po výměně chladiče extra nízké teploty kapaliny

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Pidzej
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 20.08.2013 18:56
Bydliště: Pejřimov

po výměně chladiče extra nízké teploty kapaliny

Příspěvek od Pidzej »

Ahoj,

mám Pašíka 3C variant z r. 06, mám ho asi 4 roky (jsem 2. majitel) a donedávna celou tu dobu bylo běžné, že po zahřátí motoru se rafička teploty vody zastavila na 90 stupních... někdy na podzim mi začala unikat chladící kapalina, tak jsem to dal do servisu. Tam mi řekli že jsem měl prasklou trubku někde a že při tlakové zkoušce jim prdnul chladič takže měnili i chladič.

No a od té doby jsem už rafičku na 90 stupních neviděl... když vyleze teplota na 70, je to skoro zázrak... ok, je zima, beru, ale když pominu posledních pár opravdu mrazivých dní, tak v lednu bylo počasí jak na jaře, teploty stále nad nulou a ani po více než hodinové v kuse trvající jízdě mi teplota nevyleze nad 60-70 stupňů... A teď když je fakt zima, tak se to prakticky nehne z nejnižší, 50 stupňové hodnoty...

Chápu že je to novej chladič takže asi chladí jak urvanej ze řetězu, ale není tak nízká teplota chladící kapaliny pro motor škodlivá??? Aut jsem měl za svůj život už několik a kromě stodvácy kde devadesátka znamenala "bacha bude to do pěti minut vařit" , tak všechna auta si držela provozní teplotu kapaliny právě na 90ti stupních...

Co si o tom myslíte? Je to ok nebo je tam něco ještě špatně ??
VW Passat Variant 3C 1.9TDi 103kW 2007

Uživatelský avatar
Nwkt
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2726
Registrován: 18.10.2011 21:33
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: po výměně chladiče extra nízké teploty kapaliny

Příspěvek od Nwkt »

Mrtvej termostat(y) nebo čidlo nebo oboje

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: po výměně chladiče extra nízké teploty kapaliny

Příspěvek od sharik4x4 »

To zas opravovali v NSU ? ( národní svaz umělců). Tlakovali soustavu až prdnul chladič , no dobrá. Řekl bych že ty umělci možná ten termostat vynadali, asi se ji zdál zbytečnej.

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“