typový list Wheelworld

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
WinMax
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 02.03.2017 08:53
Bydliště: Brno,Třinec

typový list Wheelworld

Příspěvek od WinMax »

Ahoj,

neví někdo, kde by se dal sehnat typový list na tyto disky,

jediné co jsem sehnal je schválení TUV a to mi v ČR je k ničemu,

jde mi hlavně o ET a dopsání alternativních Pneu,
Přílohy
WH18_7501745_5-112.pdf
(372.73 KiB) Staženo 126 x
VW Passat 3C 2009 1,8 TSI 118kW Highline

Uživatelský avatar
pig
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 278
Registrován: 07.03.2012 07:40
Bydliště: jižní morava

Re: typový list Wheelworld

Příspěvek od pig »

musíš žádat obchod kdes disky koupil. napsat jim typ auta vč.motorizace, rok výroby. to je pak napsané v listu a s tím můžeš utikat na uřad a zapsat si. nebo zjištíš že list pro tvý auto není protože ty disky na to prostě schválené nejsou, pak máš smůlu.
Pásoš Vároš károš 07 BLÚMOUŠN :-) 1.9TDI
/100kW/320Nm/

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: typový list Wheelworld

Příspěvek od JirkaVys »

Stačí mít známého, který prodává disky této značky a není problém si nechat vystavit typový list i s TUV.
Je dost problém sehnat někoho ochotného, většinou za to chtějí poplatek cca 1000 Kč, což není tak moc, přeci jen pak v případě nehody nebudeš mít problém s pojišťovnou atd.
Také jsem to řešil a zrovna sranda to nebyla, zkus obepsat pár internetových obchodů s tímto dotazem, určitě se někdo najde kdo ti list vystaví a zašle poštou, samozřejmě musí danou značku prodávat.
Jinak rozhodně pak nestačí jít pouze na úřad a za 50kc si to nechat zapsat, ale je potřeba s tím zajít nejdříve ještě na STK, cenu teď nevím, ale pár stovek to je, až poté za úřad pokud to projde.

Uživatelský avatar
WinMax
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 02.03.2017 08:53
Bydliště: Brno,Třinec

Re: typový list Wheelworld

Příspěvek od WinMax »

pig píše:musíš žádat obchod kdes disky koupil. napsat jim typ auta vč.motorizace, rok výroby. to je pak napsané v listu a s tím můžeš utikat na uřad a zapsat si. nebo zjištíš že list pro tvý auto není protože ty disky na to prostě schválené nejsou, pak máš smůlu.
Auto jsem na discích už koupil, je dovezeno z Rakouska, jen je problém v tom, že si toho nikdo nevšiml a teď už se to řeší více než kdysi, certifikáty na to jsou ale v němčině a disky se snad u nás ani neprodávají,
JirkaVys píše:Stačí mít známého, který prodává disky této značky a není problém si nechat vystavit typový list i s TUV.
Je dost problém sehnat někoho ochotného, většinou za to chtějí poplatek cca 1000 Kč, což není tak moc, přeci jen pak v případě nehody nebudeš mít problém s pojišťovnou atd.
Také jsem to řešil a zrovna sranda to nebyla, zkus obepsat pár internetových obchodů s tímto dotazem, určitě se někdo najde kdo ti list vystaví a zašle poštou, samozřejmě musí danou značku prodávat.
Jinak rozhodně pak nestačí jít pouze na úřad a za 50kc si to nechat zapsat, ale je potřeba s tím zajít nejdříve ještě na STK, cenu teď nevím, ale pár stovek to je, až poté za úřad pokud to projde.
no co všude čtu diskuze na toto těma tak věřím, že to není jednoduché,
VW Passat 3C 2009 1,8 TSI 118kW Highline

Uživatelský avatar
Nwkt
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2723
Registrován: 18.10.2011 21:33
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: typový list Wheelworld

Příspěvek od Nwkt »

Tak je prodej a kup jiný

jarmil7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 448
Registrován: 21.12.2015 06:36

Re: typový list Wheelworld

Příspěvek od jarmil7 »

Su to tieto disky?

