Vymena Xenonove vybojky

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Vymena Xenonove vybojky

Příspěvek od Jirka. »

Jo tam to jde bez nárazníku.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

jarmil7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 448
Registrován: 21.12.2015 06:36

Re: Vymena Xenonove vybojky

Příspěvek od jarmil7 »

Prikladam video pre predstavu ako nato len je tam velmi malo miesta na vymenu vybojky.Jak piše Jirka. ide to aj bez naraznika.

https://www.youtube.com/watch?v=2g7OrMKSxsY" onclick="window.open(this.href);return false;

igorit
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 17.11.2018 12:34

Re: Vymena Xenonove vybojky

Příspěvek od igorit »

Caute, ďakujem za rady a video. Podarilo sa mi ich vymeniť, ale obe nové výbojky pískajú keď svietia. Jedna stará ktorá ešte svietila vôbec nepiskala. Je to podľa vás normálne?
Dal som tieto Philips Xtreme Vision gen.2.

jarmil7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 448
Registrován: 21.12.2015 06:36

Re: Vymena Xenonove vybojky

Příspěvek od jarmil7 »

Ja ich mam 3r. a ani nepipnu :D

Estez
Řidič
Řidič
Příspěvky: 99
Registrován: 24.01.2012 14:28

Re: Vymena Xenonove vybojky

Příspěvek od Estez »

Zkoušel jste někdo D3S Night breaker? Je rozdíl oproti běžným xenonum jak se chlubí soudruzi z Osramu anebo jde čistě o marketing?)
B7 Variant 2.0TDI_CFFB 4Motion Alltrack - uprava SGS Motorpower -
B7 Variant 2.0TDI_CFGC 4Motion Alltrack

Uživatelský avatar
mirek22
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 300
Registrován: 17.01.2010 22:00
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Vymena Xenonove vybojky

Příspěvek od mirek22 »

Mám je Osram Night breaker a daleko víc světla než standartní a aj bělejší světlo .
Mám je už v druhém autě a spokojenost .

teď je novější model píšou ještě víc světla

https://www.formotor.cz/xenonova-vybojk ... lenie.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Passat Variant B7 /2.0TDI 103kw CFFB / Lane Assist / Sign assist / Discovery media PQ -DAB

Uživatelský avatar
hatas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 27.12.2009 10:25
Bydliště: Prag

Re: Vymena Xenonove vybojky

Příspěvek od hatas »

Ahoj, mám Passat CC 2011 nebo 2012 (teď nevím ale je to předfacelift). Musí kvůli výbojce ven světlo a tudíž nárazník? Díky
VW Passat CC R-line 2011, 2.0 TDI 125 KW, DSG, 4 Motion / DCC / Webasto / ACC / kamera / Discover Media MIB

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Vymena Xenonove vybojky

Příspěvek od KJirka »

máš to tady x krát napsaný. Správně by měl jít ven i nárazník, ale šikovnej člověk to vymění bez demontáže čehokoliv.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
hatas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 27.12.2009 10:25
Bydliště: Prag

Re: Vymena Xenonove vybojky

Příspěvek od hatas »

KJirka píše:máš to tady x krát napsaný. Správně by měl jít ven i nárazník, ale šikovnej člověk to vymění bez demontáže čehokoliv.
jo 100x napsaný ale pro B7, jak jsem pochopil je to u každýho auta jinak, nikdy jsem to nedělal. CC jsi tu psal jenom ty ale ty máš facelift. Nechci rejpat, každopádně díky za info :good:
VW Passat CC R-line 2011, 2.0 TDI 125 KW, DSG, 4 Motion / DCC / Webasto / ACC / kamera / Discover Media MIB

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Vymena Xenonove vybojky

Příspěvek od KJirka »

pokud chceš sundat lampu, musí nárazník dolu jak u B7 tak u CC. Takže máš jedinou možnost zkusit to vyměnit na autě. Jestli to neumíš, ani to nezkoušej, páč ty výbojky jsou drahý a s velkou pravděpodobností jí dokurvíš. A jestli je to facelift nebo ne, je docela jedno.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
pasátek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 644
Registrován: 01.07.2015 22:37
Bydliště: Chrudim

