Jak dlouho by měla vydržet spojka? Pražáci hlaste se... ;-)

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
tomogo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 240
Registrován: 30.10.2008 10:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Jak dlouho by měla vydržet spojka? Pražáci hlaste se... ;-)

Příspěvek od tomogo »

Ahoj,
mám chipnuté 2.0 TSI a začala mi prokluzovat spojka ve 127 tisíci, při plném výkonu.

Na spojce nestojím, nohu o ni neopírám.

Je to normální nájezd, když tak 50% jezdím po Praze?

Ideálně, kdyby odpověděl nějaký pražský taxikář. ;-)
Má recenze na CC: http://moje.auto.cz/Tomogo/volkswagen-p ... cucik.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak dlouho by měla vydržet spojka? Pražáci hlaste se... ;-)

Příspěvek od napster »

Sam sis odpovedel. Chipnute tsi a pri plnem vykonu prokluzuje spojka. Auto mas od novoty? Co mam na starost taxiky u nas,tak auta tdi a CNG najizdi bez problemu 250-350tkm na spojku. Vicemene 75% mesto.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
tomogo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 240
Registrován: 30.10.2008 10:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak dlouho by měla vydržet spojka? Pražáci hlaste se... ;-)

Příspěvek od tomogo »

napster píše:Sam sis odpovedel. Chipnute tsi a pri plnem vykonu prokluzuje spojka. Auto mas od novoty? Co mam na starost taxiky u nas,tak auta tdi a CNG najizdi bez problemu 250-350tkm na spojku. Vicemene 75% mesto.
Takže je to +/- OK?
Má recenze na CC: http://moje.auto.cz/Tomogo/volkswagen-p ... cucik.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Jak dlouho by měla vydržet spojka? Pražáci hlaste se... ;-)

Příspěvek od KJirka »

Spíš by sis měl položit otázku, co s tím dělá ten čip. Za normálních okolností je to samozřejmě malej nájezd, ale takhle ti nikdo asi neřekne, jestli je to normální. Vzpomínám si na Škodahome, jak tam nekdo po čipu oddělal spojku na Octávii asi po 30t km. A jestli si to dobře pamatuju, tak tam máš "nasypáno" docela dost. To víš, každá sranda něco stojí. Mě se na čipovaný OII v podstatě rozpad celej PD motor ve 150t. A vidíš, spojka zůstala v cajku.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
tomogo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 240
Registrován: 30.10.2008 10:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak dlouho by měla vydržet spojka? Pražáci hlaste se... ;-)

Příspěvek od tomogo »

KJirka píše:Spíš by sis měl položit otázku, co s tím dělá ten čip. Za normálních okolností je to samozřejmě malej nájezd, ale takhle ti nikdo asi neřekne, jestli je to normální. Vzpomínám si na Škodahome, jak tam nekdo po čipu oddělal spojku na Octávii asi po 30t km. A jestli si to dobře pamatuju, tak tam máš "nasypáno" docela dost. To víš, každá sranda něco stojí. Mě se na čipovaný OII v podstatě rozpad celej PD motor ve 150t. A vidíš, spojka zůstala v cajku.
Jo, chápu, že chip tomu určitě nepřidá a 400nm je asi trochu víc, než výrobce uvažoval. Když si to přepnu na tovární nastavení, tak se žádný prokluz nekoná a vesele mohu jezdit dál. Spojka začíná zabírat cca od prostředka. Takže zjevně by se na ni dalo ještě v pohodě jezdit tak 50tkm.

Byl to spíš jen dotaz. Prostě, jak říkáš, ten chip je v tomto ohledu jasný "kurvítko"...

