yahoo: :yahoo: :yahoo:

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“