Wheelworld WH18 RS
Přílohy
51h1RmTEXiL.jpg

Uživatelský avatar
WinMax
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 02.03.2017 08:53
Bydliště: Brno,Třinec

Re: typový list Wheelworld

Příspěvek od WinMax »

Nwkt píše:Tak je prodej a kup jiný
no není to nejlepší varianta ale taky řešení :D ale zkusil bych je nejprve legalizovat a zapsat alternativní pneu,
jarmil7 píše:Su to tieto disky?

Wheelworld WH18 RS
Jo WH18_7501745_5-112_66.6_A2, je jich více typů lišíci se šířkou disku a ET a průměrem středového kroužku, já mám 7,5j ET45 R17 Ø66.6mm
VW Passat 3C 2009 1,8 TSI 118kW Highline

jarmil7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 448
Registrován: 21.12.2015 06:36

Re: typový list Wheelworld

Příspěvek od jarmil7 »

Zrejme su to tieto

https://www.oponeo.sk/hlinikovy-disk/wh ... 0#19715754" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.carspneu.cz/hledane-zbozi/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
WinMax
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 02.03.2017 08:53
Bydliště: Brno,Třinec

Re: typový list Wheelworld

Příspěvek od WinMax »

Jo měly by to být ony,

jen mám obavy jelikož Wheelworld nemá oficiální zastoupení v čr jestli to půjde provést,

nebo jestli by se dala podat reklamace na dopravní oddělení, že to nezapsali do TP při registraci v čr.
VW Passat 3C 2009 1,8 TSI 118kW Highline

d.d.t33
Závodník
Závodník
Příspěvky: 590
Registrován: 14.02.2008 11:16
Bydliště: Litvinov
Kontaktovat uživatele:

Re: typový list Wheelworld

Příspěvek od d.d.t33 »

to by me zajimalo co bys chtel reklamovat budto byly v zahranicnim tp zapsany a nebo nebyly v tom rozmeru jeste se mi nestalo ze by neco nenapsaly

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: typový list Wheelworld

Příspěvek od napster »

To me se stalo a nekolikrat. Mel jsem treba VW golf II combi, auto s taznym z vyroby a pri prepisu se nezapsalo na CZ TP, auto na Origo R18 z vyroby a zapsano jen na R17. To jsou většinou ty auta přepisování v pátek hodinu před koncem směny a nebo v pondělí ráno:rofl:
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: typový list Wheelworld

Příspěvek od Prochy01 »

Dle reakci tady na foru se stává naprosto bezne, ze nezapisou všechny rozmery schválených pneu a kol.

Tady kolegovi bych poradil prodat co tam má nasazeno a nezapsano a místo toho koupit, co zapsáno má...dle mě nejjednodušší varianta.
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Uživatelský avatar
Nwkt
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2723
Registrován: 18.10.2011 21:33
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: typový list Wheelworld

Příspěvek od Nwkt »

Většinou zapíšou co je v COC listu .... pokud to bylo zapsaný v původním TP, tak zajdi na dopravku, ať to dopíšou. Pokud to zapsaný v původním TP nebylo tak asi smolík ....

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: typový list Wheelworld

Příspěvek od KJirka »

Já se vůbec divím, že je někdo ochoten a oprávněn zapsat kola s rozměrama, který jsou kolikrát na hony vzdálený tomu, co schválil výrobce.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
WinMax
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 02.03.2017 08:53
Bydliště: Brno,Třinec

Re: typový list Wheelworld

Příspěvek od WinMax »

tak v mojim případě je rozdíl v ET 2 (45 vs 47) což ani na technické před 2 roky nepoznali,
a jde mi taky o to zapsat povolené pneu i na jinou šířku disku (německé certifikáty jsou, problém je s českou legislativou),
VW Passat 3C 2009 1,8 TSI 118kW Highline

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“