Re: Vymena Xenonove vybojky

Příspěvek od pasátek »

Nejenom, že jsou drahé, ale taky nebezpečné když prasknou. Ta šikovnost je tady na místě.
Passat CC 2.0 TDI 125kW Individual
Passat CC 2.0 TDI 103kW

mmerlin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 01.03.2018 16:20
Bydliště: Praha, Rakovnik, Turnov

Re: Vymena Xenonove vybojky

Příspěvek od mmerlin »

Byl by tu nekdo ochotny udelat vymenu obou xenonu (zarovek) - Praha, Turnov, Rakovnik a okoli? Prijde mi, ze uz mi to spatne sviti, tak bych si tam dal ty Nightbreakery.
VW Passat Alltrack, 2.0 TDI 130kw DSG, 2014

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Vymena Xenonove vybojky

Příspěvek od Jirka. »

mmerlin píše:Byl by tu nekdo ochotny udelat vymenu obou xenonu (zarovek) - Praha, Turnov, Rakovnik a okoli? Prijde mi, ze uz mi to spatne sviti, tak bych si tam dal ty Nightbreakery.
Jo není problém, Horní Počernice.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
hatas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 27.12.2009 10:25
Bydliště: Prag

Re: Vymena Xenonove vybojky

Příspěvek od hatas »

KJirka píše:pokud chceš sundat lampu, musí nárazník dolu jak u B7 tak u CC. Takže máš jedinou možnost zkusit to vyměnit na autě. Jestli to neumíš, ani to nezkoušej, páč ty výbojky jsou drahý a s velkou pravděpodobností jí dokurvíš. A jestli je to facelift nebo ne, je docela jedno.
Tak se mi to povedlo. Jetli je ofiko postup, že musí ven nárazník tak to jde u CC i bez něj. Je to sice na prd, vyžaduje to silný nervy a trpělivost ale pokud člověk nemá velký pracky jak dřevorubec tak to jde (chce to zlomit dlaň do uhlu 90° :-) ) u CC je to uchyceny v takovy kovovy kleci zaaretovany 2 jakoby pruznyma dratama, nemusi se to otacet jak u jinych passatu co jsem koukal. Spis je sranda pak odpojit ten konektor protote na to vycvaknuti dolu uz tam neni ani centimetr mista ale lze to necim kratkym, ja to udelal nastavcem na sroubovak. Upet se trefit konektorem je dalsi sranda ale po chvili to slo :-) jako spekuloval jsem nad tim snad 45 min, ted muzu rict, ze za 15 min to priste dam v klidu. A ze se na to nesmi sahat a je to drahy ... origo vybojka ve VW cca 4000, tu stejnou Philips co jsem tam mel jsem koupil za 700. Ano za 4k bych se pos... kdyby se pokazila ale za 700 by to jen nastvalo a ma cenu to zkusit. Jinak jak se pise, ze se to ma menit vzdy oboje - byl jsem na to pripraven ale nepoznam rozdil od druhyho svetla tak na to kaslu. Spis koupim jeste 1 jako nahradni.
VW Passat CC R-line 2011, 2.0 TDI 125 KW, DSG, 4 Motion / DCC / Webasto / ACC / kamera / Discover Media MIB

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Vymena Xenonove vybojky

Příspěvek od KJirka »

tak gratuluju. Mně sice ta výbojka stála dokonce jen 500,-Kč, ale než bych se s tím hodinu trápil a to pětikilo úplně zbytečně riskoval, dal jsem stovku klukovi, kterej to už "párkrát" dělal a ten mi během chvíle vyměnil na autě obě dvě. Ale jestli počítáš s nějakou velkou frekvencí výměn, bude se ti ta praxe určitě hodit.
A co se týká výměny obou dvou naráz, tak teď to třeba nevidíš, ale postupem času se nejspíš bude ten rozdíl zvětšovat.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“