AdBlue - píše že dochází i když je ho tam dost

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Zdenek318
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 01.04.2018 10:06

AdBlue - píše že dochází i když je ho tam dost

Příspěvek od Zdenek318 »

Ahoj všem, mám 2.0 TDI Bluemotion, 4.2010. I když doliluju adblue, píše mi občas hlášku, že mám dojezd pouze 1050 km. Na trase dlouhé 300 km mi tu hlášku hodi tak 3x-4x. Horší je, že jak tu hlášku hodi tak po desáté, rozsvití se kontrolka motoru. Když jsme to napichli na diagnostiku poprvé po rozsvícení kontrolky, chyba byla označena jen nějakým kódem (nevím už jakým). Chybu jsme vymazali a kontrolka se mi rozsvítila znovu po nějakých 600 km, tentokrát hlásila slabou účinnost katalyzátoru na první řadě válců.
Kontrolka motoru se rozsvítí současně s hlaškou Dojezd adblue 1050 km.
Nemáte s tímhle někdo zkušenosti? Nebo nápad, co by s tím mohlo být? Osobně si myslím, že to bude nějaká blbost typu snimac hladiny v nádrži adblue a ta chyba motoru bude jen nějakým doprovodným jevem. Ale úplně tomu nerozumím.
Díky všem.

Z.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: AdBlue - píše že dochází i když je ho tam dost

Příspěvek od KJirka »

adblue má v autě málokdo. Tady máš všechno, co o tom bylo napsáno : http://www.vw-club.cz/search.php?keywor ... mit=Hledat" onclick="window.open(this.href);return false;
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Zdenek318
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 01.04.2018 10:06

Re: AdBlue - píše že dochází i když je ho tam dost

Příspěvek od Zdenek318 »

Díky moc, úplně jsem nenašel stejný problém. No budu s tím muset asi někam do znackovyho servisu, kde tomu snad přijdou na kloub :)

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: AdBlue - píše že dochází i když je ho tam dost

Příspěvek od KJirka »

v B7 je motorů s adblue minimum. Zkus se na to zeptat v sekci B8.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: AdBlue - píše že dochází i když je ho tam dost

Příspěvek od ppfox »

tam sice jsou s AB víc, ale zase jsem tam neregistroval žádný problém s tím co píše kolega
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

Uživatelský avatar
dasek82
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 19.07.2009 20:41
Bydliště: Pardubice,Hradec Kralove

Re: AdBlue - píše že dochází i když je ho tam dost

Příspěvek od dasek82 »

chyba je zavadu smazat a nezaznamenat si kod zavady vetsinou zacina pismenem napr P204b
podobny system pouziva sharan+2011 muzes se podivat i tam
ten system neni zas az tolik slozity spis je potreba dbat na kod zavady a podle toho udelat kontrolu systemu
vetsinou tam odchazi ty vyhrivaci cleny+snimac hladiny(mozna tvuj pripad) obcas i vstrik(adblue)
slaba ucinost katalyzatoru ukazuje spis na zalepeny vstrik nebo vedeni
pri dolevani adblue je potreba zkontrolovat normu jestli ji splnuje dany produkt
vw bora variant highline - AUY+Tiptronik

Zdenek318
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 01.04.2018 10:06

Re: AdBlue - píše že dochází i když je ho tam dost

Příspěvek od Zdenek318 »

Díky chlapi. Já u té první diagnostiky nebyl, měl to zjistit ten kluk z toho servisu, ale hodil na to bobek. Do teď jsem měl služební auta, tak jsem servis neřešil. Musím se podívat po nějakém spolehlivém mechanikovi.

DannyT
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 25.07.2016 20:54
Bydliště: Plzeň

Re: AdBlue - píše že dochází i když je ho tam dost

Příspěvek od DannyT »

dasek82 píše:chyba je zavadu smazat a nezaznamenat si kod zavady vetsinou zacina pismenem napr P204b
podobny system pouziva sharan+2011 muzes se podivat i tam
ten system neni zas az tolik slozity spis je potreba dbat na kod zavady a podle toho udelat kontrolu systemu
vetsinou tam odchazi ty vyhrivaci cleny+snimac hladiny(mozna tvuj pripad) obcas i vstrik(adblue)
slaba ucinost katalyzatoru ukazuje spis na zalepeny vstrik nebo vedeni
pri dolevani adblue je potreba zkontrolovat normu jestli ji splnuje dany produkt
Mně se teď začla projevovat chyba Adblue, zřejmě je tam nějaká teplotní hranice a ráno už není teplo :| .
9688 - obvod snimace teploty palivove nadrze
P205B 00 [237] - rozsah/vykon
Zřejmě vyhřívací členy?
VW Passat 2014 2.0 tdi BlueTdi

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: AdBlue - píše že dochází i když je ho tam dost

Příspěvek od tornado1 »

Ano vyhřívaci člen
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

mirdaduban
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 25.06.2018 10:54

Re: AdBlue - píše že dochází i když je ho tam dost

Příspěvek od mirdaduban »