Ale většinou jezdím na pohodu a spojku vážně šetřím a i když ten chip tam mám od začátku, tak přeci jen se mi to zdá trochu málo.
Má recenze na CC: http://moje.auto.cz/Tomogo/volkswagen-p ... cucik.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Jak dlouho by měla vydržet spojka? Pražáci hlaste se... ;-)

Příspěvek od KJirka »

ta spojka zase není tak drahá a to svezení za to myslím stálo. Když nelehne něco dražšího, je to pořád ještě dobrý.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
tomogo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 240
Registrován: 30.10.2008 10:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak dlouho by měla vydržet spojka? Pražáci hlaste se... ;-)

Příspěvek od tomogo »

KJirka píše:ta spojka zase není tak drahá a to svezení za to myslím stálo. Když nelehne něco dražšího, je to pořád ještě dobrý.
A co vyměnit, jen lamely, nebo celou spojku? Ani nevím, či je tam dvouhmota, nebo jednoduchá...
Má recenze na CC: http://moje.auto.cz/Tomogo/volkswagen-p ... cucik.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Jak dlouho by měla vydržet spojka? Pražáci hlaste se... ;-)

Příspěvek od KJirka »

to se mění celý, protože ta práce s tím je voser, kterej nechceš za půl roku opakovat.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Jak dlouho by měla vydržet spojka? Pražáci hlaste se... ;-)

Příspěvek od sharik4x4 »

Kdy už se na to čipování vyserete, boha jeho. To jsou nejdražší KW navíc co znám. Začne to spojkou, pak poloosy , pak turbo a nakonec špajzka. A futr dokola.. ku*va když chci jezdit jako šumachr tak si na to koupím auto už hotový. Chápal jsem to před 20lety když tu bylo h***o. Ale dnes je aut jako sraček.
To je jako když si chci požádně zapíchat tak pošlu předem manželku na 14dní do lázní , aby to vydejchala, místo ,abych zašel do bordelu, kde to sotva vydejchám já.

Uživatelský avatar
tomogo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 240
Registrován: 30.10.2008 10:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak dlouho by měla vydržet spojka? Pražáci hlaste se... ;-)

Příspěvek od tomogo »

sharik4x4 píše:Kdy už se na to čipování vyserete, boha jeho. To jsou nejdražší KW navíc co znám. Začne to spojkou, pak poloosy , pak turbo a nakonec špajzka. A futr dokola.. ku*va když chci jezdit jako šumachr tak si na to koupím auto už hotový. Chápal jsem to před 20lety když tu bylo h***o. Ale dnes je aut jako sraček.
To je jako když si chci požádně zapíchat tak pošlu předem manželku na 14dní do lázní , aby to vydejchala, místo ,abych zašel do bordelu, kde to sotva vydejchám já.
Určitě máš pravdu. Co ty poloosy? Jak se to projevuje? Když už to tam vezu na opravu, tak ať už se to udělá najednou...
Má recenze na CC: http://moje.auto.cz/Tomogo/volkswagen-p ... cucik.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak dlouho by měla vydržet spojka? Pražáci hlaste se... ;-)

Příspěvek od napster »

Vse de da resit. Jenze potom se z pohodlnyho auta na cestovani stane "nepouzitelny" auto. Na zavodaku jsme meli spojku 1chod rozpojena,nebo spojena. Nic mezi tim nebylo. Plynulej rozjezd neexistoval. Ale tam bylo nasypano 610HP no :mrgreen: proste spojka umrela na 130tkm. Vytahnem nejakych dejme tomu 15000kc a jedeme dalsich 130tkm napriklad. Az zacnou odchazet poloosy,tak to poznas. To se neboj. Taky je chip a chip. Na ex vw sharna 1.9tdi 96kw byla upravena mapa na tahani podvalu. Za 570tkm se delala 2x spojka a 2x turbo chip tam byl od cca 60tkm co se koupil. A to se s nim nejezdilo zrovna v rukavickach.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Jak dlouho by měla vydržet spojka? Pražáci hlaste se... ;-)

Příspěvek od sharik4x4 »

Když tam chceš mít nasypáno a jezdit jako schumacher,tak hold musíš počítat ,že životnost všech komponentů se sníží.A je zbytečný špekulovat "proč a nač".Ale tady by všichni chtěli papat jen ty pannenská jablíčka a nic za to .Takže je to vždy něco za něco, jinak to nejde.Nasypu do motoru větší výkon, musím občas nasypat i za opravu. :laugh:

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“