typový list Wheelworld

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: typový list Wheelworld

Příspěvek od KJirka »

já jsem to myslel obecně. Nikoliv na tyhle konkrétní disky. Jde o to, že kolikrát se zapisujou tak šílený rozměry, že to hlava nebere. A pak tě buzerujou kvůli nějakým naprosto nevinným, nehomologovaným světýlkům. Třeba. Poukazuju jen na podobný paradoxy, kde věci důležitý, se zcela ignorují a z nepodstatných se dělá problém.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
nofu
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 16.12.2008 18:15

Re: typový list Wheelworld

Příspěvek od nofu »

Řeším teď to samé, passat B8 jsem přivezl na origo 18" a zapsali mi jen 17", i v německém techničáku bylo jen 17". Prozatím jsem se dostal jen tam, že jsem si sehnal typový list ke kolům, které mají, doufám, přesně rozměry jako ty moje. Nyní mě čeká potvrzení na technické, ale nevím, zda je tam nebudou chtít vidět na autě, čemuž vše napovídá. Z VW získat typový list nejspíš nepůjde, navíc mě paní na info lince varovala, že se nemám lekat, že odpověď na email trvá nejméně měsíc.

Fakt nechápu tu byrokracii, když to jsou origo kola pro to auto :-(

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: typový list Wheelworld

Příspěvek od KJirka »

to je zase opačnej paradox, kdy ti vzniká problém s něčím, co k tomu autu evidentně patří. Obzvláště u B8 je rozměr 18" naprostej standard a i 19" bys tam měl mít zapsáno téměř automaticky.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
patrikrs
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1446
Registrován: 24.02.2008 22:22
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: typový list Wheelworld

Příspěvek od patrikrs »

nofu píše:Řeším teď to samé, passat B8 jsem přivezl na origo 18" a zapsali mi jen 17", i v německém techničáku bylo jen 17". Prozatím jsem se dostal jen tam, že jsem si sehnal typový list ke kolům, které mají, doufám, přesně rozměry jako ty moje. Nyní mě čeká potvrzení na technické, ale nevím, zda je tam nebudou chtít vidět na autě, čemuž vše napovídá. Z VW získat typový list nejspíš nepůjde, navíc mě paní na info lince varovala, že se nemám lekat, že odpověď na email trvá nejméně měsíc.

Fakt nechápu tu byrokracii, když to jsou origo kola pro to auto :-(
Stačí napsat na vw, poslat jim vin ať ti pošlou kola co můžeš zapsat, pak nemusíš na stk, ale pouze na úřad.
https://www.volkswagen.cz/kontakty/kont ... ce-a-dotaz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
nofu
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 16.12.2008 18:15

Re: typový list Wheelworld

Příspěvek od nofu »

No jo, jenže podle toho výpisu co pošlou, mužů jen 17, což je blbost. Holt klasika, bylo prodáno na 17, nejvíc zapíšou 17. Ale schválená kola pro to auto jsou samo i větší.

Uživatelský avatar
patrikrs
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1446
Registrován: 24.02.2008 22:22
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: typový list Wheelworld

Příspěvek od patrikrs »

To nemáš pravdu, já měl origo 16”, zapsano 16” a mám to teď až do 19”

Uživatelský avatar
nofu
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 16.12.2008 18:15

Re: typový list Wheelworld

Příspěvek od nofu »

Jak dlouho trvala odpověď od VW?

Uživatelský avatar
patrikrs
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1446
Registrován: 24.02.2008 22:22
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: typový list Wheelworld

Příspěvek od patrikrs »

Skoro měsíc, poslal jsem dotaz přes ten dotazník, nic se nedělo a pak přišel dopis že k mému vin jdou použít dané rozměry disku a pneu ... s tím jsem zašel na úřad a za poplatek zapsal, stk nebylo třeba.

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: typový list Wheelworld

Příspěvek od Prochy01 »

Resilo se to tady - nebo u B8?.... nektery slabý větrníky nemají velký kola (třeba jen 16 a 17) - dává to smysl - když je to chciplotina, velký kola to neutahne a neubrzdi (nebo jsou brzdy u všech vykonu stejne?)....
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Uživatelský avatar
patrikrs
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1446
Registrován: 24.02.2008 22:22
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: typový list Wheelworld

Příspěvek od patrikrs »

Řešil jsem to 2x u B6/103kw zapsány 18” a B8/110kw 17,18,19” dovoz Německo a na STK se nějak nenámáhali zapsat něco navíc, krom toho co bylo v tu chvíli na autě

Uživatelský avatar
nofu
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 16.12.2008 18:15

Re: typový list Wheelworld

Příspěvek od nofu »

patrikrs píše:Skoro měsíc, poslal jsem dotaz přes ten dotazník, nic se nedělo a pak přišel dopis že k mému vin jdou použít dané rozměry disku a pneu ... s tím jsem zašel na úřad a za poplatek zapsal, stk nebylo třeba.
Tak to bych holt i vydržel. Co jsi po nich chtěl konkrétně za papír, či jak to správně definovat? Bych to vyzkoušel.

Uživatelský avatar
patrikrs
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1446
Registrován: 24.02.2008 22:22
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: typový list Wheelworld

Příspěvek od patrikrs »

Psal jsem že mám auto... vin a v TP pouze ten a ten rozměr kola a že mám originální kolo číslo ( někde tady je téma na název kola a čísla dílu) v tom a tom rozměru který chceš zapsat, k tomu rozměr pneu. A jestli je nějaká možnost to zapsat... dlouho bez odpovědi, čelal jsem email, no a najednou dopis.
Přílohy
06EA86B7-496B-4CD7-A35C-4F0E9D04A6BC.jpeg

Uživatelský avatar
nofu
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 16.12.2008 18:15

Re: typový list Wheelworld

Příspěvek od nofu »

Aha, tak to musím sundat a zjistit číslo dílu. Díky za pomoc, zkusím to takto.

Uživatelský avatar
Stepix
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1726
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: C.Budejovice
Kontaktovat uživatele:

Re: typový list Wheelworld

Příspěvek od Stepix »

Mě odpověděli že si mám koupit z německa COC list (což mi nezaručuje žádné rozměry že) https://coc.volkswagen-logistics.de" onclick="window.open(this.href);return false;
patrikrs píše:Psal jsem že mám auto... vin a v TP pouze ten a ten rozměr kola a že mám originální kolo číslo ( někde tady je téma na název kola a čísla dílu) v tom a tom rozměru který chceš zapsat, k tomu rozměr pneu. A jestli je nějaká možnost to zapsat... dlouho bez odpovědi, čelal jsem email, no a najednou dopis.

náhodou ten scan toho papíru jsi si neschoval, že ? :idea:

Uživatelský avatar
patrikrs
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1446
Registrován: 24.02.2008 22:22
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: typový list Wheelworld

Příspěvek od patrikrs »

A použil jsi tento formulář? https://www.volkswagen.cz/kontakty/kont ... ce-a-dotaz" onclick="window.open(this.href);return false;
Mě to poslali dvakrát, nemám sken, jen foto,

Návod co napsat...

Dobrý den.
Zakoupil jsem starší VW Passat. Autům moc nerozumím a při koupi jsem si nevšiml, že na vozidle vin 123456789 jsou originální VW kola obchodní název “Verona” číslo dílu 3C0 123456, rozměr pneu 235/40/19, dle prodejce Auto Heller v Ostravě jsou tyto kala i rozměr pneu určeny pro můj typ auta. Problém je v tom že je nemám zapsány ve velkém technickém průkazu. Existuje nějaký legální postup jak tyto kola nechat do TP zapsat? Děkuji

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“