Dobry den, take mi to hlasi na diagnostice chybu/zavadu: 9688 - obvod snimace teploty palivove nadrze
P205B 00 [237] - rozsah/vykon. Resil to nekdo? Je to predehrev AdBlue? Drive mi to hlasilo P202A 00. Dekuji

LUTEC
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 18.08.2021 11:20

Re: AdBlue - píše že dochází i když je ho tam dost

Příspěvek od LUTEC »

Přidal bych se do tématu. Manželce při rozjezdu v křižovatce chcípnul Sharan 2,0 TDI 110kw rok 2011. Po nastartování se rozsvítila žlutá lahvička na maxidotu a hláška: ,,zkontrolujte Adblue dojezd 1050” + kontrolka závady. Myslel jsem, že došlo Adblue, protože auto jsme kupovali nedávno a ještě nedolévali. Dolil jsem 10 litrů z kanystru a hláška nezhasla, v domění, že musím nalít plnou nádrž , aby zhasla kontrolka, jsem zajel ještě ke stojanu a doplnil necelé 2 litry, víc se nevešlo. Hláška o dojezdu svítí dál a dojezd je nyní 850km. Takže můj první dotaz: pokud by se jednalo o hladinu, byla by chybová hláška stejná, nebo by místo zkontrolujte adblue bylo dolijte adblue?
Když se tedy nepovedlo opravit dolitím, zapojil jsem VCDS a chybová hláška P2048 a P208E po smazání je chyba hned zpět. Zkusil jsem motor,základní nastavenía kontrola dávkovacího množství SCR a začala divně cvakat pumpa v nádrži na Adblue a po chvíli se rozběhla, že normálně bzučela cca 10 vteřin a pak zase cvakala. Kontroloval jsem všechny spoje na nádrži Adblue a všechny konektory prostříkl kontaktolem to stejné na vstřiku adblue. Všechny konektory v pořádku připojené a drátky ok. Potřeboval bych si být jistý co vyměnit. Zda ten vstřik, nebo pumpu.
Přílohy
C4392944-2DEF-458E-A08B-13CA9EDB9103.jpeg
37E48E99-47A9-4312-ABE8-D816110678BC.jpeg
E1F3B045-5538-4000-A04F-E8845BE496E4.jpeg
0001BFA9-1937-4664-9F15-8078C7909830.jpeg
7F7B2826-B43E-40CF-8154-09F4DB88FD1A.jpeg

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: AdBlue - píše že dochází i když je ho tam dost

Příspěvek od sharik4x4 »

110kw tdi v sharanu 2011 neexistuje, to si se seknul??? Ale to stím samo nesouvisí. U sharanu je ad blue pro zlost. Mění se tam vyhřívání, nox senzor a podávací čerpalo. Já bych to tipnul na čerpadlo. Stojí cca 20t :D :D :negative: . Vstřikovací ventil můžeš vyndat a otestovat jestli se otvírá , a je průchozí, je tam 12v solenoid. Pokud bude fungovat, bude ko čerpadlo, bude dávat malý tlak. Zaroste tím sajrajtem.
Oprava vyvažovacích modulů na 2,0TDI a jiné pomsty od VW Group.www.vyvazovaky.cz,tel. 604543482

LUTEC
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 18.08.2021 11:20

Re: AdBlue - píše že dochází i když je ho tam dost

Příspěvek od LUTEC »

Koukám do TP a opravdu jsem se spletl, je to 103kw. Ten vstřikovač tedy připojím na 12V a měl by otevřít? Když odpojím vstup do vstřiku a dám v diagnostice kontrolu dávkovacího množství, tak když po chvíli cvakání začne pumpa běžet, začne z odpojené hadičky adblue stříkat. Jestli to dokáže ale natlačit potřebný tlak nevím. V té chybové hlášce je snímač tlaku pro redukční prostředek 21hpa. Nevíte někdo kolik tam má být?

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: AdBlue - píše že dochází i když je ho tam dost

Příspěvek od sharik4x4 »

To fakt nevím ten tlak. Čerpadlo má na sobě i ŘJ dávkování, proto je to tak drahý. Já s tím zajel do vw aby mi to diagnostikou otestovali a resumé bylo, čerpadlo se netočí, dal jsem nový a po 2km to zhaslo. Zkus ještě profouknout tu trubku ke vstřikovači, jestli je průchozí, pokud bude vše ok , čerpadlo tě nemine.

LUTEC
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 18.08.2021 11:20

Re: AdBlue - píše že dochází i když je ho tam dost

Příspěvek od LUTEC »

Tak jsem dnes rozebral ten vstrik a zkusil ho na 12V parkrat zacvakal a pak nesel, tak jsem ho zkusil hodit do varici vody na 10 minut a zacal fungovat. Zavada motoru zhasla, diagnostika nehlasi zadnou chybu, ale na maxidotu je furt zluta nadobka a dojezd 850km. Nenapada nekoho co mam delat dal?

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“