Problem s ABS

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
lefty12
Řidič
Řidič
Příspěvky: 129
Registrován: 02.09.2013 18:56

Problem s ABS

Příspěvek od lefty12 »

Zdravim, dostal se ke me Passat 3C 103kw (BMP) 4x4.
Od koupe vozu(cca rok) vyskakuji zavady na ABS (pridruzene sviti ESP a EPB).
Chyba je vzdy pouze snimac kola, rozdil je pouze ktery... Skace pravy zadni a oba predni, pokazde jiny snimac nebo kombinace vyse zminenych a vzdy je zavada - "Elektricka zavada v okruhu". Cidlo jsme menili pouze jedno predni, zavady stale stejne. Dle bloku hodnot ukazuji vsechny snimace stejnou rychlost.

Auto je po geometrii, kola maji stejny tlak, brzdy jsou nove, cidla vycistena a jedine co pomohlo bylo vystrikat konektor ABS jednotky Kontaktolem - a to pouze na cca tyden. Obavam se, ze bude problem s RJ ABS.
Nebo je moznost vadneho alternatoru? V merenych hodnotach ABS jednotky na Terminal 15 skakalo naperi od 13 do 15V, na baterce je naperi stalych 14V.

Odesláno z mého PRA-LX1 pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
jirkaloz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 437
Registrován: 27.06.2015 17:42
Bydliště: Most

Re: Problem s ABS

Příspěvek od jirkaloz »

Možná je to blbost, ale mě měnily u zadních kol celé náboje s ložisky a mechoš říkal že to byla otázka času ohledně nějakých kroužků pro abs.

lefty12
Řidič
Řidič
Příspěvky: 129
Registrován: 02.09.2013 18:56

Re: Problem s ABS

Příspěvek od lefty12 »

Krouzky blbost nejsou, ale psalo by to jine zavady + hlavne zavady jsou na prednich cidlech. Krouzky jsme kontrolovali, i cidla se cistila. Zarazi me proste ten fakt, ze smazu zavadu a vyskoci stejna chyba na stejne/jine cidlo, ale v merenych blocich ukazuji rychlost vsechna kola stejnou :-/

Elektricka zavada v okruhu - me vede k te jednotce anebo alternatoru :-/ Bohuzel o tom altiku to nemam podlozene ani z webu, ani z jinych zdroju.

Odesláno z mého PRA-LX1 pomocí Tapatalk

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“