Dodělání tempomatu B7

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Luchecina
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 20.12.2012 09:17
Bydliště: Děčín

Dodělání tempomatu B7

Příspěvek od Luchecina »

Ahoj, chci se zeptat jestli stačí na dodělání tempomatu do B7 pouze vyndat staré páčky a nasadit nové s tempomatem? Nebo je potřeba dokoupit další kablík a nový kroužek pod volant. Dále bych pak potřeboval vědět, jak to vše správně nakódovat. Díky za odpověď.

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Dodělání tempomatu B7

Příspěvek od Jirka. »

Páčky kroužek plast natáhnout kablík a nakodovat, Není problém dodělat, ale pokud máš mf. tak počítej 7000 kč komplet s prací.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

metrix.m
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 09.05.2016 22:24
Bydliště: Ostrava

Re: Dodělání tempomatu B7

Příspěvek od metrix.m »

Jirko a aktivní tempomat lze taky dodělat k již stávajícímu? Vím že za peníze lze cokoliv ale jestli to má smysl.

Odesláno z mého LG-H815 pomocí Tapatalk
VW Passat Variant B7,Highline

Luchecina
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 20.12.2012 09:17
Bydliště: Děčín

Re: Dodělání tempomatu B7

Příspěvek od Luchecina »

Jirka. píše:Páčky kroužek plast natáhnout kablík a nakodovat, Není problém dodělat, ale pokud máš mf. tak počítej 7000 kč komplet s prací.
dík za odpověď, zapomněl jsem dodat, že ten tempomat už mám, dnes mi dorazil, a právě mě zajímal ten kroužek, kabely a to kódovaní. Jinak nevím co zamená zkratka "mf."

Uživatelský avatar
Řepík
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 423
Registrován: 12.11.2013 10:48
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodělání tempomatu B7

Příspěvek od Řepík »

"mf" = multifunkční volant
EX: Golf V Variant, 1,6 MPI, 75 kW; Golf VI 1.4 TSI, 118 kW; Passat Variant B7, 2.0 TDI, 103 kW; BMW e87, 2.0i 110 kW
Aktual: Passat Variant B8, 2.0 TDI, 110 kW

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodělání tempomatu B7

Příspěvek od tornado1 »

metrix.m píše:Jirko a aktivní tempomat lze taky dodělat k již stávajícímu? Vím že za peníze lze cokoliv ale jestli to má smysl.

Odesláno z mého LG-H815 pomocí Tapatalk
Neni problem, dělal jsem několikrát
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Dodělání tempomatu B7

Příspěvek od Jirka. »

Kablik je jen jeden s pinama, to se dá vyrobit, ale kroužek je na celé akci nejdražší, ten vyjde 3800...
ACC se dá taky dodělat, ale znamená to jiné ABS...
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodělání tempomatu B7

Příspěvek od tornado1 »

ABS se měnit nemusí
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Dodělání tempomatu B7

Příspěvek od Jirka. »

Jakto nemusí? Třeba 3AA614109M podporuje ACC? Asi ne...
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodělání tempomatu B7

Příspěvek od tornado1 »

žádný problém ABS přeflashovat
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Luchecina
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 20.12.2012 09:17
Bydliště: Děčín

Re: Dodělání tempomatu B7

Příspěvek od Luchecina »

Jsem úplnej laik v tomto oboru, manuálně dokáži vymontovat staré a namontovat nové, nicméně, chtěl jsem koupit auto s tempomatem, ale líbilo se mi to co jsem koupil bez tempomatu Passat B7, 103kW, rv. 2012. Proto jsem objednal z Aliexpresu páčky tempomatu, pravděpodobně to ale nestačí, proto žádám o odbornou radu co ještě přikoupit, aby to bylo možné namontovat, jak nakódovat a bylo funkční.
Díky za zprávu

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Dodělání tempomatu B7

Příspěvek od Jirka. »

Tornádo: To sice jo, ale tak rovnou napiš že se dá přeflashovat a že to umíš. A ne že se nemusí měnit, pak si někdo koupí/namontuje sadu bez ABS a bude se divit že mu to nejde a bude to tu řešit v 10ti tématech.

Luchecina:No potěš koště, páčky z aliexpresu, jestli budou v kvalitě jako jsou spínače na okna tak doporučuji pro jistotu přemontovat tu tempomatovou do starých páček(u origo to jde, u číny nevím)
Máš to tady napsaný už asi 2X, kroužek, plast kolem páček, kablík a nakodovat. Kodování zkopíruješ ze starého kroužku, plus dokoduješ tempomat, nevim jestli čekáš že tu má někdo KOULE Z KŘIŠTÁLU a ví jaký máš ted v autě kodování a výbavu, tak já to teda nejsem :laugh:
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodělání tempomatu B7

Příspěvek od tornado1 »

Napis do AliExpressu
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

jarmil7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 448
Registrován: 21.12.2015 06:36

Re: Dodělání tempomatu B7

Příspěvek od jarmil7 »

Nechapem jak si niekto može kupit auto za +- 300tisic a nakupuje sučiastky na aliexpresse a šetri kde sa da!!!Určite sa da zohnat za lepšiu cenu ako je odkaz a hlavne je to origo.

https://www.vwaudishop.cz/tempomat-komp ... jluIF7kTb0" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Dodělání tempomatu B7

Příspěvek od Jirka. »

jarmil7 píše:Nechapem jak si niekto može kupit auto za +- 300tisic a nakupuje sučiastky na aliexpresse a šetri kde sa da!!!Určite sa da zohnat za lepšiu cenu ako je odkaz a hlavne je to origo.

https://www.vwaudishop.cz/tempomat-komp ... jluIF7kTb0" onclick="window.open(this.href);return false;
No nevim, na fotce chybí plast, tak to asi není komplet sada? Popis že by člověk brečel, sada tempomatu...no a třeba jestli je to pro mf. volant? To by jim přidělalo tolik práce tam napsat číslo dílu? Nebo je to vychcanost a příjde ti kroužek pro tempomat bez multifunkce a pak to vracej...
Navíc je v popisu variant/limuzína ale to přeci není stejné...a na fotce je variant. To by mě fakt zajímalo, co pak pošlou...
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“